Virtuali realybė: „Microsoft Mixed Reality“ – kas tai?

Virtuali realybė: „Microsoft Mixed Reality“ – kas tai?

Jau netrukus TECHNORAMOS parduotuves pasieks naujos kartos VR akiniai. Jie naudos „Microsoft Mixed Reality“ platformą, kuri buvo pristatyta šių metų IFA parodoje Berlyne. Kaip veikia ši naujovė ir ką ji sugeba?

Apie tai, kad virtualios realybės technologijos užkariaus pasaulį, kalbama jau ne vieną dešimtmetį. VR akiniai ir jiems skirtos pramogos susilaukia daugybės teigiamų įvertinimų, bet kažkodėl nuolat „buksuoja“. Vienas didžiausių šios technologijos trūkumų – didelė kaina.

Kurdama naują virtualios realybės platformą kompanija „Microsoft“ nusprendė kartą ir visiems laikams išspręsti šią problemą. Ji užsibrėžė tikrai nelengvą tikslą. „Microsoft Mixed Reality“ skirti VR akiniai neturi kainuoti daugiau nei 300–500 eurų, o juos „pavežantys“ kompiuteriai – 500–700 eurų.

Į pagalbą šiam ambicingam projektui buvo sukviestas didžiulis partnerių būrys. Prie „Microsoft“ prisijungė visiems gerai pažįstami kompiuterinės technikos gamintojai bei žaidimų platformos: „Acer“, „Asus“, DELL, „Lenovo“, HP, „Samsung“ ir „Steam“. Todėl IFA parodoje „Microsoft Mixed Reality“ produktus ir jų prototipus buvo galima pamatyti daugybėje stendų.

Ką gali „Microsoft Mixed Reality“ akiniai?

Jau spėjome priprasti prie virtualios realybės pavadinimo, tačiau „Microsoft“ nori, kad jų platforma būtų vadinama mišriąja realybe, arba MR. Tokios kūrėjų pretenzijos turi pagrindo, mat „Microsoft Mixed Reality“ skirti akiniai gali gerokai daugiau nei įprasti VR prietaisai.

Kurdami šią platformą inžinieriai ir programuotojai siekė sujungti VR (virtualios realybės) ir AR (išplėstinės realybės) elementus. Naujieji akiniai ne tik atvaizduoja erdvinį vaizdą, kuris keičiamas atsižvelgiant į galvos judesius. Jie turi vaizdo kameras, registruojančias ir analizuojančias mus supančią aplinką. Todėl akiniai rodo ne tik kompiuterio sugeneruotus vaizdus, bet ir realiai egzistuojančius objektus. Programinė įranga sukuria 3D žemėlapį, kuriame vyksta visas veiksmas. Specialūs jutikliai stebi akinių bei valdiklių judėjimą ir padėtį erdvėje.

„Microsoft“ nori, kad MR platforma būtų naudojama ne tik pramogoms, bet ir kitoms veiklos sritims, pavyzdžiui, mokymams arba modeliavimui. Todėl naujoji platforma bus glaudžiai integruota su „Windows“ operacinės sistemos galimybėmis. Netgi naujoji garsiosios programos „Paint“ versija buvo sukurta taip, kad ja būtų galima ne tik piešti, bet ir kurti virtualius objektus!

 

COMMENTS