Trust Zigbee ZSDR-850 | Z1: protinga apsauga nuo gaisrų

Trust Zigbee ZSDR-850 | Z1: protinga apsauga nuo gaisrų

Dūmų detektoriai – veiksmingas būdas apsisaugoti nuo gaisrų. Ekspertai teigia, kad juos visuotinai naudojant, ugnyje žūvančiųjų skaičių sumažėtų net tris kartus! Tačiau ne visi detektoriai yra vienodai efektyvūs. Patys geriausi – išmanieji! Į mūsų bandymų laboratoriją atkeliavo „Trust Zigbee“ dūmų detektorius. Šioje apžvalgoje papasakosime, kuo jis ypatingas.

Sveikata ir gyvybė – brangiausias turtas. Tačiau ar visada juo tinkamai rūpinamės? Statistika nenumaldomai byloja, kad mūsų šalyje per metus gaisrai pareikalauja apie 100 aukų. Daugelio netekčių buvo galima išvengti, jei namuose ir butuose būtų buvę įrengti dūmų detektoriai.

Tvarkingai sumontuotas ir tinkamai veikiantis dūmų detektorius – mūsų saugumo garantas. Jis pirmas pastebi gaisro požymius ir praneša apie pavojų. Žmonės gali laiku palikti grėsmės zoną ir išsikviesti pagalbą.

Išmanieji dūmų detektoriai sugeba žymiai daugiau. Skirtingose patalpose sumontuoti jutikliai susijungia į bendrą tinklą ir internetu perduoda informaciją į jūsų telefoną: kad ir kur bebūtumėte, visada žinosite, kas vyksta jūsų bute, namuose ar sodo namelyje! Išmaniuosius įrenginius galima patogiai valdyti per nuotolį, pavyzdžiui, atlikti jutiklių testą, išjungti dėl svylančio puodo suveikusią signalizaciją ir patikrinti, ar dar neatėjo laikas keisti detektoriaus bateriją.


Trust Zigbee ZSDR-850 detektorius:

Trust Zigbee Z1 valdymo stotelė:


Kas yra „Zigbee“?

Mūsų išbandytas „Trust“ dūmų detektorius naudoja atvirą „Zigbee“ duomenų perdavimo standartą. Tai ryšio technologija, leidžianti susikalbėti skirtingų gamintojų sukurtiems išmaniųjų namų prietaisams.

„Zigbee“ pagrindą sudaro valdymo stotelė, prie kurios jungiami visi kiti šį standartą palaikantys įrenginiai: dūmų detektoriai, durų, langų ir judesio daviklius, vaizdo kameras, išmaniosios LED lemputes bei išmanieji jungikliai ir netgi išmanieji elektros lizdai!

Todėl namuose įdiegę „Trust“ dūmų detektorius ne tik apsirūpinsite patikima priešgaisrine apsauga, bet ir padėsite pagrindus išmaniųjų namų sistemai, kurią galėsite plėtoti pagal savo poreikius, rinkdamiesi skirtingų gamintojų siūlomus elementus.

Valdymo stotelė sukuria uždarą bevielį „Zigbee“ tinklą, prie kurio gali prisijungti tik jūsų autorizuoti prietaisai. Ji internetu bendrauja su jūsų telefone įdiegta išmaniųjų namų valdymo programėle. Visi siunčiami duomenys yra patikimai užšifruojami, todėl galite būtų ramūs, kad jie nepateks į pašalinių rankas

„Trust Zigbee“ produktų serija

„Trust“ sukūrė visą išmaniesiems namams skirtų prietaisų seriją! Ją sudaro įvairių tipų elektros lemputės, davikliai, jungikliai, vaizdo kameros bei kelių tipų valdymo stotelės. Į mūsų svečius atkeliavo du „Trust“ įrenginiai, reikalingi išmaniajai priešgaisrinės apsaugos sistemai sukurti:

Savo pažintį su „Zigbee“ pradėjome nuo pastarosios.

„Trust Zigbee Z1“– išmaniųjų namų širdis

Valdymo stotelė „Trust Zigbee Z1“

Tai nedidelė dėžutė su dviem jungtimis. Į vieną lizdą jungiame maitinimo laidą, į kitą – tinklo kabelį, kuriuo „Zigbee Z1“ prisijungs prie jūsų namuose interneto ryšį paskirstančio maršrutizatoriaus.

Sujungę laidus palaukite, kol ant korpuso esantis LED indikatorius nustos mirksėti ir pradės šviesti žalia spalva. Tada iš programėlių parduotuvės parsisiųskite ir savo telefone įdiekite nemokamą aplikaciją „Trust Smart Home“. Ji turi „Android“ ir „iOS“ įrenginiams skirtas versijas.

Išmaniųjų namų prietaisus patogu valdyti telefone ar planšetėje įdiegta programėle

Programėlės lango apačioje paspauskite užrašą „Create Account“ ir užpildę nedidelę anketą susikurkite naują paskyrą. Vos tik tai padarysite, telefonas aptiks šalia esančią „Trust Zigbee Z1“ išmaniųjų namų valdymo stotelę ir pasiūlys prie jos prisijungti.

Paspaudus mygtuką „Next“ valdymo stotelės indikatorius pradės mirksėti mėlyna spalva. Spustelėkite LED indikatoriaus juosiamą stotelės mygtuką, kad ji prisijungtų prie programėlės. Po kelių akimirkų indikatorius vėl nusidažo žaliai. Stotelė pasiruošusi darbui. Dabar galite prie jos prijungti dūmų detektorių. Visą šią diegimo procedūrą galite pamatyti trumpame filmuke:

Dūmų detektorius „Trust Zigbee ZSDR-850“

Tai bent mažylis! Lyginant su įprastais dūmų detektoriais „Trust Zigbee ZSDR-850“ atrodo kaip nykštukas. Tačiau tai nereiškia, kad jis kuo nors nusileidžia savo didiesiems konkurentams. Greičiau – atvirkščiai!

Šio detektoriaus viduje yra optinis jutiklis, sudarytas iš dviejų elementų: žmogaus akiai nematomus šviesos spindulius skleidžiančio daviklis bei spindulių srautą fiksuojančio imtuvo. Kai tarp šių elementų patekę dūmai ima užstoti šviesą ir sumažina spindulių pralaidumą, suveikia garsinė 85 dB stiprumo signalizacija. Tuo pat metu į telefoną atkeliauja pavojaus žinutė.

Mobiliajame įrenginyje esanti programėlė leidžia atlikti detektoriaus testavimo procedūrų ir patikrinti baterijos įkrovos lygį. Gamintojas teigia, kad jos pakaks net 3 metams! Žinant, kad visą tą laiką detektorius ne tik saugos namus nuo gaisrų, bet ir bevieliu ryšiu perdavinės informaciją į valdymo stotelę, tai išties įspūdingas rezultatas.

Suveikusią priešgaisrinę signalizaciją galima išjungti mygtuku arba  programėle

Kiek išmaniųjų dūmų detektorių reikės jūsų namams?

Prie vienos valdymo stotelės galima nesunkiai prijungti kelis išmaniuosius dūmų detektorius. Jų skaičius priklauso nuo namo ar buto dydžio. Dūmų detektoriai veikia ribotoje erdvėje, todėl juos reikia statyti kiekvienoje patalpoje, ypač – miegamuosiuose kambariuose. Išimtis taikoma virtuvei. Čia dūmų detektorius nebūtinas, nes jis gali suveikti nuo maisto ruošos metu sklindančių garų ar dūmų.

Kur reikia montuoti dūmų detektorius?

Dūmų detektoriai tvirtinami prie lubų arba maždaug 90 cm žemiau nuo aukščiausios šlaitinio stogo vietos. Geriausia vieta – pačiame patalpos centre. Reikia pasirūpinti, kad prietaiso matymo zonos neužstotų jokios kliūtys.

Dūmų detektorius prižiūri iki 60 m² dydžio erdvę. Didelio ploto, sudėtingos formos ir ilgoms patalpoms, pavyzdžiui, koridoriams ar laiptinėms, gali prireikti kelių dūmų detektorių. Detektoriaus nereikia statyti visai šalia viryklių, židinių ir šildytuvų. Reikiama atminti, kad tinkamam detektorių darbui trukdo drėgmė, garai ir dulkės.

Tvirtinant detektorių prie lubų paviršiaus skylių gręžti nebūtina, nes „Trust“ komplekte yra dvipusis lipdukas, kuris patikimai pritvirtina prietaisą prie lubų paviršiaus.

Kaip „Trust Zigbee“ dūmų detektorių prijungti prie valdymo stotelės?

Įdiegti ir sumontuoti „Trust“ detektorių visai nesudėtinga! Išpakavę prietaisą nusukite nuo korpuso laikiklį (A), kuriuo detektorius tvirtinamas prie lubų ir pašalinkite tarp baterijos ir kontaktų įstatytą izoliacijos lapelį (B).

Programėlėje „Trust Smart Home“ spaudžiate mygtuką „+“ (A). Atsivėrusiame sąraše pasirenkate „Trust Zigbee Line“, o tada – „Smoke detectors“. Tuomet atlikite programėlėje rodomas instrukcijas.

Suporavę detektorių su valdymo stotele jį galite sumontuoti į jam skirtą vietą. Visų pirma prie lubų medvaržčiais arba lipduku pritvirtinkite laikiklį, o tada į jame esantį lizdą (1) įsukite patį detektorių (2).

Ar „Trust“ dūmų detektorius gali veikti be interneto ryšio?

Taip. Dingus internetui ir elektros srovei „Trust Zigbee ZSDR-850“ veikia kaip bet kuris kitas autonominis dūmų detektorius: fiksuoja dūmų emisijas ir informuoja apie jas galingu garsiniu signalu. Tačiau norint naudotis išmaniosiomis funkcijomis ir gauti informaciją per nuotolį, reikalingas interneto ryšys.

Todėl diegiant šį dūmų detektorių sodo namelyje arba sodyboje, reikės papildomai apsirūpinti 4G maršrutizatoriumi (geriausiai tokiu, kuris turi nuosavą akumuliatorių ir dingus elektrai gali kelias valandas veikti savarankiškai) bei SIM kortele su minimaliu interneto planu.

Išvados

Trust Zigbee ZSDR-850“ dūmų detektorius ir jam skirta išmaniųjų namų valdymo stotelė „Zigbee Z1“ mums bandymų metu paliko labai gerą įspūdį. „Trust“ detektorius yra labai mažas ir gerai įsilieja į interjerą. Jo diegimas – greitas ir nesudėtingas.

„Trust“ siūlomas sprendimas – vienas pigiausių rinkoje. Labai nudžiugino tai, kad valdymo stotelė, kuri reikalinga išmaniosioms detektoriaus funkcijoms palaikyti, taip pat gali būti naudojama kitiems išmaniųjų namų įrenginiams sujungti.

Išmanūs namai – saugūs namai. „Trust“ ir kiti gamintojai siūlo daugybę per nuotolį valdomų prietaisų

COMMENTS