Wacom Intuos: grafinių planšečių serija

Wacom Intuos: grafinių planšečių serija


Wacom Intuos Draw kaina: €

Wacom Intuos Photo kaina: €

Wacom Intuos Art kaina: €

 
Mėgstame piešti, o galbūt kuriame nuotraukų koliažus? „Wacom Intuos“ grafinės planšetės leidžia tai daryti greičiau ir patogiau.

Grafinės planšetė – dizainerių ir dailininkų pamėgtas kompiuterio priedas, kuriuo galima sukurti nuostabiai atrodančius vaizdus. Dar neseniai jie buvo prieinami tik profesionalams. Viskas pasikeitė, kai kompanija „Wacom“ išleido „Intuos“ serijos grafines planšetes. Šie prietaisai skirti mėgėjams ir pradedantiesiems vartotojams. Mes išbandėme net tris „Intuos“ grafinių planšečių modelius.

Intuos Photo

Kaip veikia grafinė planšetė?

Wacom Intuos“ serijos planšetė jungiama prie kompiuterio USB laidu. Papildomai galima įsigyti bevielį modulį, kuris statomas į apačioje esantį lizdą. Virš aktyviosios zonos įmontuoti keturi programuojamieji mygtukai, kurių funkcijos priklauso nuo to, kokia programa dirbame.

Grafine planšete kompiuteris valdomas kiek kitaip nei pele ar nešiojamojo kompiuterio liečiamąja aikštele. Rašikliu palietus apatinį dešinįjį planšetės aktyviosios zonos kampą, pelės žymeklis iš karto bus perkeltas į atitinkamą ekrano vietą ir jo nebereikės traukti. Todėl planšetę reikia rinktis atsižvelgiant į kompiuterio ekrano dydį.

Piešti ir tapyti naudojamas rašiklis. Planšetė atpažįsta net 1024 paspaudimo lygius, todėl ja galima piešti ir plonas elegantiškas linijas, ir gilius dinamiškus potėpius. Šią galimybę išnaudoja dauguma grafikos kūrimo ir nuotraukų redagavimo programų, mat jos buvo kuriamos atsižvelgiant į grafines planšetes naudojančių žmonių poreikius.

Planšetės paviršius nėra slidus, todėl braukiant rašikliu per jos paviršių atsiranda pojūtis, kad piešiame ant šiurkštaus ir gana minkšto popieriaus lapo. „Intuos“ rašiklio darbui nereikia baterijos. Jis turi du mygtukus, kurie atstoja pelės klavišus. Jų funkcijas galima keisti naudojant planšetės valdymo įrankį, kuris į kompiuterį įdiegiamas kartu su tvarkyklėmis.

Inuos dydziaiKuo skiriasi „Intuos“ planšetės?

„Wacom“ gamina skirtingus „Intuos“ planšečių modelius: „Draw“, „Art“ ir „Photo“. Visų pirma jie skiriasi grafinėmis programomis, kurias gauname įsigydami vieną iš šių prietaisų. Planšetę verta rinktis atsižvelgiant į savo pomėgius ir darbus. „Draw“, „Art“ geriausiai tiks mėgstantiems piešti, o „Photo“ – tiems, kurie retušuoja nuotraukas ir kuria koliažus. Aišku, visus „Intuos“ modelius galima naudoti ir su kitais įrankiais, kurių nėra komplekte.

Gamintojas siūlo planšetes su mažo arba vidutinio dydžio aktyviąja zona. Mažesni modeliai tinka nešiojamiesiems kompiuteriams, o didesni gerai veikia su 19–24 colių įstrižainės ekranais. „Intuos Art“ ir „Intuos Photo“ galima valdyti ne tik rašikliais, bet ir pirštų prisilietimais, o „Intuos Draw“ – tik rašikliu.

COMMENTS