„Sony“ išleido „Playstation VR“ akinius

„Sony“ išleido „Playstation VR“ akinius


Naujausia kaina: €

 
2016 m. tapo tikro virtualios realybės proveržio metais. Vis gausėjančias VR įrenginių gretas papildė naujas karys – „Sony Playstation VR“.

Ne paslaptis, kad aukščiausios kokybės VR įranga – vis dar brangus malonumas. Todėl naujųjų „Sony“ VR akinių pasirodymo laukėme su didžiausiu nekantrumu. Šis prietaisas niekuo nenusileidžia geriausiems konkurentams, o kai kuriuose srityse netgi juos lenkia. Bet svarbiausia, kad jis prieinamas daugeliui žaidimų mėgėjų. Tiems kurie jau turi „PlayStation 4“ konsolę, PS4 vaizdo kamerą ir „Move“ žaidimų valdiklius, belieka įsigyti palyginti nebrangų VR akinių komplektą. Tačiau net ir visas rinkinys kartu su nauja žaidimų konsole kainuos gerokai pigiau, nei panašias galimybes siūlantys analogai.

ps-vr_5

Akinių judesius erdvėje fiksuoja „Playstation 4“ vaizdo kamera

„Playstation VR“ konstrukcija

„Sony“ VR akiniai atrodo taip, tarsi būtų atkeliavę iš fantastinių filmų. Tokį įspūdį dar labiau sustiprina mėlynai šviečiantys elementai. Prietaisą sudaro galvą juosiantis lankas, kuris tolygiai paskirsto svorį, todėl atrodo, kad akiniai sveria mažiau nei iš tikrųjų. Prie laikiklio pritvirtintas akinių modulis leidžia reguliuoti nuotolį iki akių. Todėl „Playstation VR“ gali patogiai naudoti tie, kurie nuolat dėvi akinius. Minkštas gaubtas priglunda prie veido ir neleidžia aplinkos šviesai prasiskverbti į vidų.

„Playstation VR“ lankas gerai priglunda prie galvos ir nevaržo judesių

„Playstation VR“ lankas gerai priglunda prie galvos ir nevaržo judesių

Vaizdo kokybė

„Playstation VR“ įmontuotas 5,7 colio įstrižainės OLED ekranas atkuria „Full HD“ raiškos vaizdą – kiekvienai akiai tenka 920 x 1080 taškų raiškos paveikslėlis. Išbandę akinius įsitikinome, kad vaizdas yra ryškus ir detalus. Jo kokybė priklauso ne tik nuo taškų skaičiaus, bet ir nuo vaizdo apdorojimo spartos, o šioje rungtyje „Sony“ tikrai turi ką parodyti. Priklausomai nuo žaidimo ar programos galimybių, akiniai naudoja fiksuotą 90 arba net 120 kardų per sekundę vaizdo atkūrimo režimą. Todėl vaizdas nesilieja net greitai pasukus galvą į šoną.

Kaip veikia akiniai?

Galvos judesius fiksuoja PS4 vaizdo kamera, kuri nuolat stebi ant devynių skirtingose akinių korpuso vietose įstatytų šviečiančių taškų buvimo vietą erdvėje. Žaidimus galime žaisti, naudodami „Move“ valdiklius arba „DualShock 4“ pultelį. Konsolė tiksliai ir greitai reaguoja į žaidėjo judesius, tačiau reikėjo šiek tiek priprasti, kad neišeitume iš kameros regos lauko, nes tuomet ji gali „pamesti“ akinius ar „Move“ valdiklius. Žaisti galima tiek sėdint, tiek stovint, tačiau kai kurie žaidimai daug įdomesni, kai juos įveikiame jusdami pilną judėjimo laisvę.

COMMENTS