Yuneec Typhoon H Advanced | Thyphoon Q500 4K Pro: pasaulis iš paukščio skrydžio

Yuneec Typhoon H Advanced | Thyphoon Q500 4K Pro: pasaulis iš paukščio skrydžio

Vasara – geriausias laikas skraiduolių bandymams. Šį kartą į ekspediciją išsiruošėme drauge su dviem naujais „Yuneec Typhoon“ modeliais, filmuojančiais 4K raiškos vaizdus.

„Dronų“ gerbėjams kompanijos „Yuteec“ pristatinėti tikrai nereikia! Jos kuriami skraiduoliai vilioja ne tik prieinama kaina, bet ir funkcijų gausa, skrydžio savybėmis, galingais valdymo pultais ir labai naudingais priedais, už kuriuos nereikia papildomai mokėti. Todėl su nekantrumu laukėme, kada galėsime atidaryti „Typhoon H Advanced“ ir „Thyphoon Q500 4K Pro“ skraiduolių lagaminus.

Yuneec Typhoon H Advanced


Naujausia kaina: €

 

Skraiduolių konstrukcija

Skirtumą pastebime iš karto: Q500 turi keturis, o „Thyphoon H“ net šešis sraigtus. Du papildomi „malūnėliai“ suteikia daugiau keliamosios galios ir stabilumo. Sugedus vienam ar dviem varikliams, skraiduolis saugiai nusileis su likusiaisiais. Kitas didelis privalumas – „Thyphoon H“ sraigtus labai lengva nuimti ir pakeisti, be to, jų neįmanoma sumaišyti vietomis.
„Typhoon H“ yra šiek tiek didesnis ir sunkesnis už Q500, tačiau jis pakelia didesnį svorį. Sraigtus laikančios skraiduolio kojelės susilanksto, jos pagamintos iš tvirtų, bet lengvų kompozitinių medžiagų.

Ore abu skraiduoliai išbūna beveik tiek pat laiko ir savo galimybėmis prilygsta arba netgi lenkia brangesnius konkurentus. Idealiomis sąlygomis skrydis trunka apie 25 minutes, vėjuotą dieną – 18–19 minučių. Pakilimas į didesnį aukštį ir skraidymas didesniu atstumu taip pat gali pareikalauti daugiau energijos.

Yuneec Thyphoon Q500 4K Pro

Yuneec Thyphoon Q500 4K Pro


Naujausia kaina: €

 
Negalėjome atsidžiaugti „Typhoon H“ nusileidimo platforma. Q500 turi fiksuotas kojeles, kurios „dronui“ padeda saugiai nusileisti ant žemės, „Typhoon H“ kojos skrydžio metu atsilenkia į šonus. Todėl vaizdo kamera gali nekliudomai suktis 360° kampu.
Filmavimo kokybė

„Typhoon H“ turi 4K raiškos CGO3+ kamerą, kuria įamžintas vaizdas atitinka aukščiausio lygio profesionaliam filmavimui keliamus reikalavimus. Ji pakabinama ant patikimai veikiančios stabilizavimo sistemos. Plačiakampis objektyvas mato vaizdą 115° kampu. Nustebome išvydę Q500 filmavimo rezultatus. Jie nenusileido nei vaizdo raiška, nei jo kokybe. Ši kamera praverčia ne tik ore, bet ir ant žemės. Q500 atkeliauja su „SmartGrip“ laikikliu, kuris skraiduolio „akį“ paverčia rankine kamera.

Thyphoon_3

„Typhoon H“ valdymo pultas turi 7 colių įstrižainės ekraną

Valdymo pultai

Abu „Yuneec“ turi puikius valdymo pultus su įmontuotais 5,5 ir 7 colių ekranais. Todėl galime skraidyti dideliu atstumu, nenaudodami telefono. Per nuotolį į pultą atkeliauja kokybiškas HD raiškos vaizdas. „Typhoon H“ pultas turi HDMI išvestį, prie kurios galime prijungti išorinį monitorių. Šį skraiduolį vienu metu gali valdyti du asmenys.
Išmanūs skrydžio režimai

„Typhoon“ modeliai apginkluoti automatinėmis pilotavimo ir vaizdo kameros funkcijomis. Q500 gali savarankiškai sugrįžti į bazę, sekti savo šeimininką kad ir kur jis bejudėtų, laikyti į jį atsuktą kameros objektyvą.

„Typhoon H“ sugebėjimų sąrašas dar ilgesnis. Jis sugeba apskriedamas filmuoti iš anksto pasirinktą objektą ir keliauti suplanuotu maršrutu. Perdavę vairalazdę patikimam automatiniam pilotui, galime visą dėmesį sutelkti į filmavimą. Skraiduolio lagamine netgi yra papildomas nedidelis pultelis, kuriuo galima išbandyti automatines skrydžio funkcijas.

Thyphoon_4

Q500 pultas su 5 colių ekranu

Kurį skraiduolį pasirinkti?

Vieno teisingo atsakymo nėra. Q500 – pigesnis, bet galimybėmis per daug neatsilieka nuo savo „vyresniojo broliuko“. Be to, pirkdami šį skraiduolį, gauname solidžią vaizdo kamerą, o „Thyphoon H“ – tai aukš­čiausios klasės filmuojantis „dronas“, kuris atveria praktiškai niekuo neribojamas filmavimo galimybes. Didžiausią įspūdį mums paliko 360° kampu besisukanti kamera, kurios matymo lauko neriboja skraiduolio konstrukcijos elementai.

„SmartGrip“ laikiklis Q500 „akį“ paverčia rankine kamera.

COMMENTS