Samsung 55Q6FN: pigiausias tarp geriausių

Samsung 55Q6FN: pigiausias tarp geriausių

Žiūrėdami į  „Samsung QLED“ televizorius, seilę varviname jau nebe pirmuosius metus. Tačiau norą pamatyti šiuos gražuolius savo svetainėje labai sėkmingai atvėsindavo aukšta kaina. Išvydus naująją 2018 m. „Samsung Q6FN“ seriją mūsų laukė maloni staigmena! Tokių prieinamų QLED televizorių dar niekada nebuvo, todėl nusprendėme išsiaiškinti, ką jie sugeba.

Samsung Q6FN“ skirtas tiems pirkėjams, kurie trokšta geriausios vaizdo kokybės, elegantiško dizaino ir vertina aukštą gamybos kultūrą. Aišku, patrauklios kainos neįmanoma pasiekti nedarant jokių kompromisų, tačiau lygindami Q6FN su brangesnėmis QLED televizorių serijomis, išvydome kur kas daugiau panašumų nei skirtumų. Savo bandymams pasirinkome modelį su 55 colių (139 cm) įstrižainės ekranu (55Q6FN). Be to, gamintojas siūlo 49, 65 ir 75 colių (124, 139 ir 190 cm) variantus.

„Samsung 55Q6FN“ kaina:

Televizoriaus dizainas

Kaip ir kiti QLED televizoriai „Samsung Q6FN“ turi ekraną su kvantinių taškų sluoksniu, sudarytų iš skirtingos spalvos šviesą skleidžiančių nanokristalų. Jo galimybes šioje apžvalgoje linksniuosime dar ne vieną kartą, tačiau kalbant apie televizoriaus dizainą labai svarbi viena esminė ekrano savybė. Kvantiniai taškai pasižymi neprilygstamu ilgaamžiškumu ir neišdega, kai tenka rodyti nekintantį vaizdą.

„Samsung“ dizaineriai nusprendė šią ypatybę panaudoti labai šmaikščiu būdu! QLED televizorių kūrėjai sugalvojo „Aplinkos režimą“ (angl. „Ambient Mode“), kuris televizorių paverčia chameleonu. Šis režimas leidžia įrenginiui visiškai įsilieti į aplinką. Kai ekranas yra ramybės būsenoje, jis rodo vaizdą, kuris tampa kambario fono tąsa.

„Aplinkos režimo“ idėja iš pirmo žvilgsnio labai paprasta. Naudodami specialią programėlę, jūs nufotografuojate sieną, prie kurios stovi televizorius, o tada įrenginys išanalizavęs nuotraukos turinį ima rodyti tokį vaizdą, kuris padeda jam visiškai išnykti erdvėje. Efektas – išties nuostabus! Televizoriaus buvimo vietą išduoda tik plonas ekrano rėmelis.

Tai ne vienintelis triukas, kokį moka „Aplinkos režimas“. Ši funkcija taip pat leidžia ekrane rodyti jums naudingą informaciją, pavyzdžiui, orų prognozę,naujienų antraštes, ar net jūsų nuotraukų albumą. Jis taip pat leidžia mėgautis fonine muzika.

Ekranas taip pat įtakojo pačią televizoriaus išvaizdą. Foniniu jo apšvietimu rūpinasi apačioje sumontuota LED elementų juostelė, todėl ekrano apačioje atsirado nedidelis rėmelis, kurio nėra brangiausiuose Q8FN ir Q9FN modeliuose, aprūpintuose po visą ekrano galą tolygiai pasiskirsčiusiu LED elementų tinkleliu. Kuris dizaino variantas mums patinka labiau? Bandytojų nuomonės išsiskyrė, tačiau dauguma kiek netikėtai pasirinko išraikingesnę Q6FN versiją.

Jau ne pirmus metus „Samsung“ mus džiugina 360 laipsnių dizainu, dėl kurio televizorius vienodai įspūdingai atrodo žiūrint į jį iš visų pusių. Q6FN primena skulptūrą. Galbūt dėl to, kad žiūrovo žvilgsnio netrikdo jokie pašaliniai akcentai, pavyzdžiui, šalia susirangę laidai. Šis modelis aprūpintas „Clean Cable Solution“ sprendimu, kuris leidžia laidus paslėpti televizoriaus kojelėje.

Vaizdo kokybė

Svarbiausia priežastis, dėl kurios pirkėjai renkasi QLED televizorius – tai įspūdingas vaizdas. Jo paslaptis slypi ekrane. QLED primena sluoksniuotą pyragą, kurio gale montuojamas šviesą skiedžiančių diodų tinklelis.

Tradiciniuose LED ekranuose naudotą fosforo sluoksnį QLED pakeitė kvantiniai taškai – mikroskopinės silicio atomų dalelės. Patekusios į šviesą jos pačios ima intensyviai švytėti skirtingomis spalvomis. Spalva priklauso nuo dalelių dydžio: vienos šviečia mėlynai, kitos – žaliai arba raudonai.

QLED ekranai yra labai ilgaamžiai, vartoja mažai elektros energijos, pasižymi ypač dideliu vaizdo kontrastu ir sugeba atkurti milijardą atspalvių! Jie gimsta maišant tris bazines spalvas – raudoną, žalią ir mėlyną. Kvantinių taškų sluoksnį turintis „Samsung“ ekranas sugeba labai tiksliai dozuoti šių spalvų intensyvumą.

Kai reikia, „Samsung Q6FN“ ekranas sušvinta net 1000 nitų šviesumu, kai reikia, sugeba prigesti, atvaizduodamas juodą gelmę. Kvantinės dalelės maišo tobulą spalvų kokteilį, vienodai gerai atkurdamos ir tamsius, ir šviesius atspalvius. Rezultatas gniaužia kvapą – prieš mūsų akis šimtaprocentinė spalvų gama. Televizorius idealiai atkuria aukšto dinaminio diapazono (HDR) vaizdus. leisdamas pamatyti filmus režisieriaus akimis ir mėgautis detalėmis, kurių anksčiau tamsiausiose ir šviesiausiose scenose paprasčiausiai negalėdavote pastebėti.

Visas QLED ekrano išnaudoti padeda „Samsung“ sukurta „Q Engine“ technologija. Ji akimirksniu analizuoja kiekvieną sceną, kurią matote, ir atkuria nuostabias spalvas, kontrastą ir detales.

Išmanioji televizija

Šių metų „Samsung“ televizoriuose įdiegta gerokai patobulinta išmaniosios televizijos sistema. Valdymo aplinka tapo dar paprastesnė ir suprantamesnė. Ją papildė asmeninis asistentas, pasirengęs padėti visais klausimais.

Televizorius pavirto tikrų tikriausi pramogų uostu, prie kurio švartuojasi kiti įrenginiai: žaidimų konsolės, namų kino sistemos, ar vaizdo leistuvai. Nuo šiol juos visus galite valdyti vienu patogiu televizoriaus pulteliu.

Kitas svarbus televizoriaus partneris – išmanusis telefonams. Tereikia jame įdiegti nemokamą programėlę „SmartThings“ ir jūsų „ragelis“ pavirs programų gidu ir papildomu valdymo pultu. Galėsite į televizoriaus ekraną perduoti jame esančius failus, muziką bei filmukus, o pereidami į kitą kambarį, pasiimti į telefoną televizoriaus rodomą vaizdą.

„Samsung Q6FN“ taip pat galite paversti žaidimų konsole. Programėlė „Steam Link“ leidžia srautiniu būdu į didelį ekraną siųsti „Steam“ žaidimus nenaudojant jokio atskiro „Steam Link“ priedėlio!

Išvados

Samsung Q6FN“ bandymai paliko malonius įspūdžius. Įspūdinga QLED vaizdo kokybė, įspūdingas dizainas, įspūdingas „Aplinkos režimas“, patogi ir funkcionali išmaniosios televizijos sistema. Šio televizoriaus privalumus būtų galima vardyti labai ilgai, tačiau mes turime geresnį sprendimą. Prisijunkite prie mūsų bandymų ir užsukę į TECHNORAMA parduotuves patys įsitikinkite mūsų išvadų teisingumu!

COMMENTS