Xiaomi Mi Box 3: „Android“ – tavo televizoriuje

Xiaomi Mi Box 3: „Android“ – tavo televizoriuje

Jūsų televizorius vis dar neturi išmaniosios TV sistemos arba jame nėra jums reikalingų programėlių? Tuomet išbandykite „Xiaomi Mi Box 3“! Tai nebrangus priedėlis su „Android TV“ operacine sistema. Šioje apžvalgoje papasakosime, ką jis sugeba, ir patarsime, kaip išnaudoti visas „Android TV“ galimybes.

Naujausia kaina:

Kokia operacinė sistema veikia jūsų kompiuteryje? Leiskite atspėti – greičiausiai „Windows“. O kokia – jūsų išmaniajame telefone? Tikriausiai – „Android“. Technikos gamintojai yra pasiskirstę į dvi stovyklas: vieni kuria „geležį“, o kiti – jai skirtą programinę įrangą. Nors būna malonių išimčių, tačiau „geležies“ gamintojų bandymai patiems kurti programinę įrangą dažniausiai baigiasi nesėkme. Pamenate legendinius „Nokia“ telefonus, kuriuos pražudė pasenusi „Symbian“ operacinė sistema…

Išmanioji televizija atsirado gerokai vėliau už kompiuterius ir telefonus, todėl ryškios lyderės programinės įrangos srityje dar nėra. Nemažai gamintojų naudoja nuosavas operacines sistemas. Jos turi vieną didelį trūkumą. Tokioms išmaniosios televizijos sistemoms skirtų programėlių yra palyginti nedaug, o jų kūrėjai neskuba leisti kiekvienam televizoriui tinkamų versijų.

Dėl šios priežasties vis daugiau gamintojų renkasi „Google“ sukurtą „Android TV“ operacinę sistemą. Pirmieji tai padarė „Philips“ ir „Sony“. Vėliau jų pėdomis pasekė ir kiti smulkesni konkurentai. Šių metų pradžioje Las Vegase (JAV) vykusioje CES parodoje „Android TV“ buvo galime pamatyti ant kiekvieno kampo!

Šią operacinę sistemą galima naudoti kiekviename kompiuteryje. Tereikia įsigyti nedidelį ir nebrangų išmaniosios televizijos priedėlį, pavyzdžiui, „Xiaomi Mi Box 3“. Šioje apžvalgoje mes su šio įrenginio privalumais ir trūkumais.

Techninės charakteristikos

 • Procesorius: keturių branduolių „Amlogic Cortex-A53“ 2,0 GHz
 • Grafinė posistemė: „Mali 450“ 750 MHz
 • Vaizdo raiška: iki 4K, 60 kadrų per sekundę, su HDR palaikymu (HDR10/HLG)
 • Darbinė atmintis: 2 GB
 • Vidinė atmintis: 8 GB (eMMC)
 • Jungtys: HDMI 2.0a (HDCP 2.2), USB; audio (SPDIF Out / 3.5 mm), „Wi-Fi“ (802.11a/b/g/n/ac), „Bluetooth 4.0“
 • Garsas: skaitmeninį DTS 2.0+ išvestis, Dolby Digital Plus
 • Pultelis: „Bluetooth 4.0“, mikrofonas, 2 AAA baterijos
 • Operacinė sistema: „Android TV 6.0“

Priedėlio konstrukcija ir galimybės

Kompanija „Xiaomi“ dažnai ir visai pagrįstai vadinama Kinijos „Apple“. Jos siūlomi išmanieji telefonai susilaukė fenomenalios sėkmės, todėl gamintojas nusprendė išbandyti jėgas kitose srityse. Dabar „Xiaomi“ gamina daugybę skirtingų įrenginių: pradedant televizoriais bei išmaniaisiais laikrodžiais ir baigiant elektriniais dviračiais bei dronais.

Xiaomi Mi Box 3“ nuo pirmųjų bandymų sekundžių stengėsi patvirtinti gerą kompanijos vardą. Surinkimo kokybė – be priekaištų. Televizijos priedėlis – visai mažytis. Užglaistytų formų korpusas primena jūros bangų nuglaistytą akmenėlį. Su televizoriumi jis bendrauja naudodamas HDMI jungtį. Yra galimybė prijungti namų kino sistemą ar ausines.

Priedėlis taip pat turi USB jungtį. Ji skirta išorinėms laikmenoms – kietiesiems diskams ir atmintinėms. Išorinės atminties gali prireikti, nes vidinė yra vos 8 GB talpos ir programėlėmis bei žaidimais užsipildo labai greitai.

Kadangi prietaisas aprūpintas „Bluetooth“ ryšiu, prie jo galėsite prijungti išorinę belaidę pelę, klaviatūrą ar žaidimų pultelį.

Viskas, ko gali prireikti ir nieko daugiau! Vienintelis dalykas, kurio šiek tiek pasigedome – vietinio tinklo jungtis. Todėl prie interneto galima jungtis tik naudojant belaidį „Wi-Fi“ ryšį.

Priedėlio viduje įmontuotas „Amlogic Cortex-A53“ procesorius su integruota „Mali 450“ grafine posisteme bei 2 GB darbinės atminties. Pagrindinė šios sistemos užduotis – apdoroti vaizdo transliacijas. Su ja „Mi Box 3“ susidoroja išties neblogai: „Full HD“ ir 4K raiškos vaizdas atrodo be priekaištų. Gerą įspūdį dar labiau sustiprina didelis kadrų skaičius. Vaizdas išlieka sklandus net rodant greitas veiksmo scenas. Be to, priedėlis palaiko net du HDR (aukšto dinaminio diapazono) standartus, išryškinančius šviesiausiose ir tamsiausiose kadro vietose rodomus atspalvius. Šia naujove galima mėgautis žiūrint „Netflix“ bei kai kuriuos „YouTube“ filmukus.

Kadangi „Mi Box 3“ apginkluotas „Android TV“ operacine sistema, nusprendėme išbandyti, kaip jis susidoroja su jai skirtais žaidimais. Šioje rungtyje TV priedėlis gali rungtis su vidutinės klasės išmaniaisiais telefonais. Neblogai, bet jokių fejerverkų! Jei ieškote įrenginio, kuris galėtų atstoti nedidelę žaidimų konsolę, geriau rinktis galingesnį ir brangesnį „NVIDIA Shield TV“.

Valdymo pultelis

Mi Box 3“ pultelis yra būtent toks, kokio reikia išmaniajam TV priedėliui: nedidelis, lengvas ir paprastas. Savo išvaizda ir funkcijomis jis primena „Android TV“ valdymo įrankį. Ant pultelio yra kryptinės navigacijos žiedas, įjungimo, „Android“ programų uždarymo, pagrindinio meniu bei balso paieškos mygtukai.

Pultelis naudoja bevielį „Bluetoth“ ryšį. Jis veikia net tada, kai priedėlis nėra tiesioginio matomumo zonoje. Todėl „Mi Box 3“ galima drąsiai uždaryti į spintelę šalia televizoriaus.

Du dalykai, kurios norėtume pamatyti kitoje „Xiaomi“ priedėlio pultelio versijoje – tai ausinių lizdas ir įkraunamas akumuliatorius vietoje įprastų AAA pirštelių. Tačiau ir be jų pulteliui rašome stiprų ketvertą.

„Google Cast“

Perki vieną – gauni du! „Mi Box 3“ aprūpintas „Google Cast“ funkcija, leidžiančia į didelį televizoriaus ekraną perduoti vaizdą iš išmaniojo telefonų ar kompiuterio. Ši galimybė veikia lygiai taip pat kaip ir „Google Chromecast“ priedėlyje, apie kurį neseniai rašėme „Gido“ apžvalgoje.

 

„Android TV“ operacinė sistema: privalumai ir trūkumai

Skirtingai nei telefonuose, kuri „Android“ operacinė sistema gali atrodyti ir veikti labai skirtingai, televizoriams pritaikyta „Android TV“ versija visų gamintojų modeliuose veikia labai panašiai. Todėl įjungę „Mi Box 3“ išvydome mums jau gerai pažįstamą valdymo aplinką su įdiegtų programėlių juosta.

Operacinę sistemą galima valdyti pulteliu, papildomai prijungta beviele pele, klaviatūra ar balso komandomis. „Android TV“ visai neblogai supranta lietuvių kalbą. Be to, savo išmaniajame telefone galite įdiegti „Android TV Remote Control“ programėlę, kuri jūsų „ragelį“ pavers papildomu nuotolinio valdymo pulteliu.

Telefonas turi nuosavą „Google Play“ programėlių bei žaidimų parduotuvės versiją. Joje taip pat galima įsigyti arba išsinuomoti įvairiausių filmų. Priedėlyje puikiai veikia visos populiariausios programėlės: „YouTube“, „Netflix“, „Plex“, „Spotify“, „Facebook“ ar VLC. Deja, lietuviškų aplikacijų sąrašas – gana kuklus. Mums pavyko rasti tik „Android TV“ skirtą „Delfi TV“ programėlės versiją. Laimei, šią problemą galima nesunkiai išspręsti nelaukiant, kol lietuviškų programėlių kūrėjai sukurs „Android TV“ skirtas versijas. Mes trumpai papasakosime apie būdus, kaip tai padaryti.

„Xiaomi Mi Box“ įdiegta visavertė „Android TV“ operacinės sistemos versija

Kaip „Android TV“ pritaikyti savo poreikiams

„Android TV“ – pati lanksčiausia televizoriams skirta operacinė sistema. Todėl lietuviškų programėlių ir kitų aplikacijų stygių galima kompensuoti kitais būdais:

 • Naudojant KODI. Tai pats tikriausias pramogų centras, kurį galima parsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės ir įdiegti į „Mi Box 3“ ar bet kurį kitą „Android TV“ įrenginį. KODI turi priedų (angl „add-on“) sistemą, leidžiančią naudoti įvairias internetines paslaugas. Įdiegę lietuviškų priedų paketą galėsite savo televizoriuje nemokamai žiūrėti LRT, „TV3 Play“, „LNK Go“ (LNK, BTV, „Info TV“), „Delfi TV“, „Lietuvos Ryto TV“, klausytis „Pakartok.lt“ transliacijų. Detalią instrukciją, kaip įdiegti lietuvišką KODI priedų rinkinį, ir visus tam reikalingus priedus rasite „GitHub“ interneto svetainėje.
 • Diegiant programėles iš šalies. Programėlių parduotuvėje rasite tik tas aplikacijas, kurios pritaikytos „Android TV“ operacinės sistemos versijai. Tačiau labiau patyrę vartotojai gali nesunkiai parsisiųsti ir įdiegti telefonams skirtus failus. Norint tai padaryti, reikia priedėlio nustatymuose susirasti skiltį „Sauga ir apribojimai“ ir įjungti galimybę diegti programas iš nežinomų šaltinių. Siunčiant programėles į priedėlį prireiks failų naršyklės (pavyzdžiui, „ES File Explorer“). Ją galite persisiųsti iš „Google Play“. Ten taip pat rasite „HALauncher“. Tai programėlė, kurioje galėsite matyti ir paleisti visas jūsų pačių įdiegtas telefonines aplikacijas.

Su KODI galėsime internetu žiūrėti lietuviškas televizijas

Išvados

Xiaomi Mi Box 3“ – tai nebrangus priedėlis. Jis bet kurį televizorių paverčia išmaniuoju. Pats įrenginys turi viską, ko reikia kokybiškam 4K raiškos vaizdui bei garsui transliuoti bei atkurti, tačiau didžiausi privalumai slypi „Android TV“ operacinėje sistemoje.

Naudodama „Google Cast“ funkciją, ji leidžia be jokių laidų į televizorių perduoti vaizdą iš telefono, planšetės ar kompiuterio. „Android TV“ – geriausias pasirinkimas patyrusiam vartotojui, mat jis gali šią sistemą pritaikyti pagal savo poreikius. Tačiau šis „Google“ kūrinys yra pakankamai paprastas ir intuityvus, kad juo gali nesunkiai naudotis visi šeimos nariai.

Privalumai

 • Lanksti „Android TV“ operacinė sistema
 • Kokybiškas 4K vaizdas
 • Patogus valdymo pultelis
 • Maža kaina

Trūkumai

 • Veikia ne visi „Android“ žaidimai
 • Mažai lietuviškų programėlių
 • Norint išnaudoti visas galimybes, reikia bent minimalių įgūdžių

 

COMMENTS