VR kameros – bilietas į virtualią kelionę

VR kameros – bilietas į virtualią kelionę

VR kamera – puikus išradimas. Ji sugeba įamžinti mus supančius vaizdus ir garsus.  Ruošdami šią apžvalgą, atrinkome tris VR kamerų modelius ir papasakosime, ką jie sugeba.

Kas gali būti šauniau už galimybę dar kartą išgyventi svarbiausias gyvenimo akimirkas, nukeliauti į vietas, kuriose esame buvę, ir parodyti jas savo draugams bei namiškiams! VR kameros  leidžia tai padaryti. Jomis sukurtais įrašais galėsime mėgautis ne tik užsidėję virtualios realybės akinius, pavyzdžiui, „Samsung Gear VR“, bet ir telefono, planšetės ar kompiuterio ekrane.

Samsung Gear 360°

„Samsung“ kamera turi du plačiakampius 180° objektyvus. Programinė įranga sujungia jų užfiksuotus vaizdus į vientisą virtualią erdvę. Kiekvienas erdvinis kadras yra sudarytas iš 25,9 mln. taškelių. Rutulio formos prietaisas sveria vos 152 g ir lengvai telpa delne, todėl jam visada atsiras vietos mūsų kuprinėje.

„Gear 360°“ – turisto ir ekstremalaus sporto mėgėjo draugas. Šiai kamerai nebaisios dulkės ir lietaus lašai. Sudėtingesnes VR kameros funkcijas valdome „Samsung Galaxy“ serijos telefone įdiegta programėle. Ją įjungus, telefono ekranas tampa dideliu ir patogiu vaizdo ieškikliu. Vaizdus galime iš karto skelbti socialiniuose tinkluose.


Naujausia kaina: €

360fly

Ši kamera atrodo, tarsi būtų atkeliavusi iš ateities. „360fly“ turi vieną objektyvą ir nebijo dulkių, smūgių bei vandens. Su kamera galima panerti į 10 m gylį. Kamera įjungiama vieninteliu ant korpuso esančiu mygtuku. Apačioje įmontuotas standartinis stovo lizdas.

Kamera filmuoja 4K raiškos vaizdą 360° x 240° kampu. Nors vaizdas neužima visos erdvės, tačiau jame nėra sujungimo žymių. „360fly“ valdoma labai patogia mobiliąja programėle. Ji leidžia lengvai peržiūrėti, redaguoti ir skelbti vaizdo įrašus. Su šia kamera taip pat galima organizuoti tiesiogines transliacijas. Geriausiai su „360fly“ įrašyti vaizdai atrodo telefone ar planšetės ekrane.


Naujausia kaina: €

RICOH Theta SC

Tai kišeninė VR kamera su dviem skirtingose pusėse sumontuotais 180° objektyvais. Ji įrašo iki 5 min. ilgio „Full HD“ vaizdus ir daro sferines nuotraukas, kurias galima paskelbti „Google Street View“ svetainėje.

Kamera valdoma korpuso šone esančiais mygtukais ir pasiruošia darbui per 1,5 sekundės. Be to, ją galima kontroliuoti naudojant „iOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms skirtą programėlę. Filmavimo metu „RICOH Theta SC“ laikome rankoje arba tiesiog pastatome ant stalo. Vaizdo įrašus galima skelbti internete bei peržiūrėti naudojant VR akinius.


Naujausia kaina: €

COMMENTS