Sony KD55XG8096: kainos ir kokybės lyderis

Sony KD55XG8096: kainos ir kokybės lyderis

Skaitytojai mūsų dažnai prašo padėti išsirinkti kokybišką televizorių už gerą kainą. Šiais metais tai padaryti labai paprasta – tereikia TECHNORAMA parduotuvių ekspozicijoje susirasti „Sony XG80“ serijos modelius. Norite sužinoti, kodėl jie nusipelnė mūsų simpatijų?

Jau senokai nematėme tokios universalios televizorių serijos! Atrodo, kad ją kurdami „Sony“ inžinieriai norėjo patenkinti visų pirkėjų poreikius. Jūsų paslaugoms – net penki skirtingi modeliai su 43, 49, 55, 65 or 75 colių (atitinkamai – 108, 123, 139, 164 ir 189 cm) įstrižainės ekranais. Todėl galėsite nesunkiai išsirinkti ir nedidelį televizorių vaikų kambariui, ir bemaž dvimetrinį monstrą namų kino teatrui. Mes nusprendėme laikytis aukso vidurio ir savo bandymams pasičiupome populiariausios 55 colių įstrižainės modelį „Sony KD55XG8096“.

Sony KD55XG8096 (55″) kaina: 

Televizoriaus dizainas

Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi. Todėl pirmasis įspūdis – labai svarbus. „Sony XG80“ užsidirbo bandytojų pliusą už minimalistinę išvaizdą. Tamsus, į akis nekrintantis rėmelis papuoštas nedideliu firminiu „Sony“ logotipu. Televizorius stovi ant dviejų gana masyvių kojelių, todėl norėdami jį pastatyti, turėsite pasirūpinti gana plačia spintele. Kita vertus, taip gerokai padidinamas konstrukcijos stabilumas.

Žiūrovo dėmesio neblaško televizorių apraizgę laidai, mat juos galima paslėpti kojelių viduje. Visos televizoriaus jungtys išdėstytos specialiose nišose. Tokio sprendimo privalumus įvertinsite, jei nuspręsite „Sony XG80“ pakabinti ant sienos, nes televizorius geriau priglus prie vertikalios plokštumos. Jungčių rinkinyje puikuojasi 4 HDMI ir 3 USB lizdai, todėl nesunkiai prijungsite visus namuose esančius vaizdo leistuvus, kompiuterius ar žaidimų konsoles bei išorines laikmenas.

Nors „Sony XG80“ serijos televizoriai panašūs kaip du vandens lašai, vieną konstrukcijos skirtumą vis dėlto aptikome. Mažesnieji modeliai su 43 ir 49 colių įstrižainės ekranais turi „Edge LED“ foninio vaizdo apšvietimo sistemą, o trys didieji televizoriai aprūpinti tiesioginiu LED apšvietimu, kurį sudaro korpuso gale sumontuotų šviečiančių diodų tinklelis, užtikrinantis tolygesnį didelės įstrižainės ekrano šviesumą.

Vaizdo kokybė

Kaip ir dera „Sony“ televizoriams, ji – labai gera. O ko dar galima tikėtis iš TRILUMINOS ekrano, kuris garsėja ypač natūraliu spalvų perteikimu! TRILUMINOS sėkmės paslaptis – tikslus bazinių raudonų, žalių ir mėlynų spalvų perteikimas. Maišant šiuos vaizdo elementus sukuriami milijonai skirtingo intensyvumo atspalvių, kuriais galite mėgautis žiūrėdami įprastas ir HDR standartų (HDR10, HLG) transliacijas.

Kad televizorius išnaudotų visą 8 megapikselių nuotraukai savo raiška prilygstančio 4K ekrano detalumą, „Sony“ jį aprūpino „4K X-Reality PRO“ vaizdo apdorojimo varikliu, kuris realiuoju laiku koreguoja kiekvieno kadro ryškumą ir detalumą. Mažesnės raiškos vaizdas yra konvertuojamas į 4K standartą, atkuriant trūkstamus taškelius. Šis procesas vyksta gretinant transliuojamą vaizdą su duomenų bazės duomenimis. Jie padeda geriau perteikti skirtingų tekstūrų, kreivių bei tiesių linijų detales ir parinkti tiksliausią atspalvį, sodrumą ir ryškumą.

Garso kokybė

Bandymų metu pastebėjome, kad naujasis „Sony“ televizorius, lyginant su kitais analogiškos klasės ir kainos modeliais, labai neblogai perteikia judesį intensyviose veiksmo scenose. Šį efektą dar labiau sustiprina kokybiškas 20 W garsas. Nors jis nėra ypač galingas, tačiau vatų stygių su kaupu atperka skambesio detalumas bei dinamika: muzikoje girdimas kiekvienas instrumentas, o dialoguose nesunkiai suprasite kiekvieną, net pašnibždomis ištartą žodį.

Sony XG80“ serijos televizoriuose įdiegta „ClearAudio+“ sistema, kuri sugeba išryškinti žemuosius garsus ir suteikia skambesiui papildomo sodrumo. Tuo tarpu „S-Force Front Surround PRO“ funkcija leidžia priekiniams stereo garsiakalbiams imituoti trimatį garso lauką. Todėl jūs galite mėgautis įtaigiu erdvės efektu.

„Android“ – televizoriuje

Dar vieną pliusą „Sony XG80“ gavo už išmaniąją televiziją. Mat mums ypač patinka „Android TV“ – dideliems ekranams pritaikyta populiariausios pasaulyje operacinės sistemos versija. Ji yra lanksti, patogi ir galinga.

„Android TV“ turi nuosavą „Google Play“ programėlių bei žaidimų parduotuvės versiją. Joje taip pat galima įsigyti arba išsinuomoti įvairiausių filmų. Televizoriuje puikiai veikia visos populiariausios programėlės: „YouTube“, „Netflix“, „Plex“, „Spotify“, „Facebook“ ar VLC.

„Sony“ televizorių galima valdyti ne tik pulteliu, bet ir telefonu. Tam reikia mobiliajame įrenginyje įdiegti nemokamą programėlę „Android TV Remote Control“, kuri jūsų „ragelį“ paverčia papildomu nuotolinio valdymo pulteliu ir virtualia klaviatūra.

Kaip ir kituose „Android TV“ sistemą turinčiuose televizoriuose „Sony XG80“ serijos modeliuose veikia „Google Cast“ funkcija, leidžianti į didelį televizoriaus ekraną perduoti vaizdą iš išmaniojo telefonų, panšetės ar kompiuterio. Ši galimybė veikia lygiai taip pat, kaip ir „Google Chromecast“ priedėlyje, apie kurį rašėme GIDO apžvalgoje.

Išvados

Patraukli kaina, lakoniškas dizainas, didžiulis skirtingos įstrižainės modelių pasirinkimas, gera vaizdo ir garso kokybė paverčia naująją „Sony XG80“ seriją ypač patraukliu pirkiniu. Svariu argumentu, kodėl verta rinktis būtent šį televizorių tapo patogi ir visapusė „Android TV“ operacinė sistema.

Naujesnis straipsnis
Senesnis straipsnis

COMMENTS