Segway KickScooter ES1 | ES2: elektrinių paspirtukų palyginimas

Segway KickScooter ES1 | ES2: elektrinių paspirtukų palyginimas

Riedžių gerbėjai „Segway“ vardą vertina ne mažiau, nei automobilių mėgėjai „Mercedes“ pavadinimą. 2001 m. „Segway“ pristatė pasauliui pirmąjį balansinį riedį ir pradėjo tikrą miesto transporto revoliuciją. Jau beveik du dešimtmečius riedžio išradėjai mus džiugina elektrinio transporto naujovėmis. Neseniai į mūsų rankas atkeliavo elektriniai „Segway“ paspirtukų modeliai „Kickscooter ES1“ ir ES2. Šioje apžvalgoje papasakosime, kuo jie ypatingi.


„Segway KickScooter ES1“ kaina:

„Segway KickScooter ES2“ kaina:


Techninės charakteristikos

Išskirtinis dizainas ir konstrukcija

Lyginant su kitais paspirtukais naujieji „Segway“ atrodo elegantiškai ir stilingai. Iš karto matyti, kad tai nėra atsitiktinių dalių rinkiniai. Visi elementai sukurti būtent šiems modeliams. Pavyzdžiui, vien ko vertas apskritas elektrininis ciferblatas, ar galinga priekinė LED lempa, kurie idealiai įkomponuoti į vairo stovo vamzdį! O ir pats vairas atrodo tarsi nulietas. Ant stovo numatyta jungtis papildomam akumuliatoriui tvirtinti. Jį įsigijus maksimalus su pilna įkrova įveikiamas nuotolis padidės nuo 25 km iki 45 km!

KickScooter ES1“ ir ES2 norisi pagirti už sulankstomą konstrukciją. Tokioje padėtyje paspirtukas užima stebėtinai mažai vietos, o vairo stovas tampa patogia rankena transporto priemonei nešti. Dėl mažo abiejų paspirtukų svorio ši užduotis nesukels jokių problemų.

Abu „Segway“ paspirtukai turi pilnavidurius guminius ratus. Todėl nereiks sukti galvos, ką daryti, jei kartais nuleistų padangą. Ratai pakankamai dideli, kad sugertų nedidelius kelio nelygumus, tačiau pakankamai maži, kad nesukeltų nepatogumų transportavimo metu. Vibraciją ir smūgius papildomai gesina vairo stovo apačioje sumontuotas amortizatorius.

Įsigiję papildomą, ant vairo stovo kabinamą bateriją su viena įkrova galėsite nuvažiuoti iki 45 km atstumą

Abu paspirtukai turi elektrines stabdžių sistemas. Važiuojant 20 km/val. greičiu stabdymo nuotolis siekia vos 4 m. Elektrinis stabdis veikia tuo pačiu principu, kokį naudoja elektriniai ir hibridiniai automobiliai: stabdymo metu išskiriama energija yra panaudojama baterijai įkrauti. Kai reikia ypač staigiai stabdyti elektrinį stabdį verta naudoti kartu su mechaniniu. Pastarasis sumontuotas galinio rato sparne.

Važiuoti „KickScooter“ paspirtukais – vienas malonumas. Keliaujant ilgesnius atstumus ypač praverčia kruizo kontrolės funkcija. Galite pasirinkti vieną iš trijų greičio režimų.

Išmaniosios funkcijos

Segway“ paspirtukai aprūpinti bevieliu „Bluetooth“ ryšiu. Todėl savo išmaniajame telefone įdiegę nemokamą programėlę galėsite šiuos įrenginius valdyti per nuotolį. Aplikacija turi daugybę naudingų funkcijų:

  • elektroninį užraktą (apsaugo paspirtuką nuo vagysčių);
  • galimybę apriboti maksimalų greitį ir kruizo kontrolės valdymą;
  • transporto priemonės diagnostiką;
  • kelionių statistiką;
  • paspirtuko programinės įrangos atnaujinimo funkciją;
  • mokomoji programėlę;
  • galimybę rasti netoliese važinėjančius draugus.

„Segway“ modelių skirtumai

KickScooter ES1“ ir ES2 atrodo labai panašiai, tačiau abu „Segway“ modeliai turi subtilių skirtumų. Jų apžvalgą pradėsime nuo išorinių dalykų. Lyginant ES1 ir ES2 į akis iš karto krito skirtingas stovėjimo aikštelių paviršius. ES1 jis yra lygus. Ši aikštelė greičiau išsitepa, bet, laimei, lygiai taip pat greitai valoma. ES2 modelyje stovėjimo aikštelė padengta praktiškesniu rombo formos išsikišimus turinčiu paviršiumi.

ES2 turi papildomą apšvietimą: įvairiomis spalvomis šviečiantys LED elementai yra sumontuoti korpuso apačioje ir ant galinio sparno. Tuo tarpu ES1 vietoje lempučių turi galinius atžibinčius.

„Segway ES2“ turi gale ir apačioje sumontuotą LED apšvietimą

Šiek skiriasi ir paspirtukų sulankstymo mechanizmai. ES1 turi vienoje padėtyje stovinčią svirtelę, o ES2 modelyje ją galima patogiai užlenkti, kad netrukdytų važiavimo metu.

Tačiau didžiausi skirtumai – tai svoris ir maksimalus greitis. ES1 sveria 11,3 ir sugeba išvystytį 20 km/val. greitį, o ES2 yra šiek tiek sunkesnis (12,5 kg), bet ir greitesnis (25 km/val.). Svorio skirtumą galima paaiškinti tuo, kad ES2 turi papildomą galinį amortizatorių.

Abiejų „Segway“ paspirtukų baterijos yra vienos talpos (187 Wh). Jų įkrova trunka apie 3 valandas.

 

COMMENTS