VR akiniai: virtuali realybė tampa tikrove!

VR akiniai: virtuali realybė tampa tikrove!

Virtualus pasaulis veržiasi į mūsų namus, pramogas ir darbus. Jau šiandien galime pasinerti į tai, kas rytoj taps mūsų kasdienybės dalimi.

Šios akimirkos užgniaužę kvapą laukė kelios žaidimų mėgėjų kartos. Apie virtualią realybę pradėjome svajoti prieš kelis dešimtmečius. Šiemet į TECHNORAMA prekybos centrų lentynas atkeliauja net keturi skirtingi virtualios realybės akinių modeliai. Jie pritaikyti dirbti su išmaniaisiais telefonais, žaidimų konsolėmis ir galingais kompiuteriais. Naujieji prietaisai siūlo nepakartojamą ir nenusakomą pojūtį, galimybę pasinerti į dar nematytą pasaulį. Šioje apžvalgoje pristatome VR akinių modelius, kuriuos jau šią vasarą galėsite išbandyti užsukę į TECHNORAMA parduotuves!

Oculus

OCULUS RIFT

„Oculus Rift“ – tai tikras virtualios realybės judėjimo pradininkas. Kiekvienai akiai skirtas atskiras 2080 x 1200 taškų raiškos ekranas sukuria nepakartojamą erdvės, kuri apgobia mus 110° kampu, pojūtį. Šie akiniai puikiai tinka kompiuteryje įdiegtiems virtualios realybės žaidimams.

Galimybės: 90 kadrų per sekundę, giroskopas, akselerometras, magnetometras, galimybė naudoti „Xbox One“ žaidimų valdymo pultelį.

HTC-Vive

HTC VIVE

Šie akiniai sugeba sujungti virtualios realybės ir tikrovės elementus. Tai jie daro dviejomis vaizdo kameromis. Prietaise įmontuoti 32 jutikliai fiksuoja buvimo vietą erdvėje. 2160 x 1200 taškų raiškos vaizdas leidžia pasinerti į stebuklingą skaitmeninį pasaulį.

Galimybės: 90 kadrų per sekundę, 2 žaidimų valdikliai su atsakomuoju ryšiu („Haptic Feedback“), 2 judesių stebėjimo stotelės.

PlayStation_VR_2

SONY PLAYSTATION VR

„Sony“ virtualios realybės akiniai pritaikyti dirbti su žaidimų konsole „PlayStation 4“. Jie leidžia persikelti į žaidimų pasaulį ir pasijusti jų gyventoju. Akiniai leidžia perduoti matomą vaizdą į televizoriaus ekraną, kad juo galėtų pasimėgauti mus supantys žmonės.

Galimybės: 120 kadrų per sekundę, 5,7 colio 1920 x 1080 taškų raiškos OLED ekranas, 360° judesio sekimo sistema.

Samsung_Gear_VR

SAMSUNG GEAR VR

Prietaisas leidžia telefoną paversti VR akiniais. Jis „draugauja“ su „Galaxy S6“ ir „S6 edge“, „Galaxy S7“ ir „S7 edge“ „rageliais“ bei „Note 5“ serijos įrenginiais. „Gear VR“ leidžia žaisti žaidimus, žiūrėti erdvines nuotraukas ir filmukus, mėgautis „Netflix“ transliacijomis.

Galimybės: 60 kadrų per sekundę, 2560 x 1440 taškų raiška, akselerometras ir giroskopas.

VR_12

Kokio kompiuterio reikia VR akiniams?

Norint pasinerti į virtualios realybės pasaulį, kurį sukuria „Oculus Rift“ ir „HTC Vive“ akiniai, reikalingas spartus kompiuteris, sugebantis užtikrinti stabilų, 90 kadrų per sekundę greičiu rodomą vaizdą. Mes sukomplektavome du žaidimų kompiuterius, kurie patenkins VR technologijų keliamus reikalavimus.

VR_10

VR pradinukas

Procesorius: Intel Core i5-6600K
Darbinė atmintis: 8 GB DDR 4
Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce
GTX 970 (4 GB)
Kietasis diskas: 240 GB SSD
Operacinė sistema: DOS

VR_11VR spartuolis

Procesorius: Intel Core i7-6700
Darbinė atmintis: 16 GB DDR4
Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce
GTX980 (4 GB)
Kietasis diskas: 512 GB SSD
Operacinė sistema: Windows 10

COMMENTS