„Samsung Gear S2“ – universalus išmanusis laikrodis

„Samsung Gear S2“ – universalus išmanusis laikrodis

Nors išmaniuosius laikrodžius siūlo daugelis gamintojų, tačiau „Samsung“ įrenginiai visada išsiskiria iš kitų tarpo savo ypatingais sugebėjimais. Naujasis „Galaxy Gear S2“ netapo išimtimi. TECHNORAMA papasakos, ką sugeba šis įrenginys.


„Samsung“ nemėgsta plaukti pasroviui. Kol kiti gamintojai „kepa“ laikrodžius su „Android Wear“ operacine sistema, Korėjos kompanija kuria prietaisus su nuosava TIZEN programine įranga. Anksčiau gaminti įrenginiai su TIZEN operacine sistema veikė tik su „Samsung“ išmaniaisiais telefonais. „Gear S2“ išsprendė šią problemą. Naujasis Samsung laikrodis draugauja ne tik su „Samsung“ mobiliaisiais įrenginiais, bet ir kitų gamintojų siūlomais „Android“ telefonais. Ši naujovė paskatino TECHNORAMĄ atidžiau pasidomėti „Samsung Gear S2“ galimybėmis. Šioje apžvalgoje pateikiame mūsų atliktų bandymų rezultatus.

Pagaliau! Tikras laikrodis

„Gear S2“ atrodo kaip tikras laikrodis. „Samsung“ sukūrė du skirtingus išmaniojo laikrodžio variantus: „Sport“ versija žavi subtiliu minimalistiniu dizainu ir grakščiomis linijomis, tuo tarpu „Classic“ patiks tiems, kurie mėgsta tradicinius laikrodžių modelius.

Apvalus „Super AMOLED“ 1,2 colio skersmens, 360×360 taškų raiškos ekranas susilieja su iš nerūdijančio plieno pagaminto korpuso siluetu. Kaip ir galima tikėtis iš „Samsung“ ekrano – vaizdas yra nepriekaištingai ryškus ir sodrus.

Laikrodis aprūpintas bevieliu „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ ryšiu, kurių dėka prietaisas gauna informaciją iš interneto ir mobiliųjų įrenginių. Pirkėjams taip pat siūlomas variantas, palaikantis 3G mobiliojo interneto ryšį. Pastarasis modelis taip pat turi GPS navigacijos sistemą. Programėlių ir duomenų saugojimui skirta 4 GB talpos vidinė atmintis.

„Samsung“ daug dėmesio skyrė vartotojų fizinio krūvio stebėjimui. Laikrodis skaičiuoja nueitus žingsnius ir įveiktus kilometrus. Tiksliai paskaičiuoti sudegintų kalorijų skaičių jam padeda korpuso galinėje sienelėje įsikūręs širdies pulso matuoklis.

Patogus valdymo ratukas

„Samsung Gear S2“ valdomas ne tik liečiamuoju ekranu, bet ir besisukančiu žiedu, kuris juosia įrenginio ekraną.  Sukdami žiedą, galime pasirinkti įvairias programas, funkcijas ar, pavyzdžiui, keisti žemėlapio dydį. Naujasis valdymo būdas veikia išties įspūdingai – prietaisas akimirksniu klauso vartotojo komandų. Išbandžius „Gear S2“ ratuką, sunku patikėti, kad nė vienam gamintojui anksčiau nekilo mintis panaudoti tokį patogų laikrodžio valdymo būdą!

TIZEN operacinė sistema

„Gear S2“ naudoja „Samsung“ sukurtą operacinę sistemą TIZEN. Toks sprendimas Korėjos gamintojui leidžia kurti išskirtinius laikrodžius, kurie sugeba maksimaliai išnaudoti „geležies“ galimybes. Pagrindinis TIZEN privalumas išryškėjo jau po pirmos bandymų dienos. Jeigu laikrodžiai su „Android Wear“ operacine sistema be papildomo įkrovimo ištempia vos 1–1,5 dienos, tai „Samsung Gear S2“ nereikės krauti mažiausiai dvi dienas. Todėl vartotojui užtikrinama daug didesnė judėjimo laisvė bei komfortas. Prietaisas įkraunamas bevieliu krovikliu, kuris „Gear S2“ paverčia staliniu laikrodžiu.

Jei ankstesnis „Gear S“ modelis mokėjo bendrauti tik su „Samsung“ pagamintais „Galaxy“ serijos išmaniaisiais telefonais, tai naujasis modelis gali veikti su visais prietaisais, turinčiais „Android 4.4“ arba naujesnę operacinės sistemos versiją bei 1,5 GB darbinės atminties.

Išvados

„Gear S2“ – galingas ir patogus išmanusis įrenginys. Jis turi ilgai veikiančią bateriją, spartų procesorių ir patogią valdymo sistemą, kuri tikrai sukels pavydą kitų laikrodžių savininkams. Džiugu tai, kad šį naujos kartos įrenginį galima naudoti ne tik su „Samsung“ telefonais, bet ir kitų gamintojų siūlomais „Android“ įrenginiais.

COMMENTS