Tamron 18–400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD: tai bent „superzūmas“!

Tamron 18–400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD: tai bent „superzūmas“!

Vienas objektyvas – visiems gyvenimo atvejams. Šis „Tamron“ „žiūronas“ muša rekordus! Jis priartina vaizdą net 22,2 karto, bet tuo pačiu sugeba filmuoti ir fotografuoti labai plačiu kampu.

Tamron 18-400mm F/3.5-6.3“ pritaikytas APS-C jutiklį turintiems veidrodiniams fotoaparatams. Mes išbandėme variantus su „Canon“ ir „Nikon“ modeliams skirtomis jungtimis. Visiems tikriausiai aišku, kad pagrindinė priežastis, kodėl šį „Tamron“ objektyvą „pasikvietėme“ į GIDO bandymų laboratoriją – tai įspūdingas židinio nuotolio diapazonas. Lyginant su pilno kadro fotoaparatais, kiek mažesnius APS-C formato jutiklius turintys modeliai vaizdą šiek tiek priartina, todėl realios židinio nuotolio pokyčio ribos siekia 27–600 mm („Nikon“) ir 29–640 mm („Canon“). Bent jau teoriškai tai reiškia, kad „Tamron 18-400mm F/3.5-6.3“ gali patenkinti praktiškai visus fotografo poreikius ir yra realus pretendentas į geriausio kelioninio objektyvo titulą. Testų metu pabandėme išsiaiškinti, kaip šiam „superzūmui“ sekasi atlikti savo darbą realiomis „lauko“ sąlygomis.

„Tamron“ („Nikon“) kaina:

Objektyvo konstrukcija

Būtų naivu tikėtis, kad „superzūmas“ bus mažas ir lengvas. „Tamron“ – ne išimtis. Jis sveria 710 g ir „ramybės būsenoje“ yra 12,4 cm ilgio. Pasirinkus didžiausią židinio nuotolį, objektyvas pailgėja kone dvigubai!

Tamron 18–400mm F/3.5-6.3“ išorė pagaminta iš kokybiško, malonaus liesti plastiko. Didžiausią svorio dalį sudaro metalinė jungtis ir 16 optinių elementų, kurie sustatyti į 11 grupių. Objektyvui tinka 72 mm skersmens filtrai. Jo jungtis turi guminę tarpinę, kuri ją apsaugo nuo dulkių ir drėgmės.

„Superzūmas“ – sudėtingas įrenginys: jo viduje – net 16 optinių elementų

Priartinimo žiedas sukasi švelniai ir pakankamai nuosekliai, todėl šį „Tamron“ objektyvą galima rekomenduoti daug filmuojantiems žmonėms. Lygiai tą patį galima pasakyti apie už fokusavimo žiedą, kuris atsako už vaizdo ryškumą. Tiesa, kartais norėjosi, kad jis turėtų ilgesnį judesio diapazoną, tačiau kiek pasipraktikavus vaizdo ryškumo nustatymas rankiniu būdu nebekeldavo mums jokių problemų. Juo labiau, kad dažniausiai naudojome automatinį fokusavimą.

Pastaroji funkcija veikia greitai ir tyliai fotografavimo metu, tačiau šiek tiek sulėtėja filmuojant, kad užtikrintų sklandų perėjimą tarp skirtingų vaizdo planų. Filmavimo metu fokusavimo variklio darbas tampa girdimas, todėl pravartu apsirūpinti išorinėmis garso įrašymo priemonėmis.

„Tamron 18–400mm F/3.5-6.3“ aprūpintas vaizdo stabilizavimo sistema. Ji veikia pakankamai efektyviai, tad net pasirinkus 400 mm židinio nuotolį būtų galima filmuoti ir fotografuoti nenaudojant trikojo.

„Tamron“ priartina vaidą net 22,2 karto!

Vaizdo priartinimas

Židinio nuotolio diapazonas – įspūdingas. Vienas objektyvo žiedo pasukimas ir kadras, kuriame vos galima įžiūrėti žmogų, pavirsta portretine nuotrauka. Maksimaliai priartinus vaizdą šis objektyvas tampa nepamainomu įrankiu, skirtu sporto renginių ar laukinės gamtos fotografavimui.

Tiesa, didžiausią priartinimą pavyksta išlaikyti tik sufokusavus objektyvą į tolį. Bandant išryškinti arti jūsų esančius objektus, vaizdas net nekeičiant židinio nuotolio ima pamažu tolti ir nuo maksimalios reikmės „nubraukia“ iki 100 mm. Šis optinis fenomenas angliškai vadinamas „focus breathing“. Jei mažesnio židinio nuotolio (pavyzdžiui, portretiniuose) objektyvuose jis gali tapti rimta problema, tai šiuo atveju savaiminis vaizdo nutolimas nėra kritinis ir jį galima laikyti tinkama kaina už išskirtinį objektyvo universalumą.

Nedidelis fokusavimo nuotolis leidžia „Tamron“ naudoti kaip makro objektvyvą

Vaizdo kokybė

„Superzūmo“ tipo objektyvą norisi palyginti su šveicarišku peiliuku. Abiem jais galima atlikti daugybę užduočių, tačiau nė vienas universalus prietaisas niekada nebus toks patogus ir efektyvus kaip specializuotas įrankis. „Superzūmai“ fiksuoto židinio nuotolio objektyvams dažniausiai nusileidžia diafragmos šviesumu ir neprilygsta vaizdo kokybe. Ar „Tamron 18-400mm F/3.5-6.3“ pavyko sulaužyti šią nerašytą taisyklę?

Maksimali „Tamron“ diafragma nėra labai didelė. Pasirinkus 18 mm židinio nuotolį ji siekia F/3.5, o pradėjus artinti vaizdą ji susitraukia iki F/6.3. Dėl sąlyginai mažo šviesos pralaidumu su šiuo objektyvu palyginti sunku pasiekti sulieto fono efektą.

Optikos bandymus pradėjome nuo 18 mm židinio nuotolio, kuris lengviausiai išryškina potencialius vaizdo defektus. Pasirinkus F/3.5 diafragmą vaizdas kadro centre yra ryškus, bet jam šiek tiek trūksta kontrasto. Kraštuose, kaip ir reikėjo tikėtis, pamatėme lengvą suliejimą ir lengvai pašalinamas chromatines aberacijas (ploni violetiniai objektų apvadai, atsirandantys kontrastingose ar atspindžius turinčiose vaizdo vietose). Kokybė kraštuose ženkliai pagerėja pasirinkus F/8 ir F/11 diafragmą.

Kitas žingsnis – 50 mm židinio nuotolis. Čia mažiausia diafragma siekia F/5. Kadro vidurys – kone idealus. Kraštai pasižymi šiek tiek mažesniu aštrumu ir kontrastu. Pasirinkus F/8 ir F/11 vaizdas pasidaro vienodai ryškus ir kontrastingas visame kadro plote.

Automatinis fokusavimas veikia greitai ir patikimai

Didinant židinio nuotolį vaizdo kokybė tik gerėja. Bandymų metu objektyvas demonstravo stebėtiną stabilumą ir įrodė, kad jį galima naudoti visame charakteristikų diapazone.

Vaizdo geometrijos savybės panašios į analogiškų „superzūm“ objektyvų rodomus rezultatus. Naudojant 18 mm židinio nuotolį tiesios linijos turi polinkį iškrypti į išorę, tačiau vos šiek tiek priartinus vaizdą, defektas praktiškai išnyksta. Naudojant mažiausias diafragmos reikšmes galima pastebėti nedidelius patamsėjimus kadro kraštuose. Kaip ir chromatinių aberacijų atveju, visi vaizdo defektai yra labai lengvai pašalinami apdorojant nuotraukas kompiuteryje.

Išvados

„Tamron“ – pripažintas lyderis „superzūmų“ rinkoje. Mūsų atlikti „Tamron 18–400mm F/3.5-6.3“ bandymai, kad šie laurai gamintojui atiteko pelnytai. Objektyvas gerai pasirodė visose rungtyse, ir mums nepavyko aptikti nemalonių staigmenų, kurios neretai išlenda testuojant analogiškus modelius.

Tamron 18–400mm F/3.5-6.3“ – kokybiškai sukonstruotas, geromis optinėmis savybėmis pasižymintis „žiūronas“. Jis palyginti masyvus, tačiau kelionėje gali atstoti visą fiksuoto židinio nuotolio objektyvų rinkinį. Lyginant su pastaraisiais jis nusileidžia šviesumu, tačiau tolygi vaizdo kokybė visame židinio nuotolių ir diafragmos reikšmių diapazone leidžia gerokai sumažinti šį skirtumą.

COMMENTS