Stadionas – tavo namuose!

Stadionas – tavo namuose!

Jau nuskambėjo pirmasis „UEFA Euro 2016“ futbolo čempionato švilpukas, ne už kalnų ir Olimpiada. Todėl dabar – pats geriausias laikas išsirinkti naują televizorių, kuris leis mėgautis sporto transliacijomis taip, tarsi sėdėtume geriausiose stadiono tribūnose. Čia rasime atsakymus į penkis pirkėjų dažniausiai užduodamus klausimus.

TV1

1. Ar verta pirkti didelį televizorių?

Taip. Geriausia rinktis didžiausią televizorių, koks gali tinkamai tilpti mūsų kambaryje ir kokį mums leidžia įsigyti mūsų šeimos biudžetas. Didelis 50–60 colių (127–152 cm) įstrižainės ekranas padeda pasinerti į rodomą vaizdą kaip niekada iki šiol.

Futbolo rungtynių metu dažnai matome bendrus vaizdo planus, kuriuose telpa nemaža aikštės dalis. Didelis ekranas užtikrina, kad ten esantys žaidėjai neatrodys kaip maži judantys taškeliai. Tačiau renkantis televizorių taip pat būtina atsižvelgti į kambario dydį ir nuotolį nuo mūsų sėdėjimo vietos iki ekrano:

Mažiau nei 1,5 m Iki 32 colių (81 cm)
1,5–2,0 m 32–40 coliai (81–101 cm)
2,0–2,5 m 40–45 coliai (101–114 cm)
2,5–3,0 m 45–55 coliai (114–140 cm)
Virš 3 m Per 55 colių (140 cm)

 

2. Ar verta pirkti 4K (UHD) televizorių?

Taip. Nors Europos futbolo čempionato negalėsime pamatyti tikra 4K raiška, tačiau UHD televizorius leis mėgautis ryškesniu ir detalesniu vaizdu. UHD televizoriai žemesnės raiškos transliacijas verčia 4K raiškos vaizdu, kuris išnaudoja naujos kartos ekrano privalumus. Ši funkcija skirtinguose televizorių modeliuose veikia nevienodai. Geriausiai su vaizdo raiškos pagerinimo užduotimi susidoroja aukštos klasės televizoriai, turintys galingus procesorius ir naudojantys naujausius vaizdo apdorojimo algoritmus. Be to, televizorių perkame ne tik sporto transliacijoms. 4K vaizdo standartas vis plačiau taikomas interneto svetainėse, pvz., „YouTube“ ir „Netflix“.

TV2

3. Kam reikalingas aukštas kontrastas?

Vaizdo kontrastas – vienas svarbiausių televizoriaus rodomo vaizdo kokybės kriterijų. Jis nurodo ekrano sugebėjimą atkurti atspalvius – nuo pačių šviesiausių iki tamsiausių. Geriausi televizorių modeliai sugeba parodyti rašalo juodumo tamsą ir akinamai baltą šviesą. Aukšto kontrasto privalumus įvertiname stebėdami prieblandoje nufilmuotas scenas, mat jis išryškina ten esančius objektus, neleisdamas jiems paskęsti tamsiame fone. Futbolo rungtynių metu aukštas kontrastas užtikrina vaizdo tikroviškumą – atrodo, kad patys sėdime arenoje.
Sporto transliacijoms puikiai tinka 2016 metų LED televizorių modeliai, palaikantys HDR vaizdo transliacijų standartą, taip pat – OLED televizoriai, kurie sugeba idealiai atkurti juodą spalvą bei subtiliausius pustonius.

4. Ar vaizdo apdorojimo sparta turi reikšmės?

Taip. Kuo ji didesnė, tuo geriau. Ypač, jei perkame televizorių, kuriuo planuojame žiūrėti sporto transliacijas. Futbolas – greitas žaidimas. Kad veiksmas ekrane netrūkčiotų ir nesilietų, reikalingas aukštas vaizdo apdorojimo greitis.

Tradiciškai vaizdo apdorojimo sparta buvo matuojama hercais (Hz), tačiau dabar gamintojai naudoja skirtingas vertinimo metodikas bei matavimo vienetus. Plačiau apie juos galima sužinoti svetainėje technorama.lt paskelbtame patarimų rinkinyje „Kaip išsirinkti televizorių“.

TV4

5. Ar reikalinga papildoma garso sistema?

Taip. Šiuolaikiniai televizoriai – labai ploni, o tai reiškia, kad juose mažai vietos galingiems garsiakalbiams. Papildomos kolonėlės padeda perkelti rungtynių atmosferą į mūsų namus.

Televizoriams geriausiai tinka „Soundbar“ tipo garso sistemos. Ilgame horizontaliame šio prietaiso korpuse sumontuotas gerai suderintų garsiakalbių rinkinys. „Soundbar“ kolonėlė užima nedaug vietos ir ją lengva prijungti prie televizoriaus. Toks priedas maloniai nustebins ne tik sporto transliacijų metu, bet ir žiūrint filmus bei žaidžiant kompiuterinius žaidimus.

TV5

COMMENTS