„Zhiyun Smooth Q“: telefonas pavirsta profesionalia vaizdo kamera

„Zhiyun Smooth Q“: telefonas pavirsta profesionalia vaizdo kamera

Drebantis vaizdas gali sugadinti net patį įdomiausią filmuką. O juk šią problemą išspręsti taip paprasta! Mes papasakosime, kaip tai padaryti su „Zhiyun Smooth Q“ vaizdo stabilizatoriumi.

Daugelis telefonų jau moka filmuoti 4K raiškos vaizdus. Tačiau jais padaryti filmukai ne visada džiugina. Pasitaiko, kad vaizdas trūkčioja ir liejasi. Net filmuojant vaizdo kamera ar veidrodiniu fotoaparatu, išlaikyti įrenginį rankoje, kad jis nedrebėtų ne visada pavyksta, o ką jau kalbėti apie išmanųjį telefoną, kuris taip ir taikosi išslysti iš delno! Padėtis dar labiau komplikuojasi, kai pabandote filmuoti judėdami… Žiūrėti tokius filmukus – tikra kančia.

Trys stabilizatoriaus varikliukai efektyviai slopina rankos judesius

Jei mėgstate filmuoti – privalote spręsti drebančio vaizdo problemą. Tam prireiks telefonui pritaikyto vaizdo stabilizatoriaus. Šiais laikais jį galima gauti neišleidžiant didelių pinigų.

Mes nusprendėme išbandyti vieną pigiausių ir populiariausių modelių – „Zhiyung Smooth Q“.  Jis telefonu nufilmuotą vaizdą pakeičia tiesiog neatpažįstamai. Tai mobiliesiems įrenginiams skirtas laikiklis su trijų ašių stabilizavimo sistema. Prietaiso viduje įmontuoti jutikliai ir trys skirtingose plokštumose išsidėstę elektros varikliukai, kurie slopina rankos virpesius ir rūpinasi, kad telefonas visada išlaikytų jūsų pasirinktą padėtį erdvėje.

Ką rasite dėžutėje?

„Zhiyun“ siūlo keturis skirtingų spalvų modelius. Jų atspalviai idealiai sutampa su „Apple“ gaminamais „iPhone“ variantais. Matyt gamintojas nori, kad jūs filmuotumėte ne tik kokybiškai, bet ir stilingai. Mes į šias glamūrines provokacijas nekreipiame dėmesio ir tęsiame savo pažintį su įrenginio komplektacija!

Kitas dalykas mus pradžiugina gerokai labiau nei korpuso spalvos – tai profiliuotas, užtrauktuku užsegamas dėklas. Vaizdo stabilizatorius – jautrus įrenginys, todėl be dėklo bus labai sunku išsiversti. Kiti konkurentai už šį būtiną priedą dažniausiai nori papildomų pinigų, o „Zhiyun“ jį prideda iš karto. Už tai gamintojui rašome didelį pliusą!

Ties šia vietą komplektacijos aprašymą galėtume ir užbaigti, nes be paties stabilizatoriaus ir jo dėklo dėžutėje yra tik „Micro USB“ krovimo laidas bei dirželis.

Komplekte yra profiliuotas dėklas

Stabilizatoriaus konstrukcija

„Zhiyun Smooth Q“ pagamintas iš plastiko. Galbūt jis ir neatrodo taip solidžiai kaip kelis kartus brangesni metaliniai konkurentai, tačiau, kaip įsitikinome bandymų metu, kai jis dėl mūsų kaltės nusprendė išbandyti žemės traukos jėgą, – toks pat tvirtas. Be to, jis gerokai lengvesnis už kitus mūsų testuotus stabilizatorius; filmuojant telefonu nesinori apsikrauti sunkiais daiktais. Todėl mažas svoris mums pasirodė svaresnis argumentas už nelabai reikalingus metalinius šarvus.

„Smooth Q“ skirtas įvairių dydžių telefonams. Jį galima naudoti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai (nors mes tokio filmavimo būdo neskatiname ir nepalaikome!). Į šį stabilizatorių taip pat galima įstatyti „GoPro“ vaizdo kamerą. Tiesa, tam teks įsigyti specialų adapterį.

Naudojant specialų adapterį prie stabilizatoriaus galima prijungti „GoPro“ veiksmo kamerą

Paprastas diegimas

„Zhiyun Smooth Q“ veikiai su „iPhone“ ir „Android“ telefonais. Mobilusis įrenginys statomas į jam skirtą laikiklį, kuris telefono korpusą prispaudžia iš šonų, naudodamas pakankamai stiprią sprendžiną. Norint įstatyti „ragelį“, teks pasidarbuoti abiem rankomis, bet už tai galite būti ramūs, kad jis iš laikiklio niekur nepabėgs.

Prieš įjungiant stabilizatorių, reikia subalansuoti telefoną taip, kad jis ramybės būsenoje sugebėtų išlaikyti reikiamą padėtį. Ankstesnių testų metu ši procedūra mums sukeldavo nemažai galvos skausmo; ypač, kai tekdavo į stabilizatorių statyti sunkesnius telefonus, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S8+“. Tačiau su „Smooth Q“ ji praėjo stebėtinai sklandžiai. Laikiklio ilgis reguliuojamas atsukant vieną varžtelį. Tai lengva padaryti pirštais, be jokių papildomų įrankių.

Baterijos užteks visai dienai!

„Zhiyun Smooth Q“ turi 26650 mAh talpos akumuliatorių. Gamintojas žada, kad jo pakaks 12 valandų. Naudojant su sunkiu 18:9 proporcijų ekraną turinčiu telefono modeliu, ji pasiprašė įkraunama praėjus beveik 11 valandų. Tai puikus rezultatas!

Gaila tik, kad baterijos iš stabilizatoriaus išimti negalima, todėl įkrovos metu prie „micro USB“ laido tenka jungti visą įrenginį. Kita vertus, kai baterijos užtenka visai dienai, tai nėra ypač rimta problema.

Baterija galima įkrauti net filmavimo metu, naudojant išorinį akumuliatorių

Stabilizatoriaus valdymas

„Zhiyun Smooth Q“ turi standartinius valdymo mygtukus, kurie patogiai išdėstyti ant stabilizatoriaus rankenos. Telefono kamerą pasukate arba palenkiate, nykščiu valdydami plokščią daugiakryptę svirtelę. Kuo stipriau spaudžiate, tuo greičiau telefonas sukasi aplink stabiliatoriaus ašį.

Mygtuku „Mode“ pasirenkate vieną iš trijų darbo režimų. Galite „užrakinti“ visas tris stabilizatoriaus ašis, kad prietaisas su nedideliu vėlavimu atkartotų jūsų rankos judesius, sektų pasirinktą objektą arba prisirištų prie konkretaus taško.

Papildomų valdymo galimybių suteikia „ZY Play“ programėlė, kurią reikia įdiegti telefone. Stabilizatorius su mobiliuoju įrenginiu bendrauja naudodamas belaidį „Bluetooth“ ryšį. Būtent per jį kontroliuojami įrašymo bei vaizdo priartinimo mygtukai.

Aplikacija leidžia keisti „Smooth Q“ ir filmavimo kokybės nustatymus, pasirinkti įvairius efektus bei scenarijus. Vienu spustelėjimu galėsite sukurti pagreitintą bei sulėtintą įrašą ar filmuoti ilgo išlaikymo vaizdus. Jums panorėjus stabilizatorius gali sekti judančius objektus ir koreguoti ryškumą.

Išvados

Bandymų metu „Smooth Q“ efektyviai sugėrė virpesius, todėl vaizdo kokybė mums paliko labai gerą įspūdį. Stabilizatoriaus varikliukai dirba tyliai: įraše jų visiškai nesigirdi. Valdymo mygtukai išdėstyti patogiai ir jautriai reaguoja į operatoriaus komandas.

„Zhiyun Smooth Q“ – nebrangus, lengvas, paprastai valdomas ir patikimai veikiantis įrenginys. Todėl šis stabilizatorius turėtų būti kiekvieno telefonu filmuoti mėgstančio žmogaus arsenale!

COMMENTS