Samsung Q8F: Kokios nuostabios „QLED“ spalvos!

Samsung Q8F: Kokios nuostabios „QLED“ spalvos!


Naujausia kaina: €

Ar galima pagerinti jau tobulą daiktą? Šį klausimą sau uždavėme išvydę „Samsung Q8F“. Nors nuo QLED televizorių pristatymo praėjo mažiau nei metai, tačiau Korėjos gamintojas IFA parodoje mus nustebino visai nauja televizorių serija. Patys suprantate, mes negalėjome atsispirti pagundai jos neišbandyti.

„Samsung Q8F“ serijos televizoriai turi plokščius 55 (140 cm) ir 65 (165 cm) colių įstrižainės ekranus. Jie labai primena savo lenktuosius giminaičius Q8C, nuo kurių prasidėjo mūsų pažintis su QLED televizoriais.

„Samsung Q8F“ užkariavo mūsų simpatijas jau pirmosiomis bandymų akimirkomis. Naujasis televizorius atrodo nepakartojamai! Jo dizainas neperkrautas nereikalingų detalių, televizoriumi norisi grožėtis iš visų pusių net tada, kai jis yra išjungtas. Grakščiai išlenktas korpuso plokštumas dar labiau paryškina tvirtas, bet ažūrinis stovas. Ekrano rėmelis toks plonas, kad jo beveik nematyti!

Su išoriniu pasauliu televizorių jungia vienas plonas optinis laidas. Visi televizoriui reikalingi lizdai, galingas procesorius ir išmaniosios televizijos sistema įsikūrė išoriniame „One Connect Box“ priedėlyje.

Dėl „No Gap Wall Mount“ tvirtinimo sistemos televizorius visiškai priglunda prie sienos

Q8F funkcijos valdomos „One Remote“ pulteliu, palaikančiu bevielį „Bluetooth“ ryšį, todėl priedėlį galėsime paslėpti spintelės viduje. Iš aliuminio pagamintas pultelis turi vos kelis mygtukus, tačiau juo galėsime įsakinėti ne tik televizoriui, bet ir kitiems prie jo prijungtiems įrenginiams, pavyzdžiui, „Blu-ray“ leistuvui ar namų kino sistemai.

Q8F puikiai atrodys ir pakabintas ant sienos. „Samsung“ sukūrė „No Gap Wall Mount“ tvirtinimo sistemą. Ją naudojant televizorius visiškai priglunda prie vertikalios plokštumos ir tampa panašus į didelio formato paveikslą.

„Samsung Q8F“ sugeba atkurti milijardą atspalvių!

Įspūdingas QLED ekranas

Gražus dizainas – dar ne viskas. Svarbiausias dalykas, dėl kurio pirkėjai renkasi QLED televizorius, – nepakartojama vaizdo kokybė. Už ją reikia padėkoti „Samsung“ išpuoselėtai kvantinių taškų (angl. „Quantum dot“) technologijai. Ji leidžia pasiekti net 1500 nitų šviesumą. Žvelgiant į šviesiausias vaizdo vietas dažnai teks prisimerkti.

Kvantiniai taškai taip pat leidžia išgauti tobulus atspalvius. Spalvų gama 100 proc. atitinka reiklų DCI-P3 standartą, o tai reiškia, kad rodomas vaizdas atrodo lygiai taip, kaip jį sumanė filmų kūrėjai.

„Samsung Q8F“ rodomas vaizdas puikiai atrodo žiūrint į ekraną bet kokiu kampu

Įsitikinome, kad naujasis „Samsung“ televizorius lengvai įveikia 1000 nitų šviesumo barjerą, kuris reikalingas tam, kad būtų galima visu gražumu mėgautis aukšto dinaminio diapazono (HDR) transliacijomis. Jų metu ekranas išryškina tamsių ir šviesių atspalvių skirtumus. Spalvinis detalumas sukuria kone trimatės erdvės efektą.

Naujos kartos kvantinių taškų technologija leido „Samsung“ net ketvirtadaliu padidinti vaizdo matymo kampą. Todėl žiūrint į ekraną iš šono jis išlieka toks pat ryškus, kontrastingas ir sodrus.

QLED ekranas sugeba perteikti menkiausius šviesumo skirtumus, todėl skirtingi atspalviai jame išryškėja gerokai labiau nei įprastuose televizoriuose

Kas yra „QLED“?

QLED ekranai primena sluoksniuotą pyragą, kurio gale montuojamas šviesą skiedžiančių diodų tinklelis. Tradiciniuose LED ekranuose naudotą fosforo sluoksnį QLED pakeitė kvantiniai taškai –
mikroskopinės silicio atomų dalelės. Patekusios į šviesą jos pačios ima intensyviai švytėti skirtingomis spalvomis. Spalva priklauso nuo dalelių dydžio: mažiausios šviečia mėlynai, vidutinės – žaliai, o didžiausios – raudonai.

QLED ekranai yra labai ilgaamžiai, vartoja mažai elektros energijos, pasižymi ypač dideliu vaizdo kontrastu ir sugeba atkurti milijardą atspalvių.

Išmanioji televizija

Q8F „Samsung“ aprūpino „Q Smart TV“ išmaniosios televizijos platforma. Televizoriuje galėsime naudoti pamėgtas programėles, pavyzdžiui, „YouTube“, „Netflix“, „Plex“ ar „Delfi.TV“. Čia taip pat įdiegta visavertė interneto naršyklė.

Išmaniosios televizijos sistema išmoko naujų naudingų triukų. Pavyzdžiui, įrenginys dabar sugeba atpažinti laidų metu grojamas dainas, leidžia jas išsaugoti ir groti per „Spotify“.

Išvados

„Samsung Q8F“ – tai televizorius, kurį verta pamatyti savo akimis, nes žodžiai nesugeba perteikti tų įspūdžių, kuriuos patyrėme bandymų metu. QLED ekranas vertas pačių aukščiausių įvertinimų. Jis atkuria ypač natūraliai atrodančias spalvas ir pasižymi rekordiniu šviesumu. Korėjos dizaineriams taip pat norėtųsi paspausti ranką už puikų televizoriaus dizainą. Jiems pavyko buitinį prietaisą paversti visiškai savarankišku interjero elementu.

COMMENTS