IFA 2018: SONY WH-1000XM3 – triukšmo žudikės

IFA 2018: SONY WH-1000XM3 – triukšmo žudikės

Kai tenka daug keliauti ir dar daugiau laiko praleisti šurmuliuojančiame biure, nesunku tapti triukšmą slopinančių ausinių ekspertais. Todėl kompanijos SONY pastangas išsiveržti į šio rinkos segmento lyderius sekame nuo pirmųjų dienų, kai prieš trejus metus buvo išleistas MDR-1000X modelis. Laikas nenumaldomai bėga ir Berlyne vykstančioje IFA 2018 parodoje prieš kelias dienas buvo pristatyta jau trečioji ausinių karta! Nusprendėme išsiaiškinti, ar naujosioms belaidėms SONY WH-1000XM3 pavyks nugalėti savo konkurentus.

Jau tapo tradicija, kad naujus triukšmą slopinančių ausinių modelius SONY išleidžia kasmet, tačiau, kaip prasitarė SONY atstovai, WH-1000XM3 buvo pradėtos kurti dar likus pusmečiui iki pernykščio WH-1000XM2 modelio pristatymo. Vos paėmus naujas ausines į rankas iš karto tapo aišku, kad dizaineriai ir inžinieriai laiko veltui nešvaistė. SONY WH-1000XM3 atrodo beveik taip pat kaip pernykštės WH-1000XM2, tačiau tai visai naujas įrenginys.

Visų pirma, mums pasirodė, kad jis daug lengvesnis už savo pirmtaką! Realybėje skirtumas tesudaro vos 10 proc., tačiau dėl pakitusios ausis dengiančių kaušelių formos, ausinės daug geriau priglunda prie galvos ir visai nebespaudžia ausų. Tai reiškia, kad ergonomijos rungtyje WH-1000XM3 pagaliau susilygino su savo aršiausiu varžovu – „Bose QuietComfort 35 II“.

Tuo pokyčiai nesibaigia! Pasenusią „micro USB“ jungtį pakeitė nauja universali ir gerokai tvirtesnė „USB Type-C“. Baterijos užtenka maždaug 30 valandų. Be to, patobulėjo greitos įkrovos funkcija: per 10 minučių ausinės aprūpinamos energija, kurios užtenka net 5 valandoms!

Pasinerti į visišką tylą!

Jei ankstesni SONY modeliai ir nebuvo tokie patogūs kaip „Bose QC35 II“, tai kitose bandymų rungtyse jie išplėšdavo lygiąsias ar net tapdavo nugalėtojais. Mūsų pernai atlikti testai parodė, kad WH-1000XM2 ausinės taip pat gerai slopina triukšmą, o muzikos skambesiu yra net pranašesnės už „Bose“.

Mūsų nuostabai japonai nepasitenkino vien tik ausinių konstrukcijos pokyčiais. SONY WH-1000XM3 buvo aprūpintas nauju ir galingesniu QN1 procesoriumi, kuris valdo triukšmo slopinimo sistemos darbą. Užsidedi ausines ir IFA paroda išsijungia Jei anksčiau ausinės geriausiai slopindavo monotiniškus žemo dažnio garsus, pavyzdžiui, gatvės šurmulį ar automobilių variklių darbą, tai dabar jos lygiai taip pat efektyviai atpažįsta ir nukenksmina žmonių balsus.

Triukšmo slopinimo lygį galima reguliuoti atsižvelgiant į aplinkos sąlygas ir netgi tokias charakteristikas kaip galvos dydis, šukuosena ar akinių rėmelis. Be to, ausinės turi atmosferos slėgio optimizavimo funkciją. Ji tiesiog nepamainoma skrendant lėktuvu. Mat SONY WH-1000XM3 pagal skrydžio aukštį parenka tinkamą garso lygį, todėl galėsite pamiršti rūpesčius, kylančius dėl užgulusių ar akustinės įtampos išvargintų ausų.

Dar geresnė garso kokybė

Naujasis procesorius darbuojasi ir tada, kai reikia atkurti muziką. SONY WH-1000XM3 palaiko 32 bitų kokybės nesuspausto „Hi-Res“ garso standartą, todėl įrašai gali skambėti taip kaip muzikos studijoje. Be to, ausine įmontuotas naujos kartos DAC keitiklis ir net analoginis stiprintuvas. Pasak SONY inžinierių šie sprendimai leidžia išgauti švaresnį ir mažiau iškreiptą garsą. Pirminių bandymų metu įsitikinome, kad lyginant su WH-1000XM2 naujosios WH-1000XM3 ausinės išties skamba švariau ir dinamiškiau. Tačiau pokyčiai nėra tokie ryškūs kaip triukšmo slopinimo srityje. Kita vertus, jų pilnai pakako, kad SONY ausinės dar vieniems metams užsitikrintų geriausiai skambančių triukšmą slopinančių ausinių titulą.

Patogus valdymas

Kaip ir kiti SONY triukšmą slopinančių ausinių modeliai WH-1000XM3 be kelių tradicinių mygtukų turi liečiamąją aikštelę, kuri paslėpta dešinio kaušelio viduje. Šia aikštele valdomos visos pagrindinės ausinių funkcijos: braukiant ar bakstelint pirštu galima reguliuoti garsumo lygį, sustabdyti ir paleisti dainas, pereiti prie kito kūrinio.

Ausinių darbą taip pat galima kontroliuoti telefone įdiegta programėle „SONY | Headphone Connect“. Joje pamatysite baterijos įkrovos lygį, pasirinksite aktyvios triukšmo slopinimo sistemos darbo režimą ar galėsite priderinti ausines savo poreikiams. Čia taip pat yra galimybė keisti muzikos skambesį, pasirenkant įvairius garso efektus ir reguliuojant skirtingų dažnių garso intensyvumą.

Išvados

Nors mūsų pažintis su SONY WH-1000XM3 buvo trumpa, tačiau spėjome padaryti išvadą, kad tai šiuo metu geriausios triukšmą slopinančios ausinės. Gamintojui pavyko jas patobulinti visose trijose ausinių kokybę lemiančiose srityse. Lyginant su pirmtakėmis jos tapo lengvesnės ir patogesnės, efektyviau slopina triukšmą ir pasižymi dar geresne muzikos skambesio kokybe. Vienintelis dalykas, kuris liko nepakitęs – aukšta kaina. Tačiau ne veltui senolių išmintis sako, kad tyla yra aukso vertės.

COMMENTS