Wacom Intuos Art – grafinė planšetė mėgstantiems piešti ir tapyti

Wacom Intuos Art – grafinė planšetė mėgstantiems piešti ir tapyti

Mėgstame piešti? Darytume tai dažniau, jei po ranka būtų dažų, pieštukų ir popieriaus lakštų? „Wacom Intuos Art“ padės išpildyti šią svajonę.


Grafinės planšetė – dizainerių ir dailininkų pamėgtas kompiuterio priedas, kurio pagalba galima sukurti nuostabiai atrodančius vaizdus. Dar neseniai jie buvo prieinami tik profesionalams. Viskas pasikeitė, kaip kompanija „Wacom“ išleido „Intuos“ serijos grafines planšetes. Šie prietaisai skirti mėgėjams ir pradedantiesiems vartotojams. Su „Intuos“ planšete dailininku gali tapti kiekvienas – tuo įsitikino TECHNORAMA technikos bandymus atliekantys kolektyvo nariai, kurie ištestavo „Wacom Intuos Art“ planšetę bei jos komplekte esančią programinę įrangą. Jiems pavyko vos per kelias minutes perprasti įrenginio valdymą ir nupiešti pirmuosius kūrinėlius. Šio apžvalgoje galėsime susipažinti su „Wacom Intuos Art“ galimybėmis.

Grafinės planšetės konstrukcija

„Art“ – tai „Intuos“ serijos modelis, skirtas piešti ir tapyti mėgstantiems žmonėms. Gamintojas siūlo du dydžio variantus: mažą ir vidutinį. Jie skiriasi ne tik fiziniais matmenimis, bet ir aktyvios zonos dydžiu. Mūsų išbandytas vidutinis („Medium“) variantas turi 21,6×13,5 cm aktyvią zoną. Grafine planšete kompiuteris valdomas kiek kitaip nei pele ar nešiojamojo kompiuterio liečiamąja aikštele. Pvz., rašikliu palietus apatinį dešinįjį planšetės aktyviosios zonos kampą, pelės žymeklis iš karto bus perkeltas į atitinkamą ekrano vietą ir jo nebereikės traukti. Todėl planšetę reikia rinktis atsižvelgiant į naudojamo ekrano dydį. Mažasis „Intuos Art“ variantas puikiai tinka dirbant su nešiojamaisiais kompiuteriais, tuo tarpu vidutinis bandymų metu gerai veikė su 19–24 colių monitoriais.

Prie kompiuterio grafinė planšetė jungiama USB laidu. Papildomai galima įsigyti bevielį modulį, kuris statomas į korpuso apačioje esantį lizdą. Virš aktyviosios zonos įmontuoti keturi programuojami mygtukai, kurių funkcijos priklauso nuo to, kokia programa dirbame.

Kaip veikia grafinė planšetė?

Piešimui ir tapymui naudojamas rašiklis. Planšetė atpažįsta net 1024 paspaudimo lygius, todėl ja galima piešti ir plonas elegantiškas linijas, ir gilius dinamiškus potėpius. Šią įrenginio galimybę išnaudoja dauguma grafikos kūrimo ir nuotraukų redagavimo programų, mat jos buvo kuriamos atsižvelgiant į grafines planšetes naudojančių žmonių poreikius. Komplekte gausime patogią piešimo programą „Corel Painter Essentials 5“.  Planšetės paviršius nėra slidus, todėl braukiant rašikliu per jos paviršių atsiranda pojūtis, kad piešiame ant šiurkštaus ir pakankamai minkšto popieriaus lapo. Prietaisas pritaikytas dirbti tiek dešine, tiek kaire ranka.

„Intuos Art“ skirto rašiklio darbui nereikalingos baterijos. Jis turi du mygtukus, kurie, dirbant kompiuteriu, atstoja pelės mygtukus. Jų funkcijas taip pat galima keisti naudojant grafinės planšetės valdymo įrankį, kuris į kompiuterį įdiegiamas kartu su prietaiso tvarkyklėmis. „Intuos Art“ galima naudoti tiek su „Windows“, tiek ir su „Mac OS X“ operacinę sistemą turinčiais įrenginiais.

Planšetė vietoje pelės

„Wacom Intuos Art“ galima valdyti ne tik rašikliu, bet ir pirštų paspaudimais. Visai kaip nešiojamojo kompiuterio liečiamąja aikštele. Vienu metu planšetė atpažįsta penkių pirštų paspaudimus. Todėl „Intuos Art“ nesunkiai atstoja tradicinę pelę, o dirbant su grafikos kūrimo programomis pirštų prisilietimais galima greitai padidinti ir sumažinti vaizdą, pasukti vaizdelį reikiama puse, o kitoje rankoje laikomu rašikliu tęsti piešimo darbus.

Išvados

„Wacom Intuos Art“ puikiai tinka tiems, kurie mėgsta piešti ir nori išbandyti savo jėgas kompiuterinės grafikos srityje. Ši grafinė planšetė gali dirbti su pačiomis įvairiausiomis programomis, įskaitant „Adobe Photoshop“, kur ji padeda retušuoti nuotraukas. Prietaisas atstoja kompiuterinę pelę, mat jį galima valdyti ne tik rašikliu, bet ir pirštų prisilietimais.

COMMENTS