Samsung Galaxy Watch: išmaniųjų laikrodžių serija

Samsung Galaxy Watch: išmaniųjų laikrodžių serija

„Samsung“ išmanieji laikrodžiai mums gerai pažįstami, nes mūsų bandytojai juos naudoja ne tik testų metu, bet ir kiekvieną dieną. Todėl naująją „Samsung Galaxy Watch“ laikrodžių seriją ėmėmės bandyti ypač kruopščiai. Štai ką mums pavyko išsiaiškinti!

Jau tapo tradicija, kad „Samsung“ kiekvienais metais išleidžia po naują išmanųjį laikrodį. Prieš trejus metus pasirodė „Gear S2“, užpernai „Gear S3“, o pernai buvo pristatytas „Gear Sport“. Jų negalima pavadinti tiesioginiais konkurentais ir savo pirmtakų titulo paveldėtojais: „Gear S2“ dėl palyginti kompaktiškų matmenų siekė užkariauti gražiosios lyties atstovų širdis, „S3 Classic“ ir „S3 Frontier“ buvo tikri vyriški aksesuarai, o „Gear Sport“ kurtas galvojant apie aktyvų gyvenimo būdą išpažįstančių žmonių poreikius. Šiais metais „Samsung“ nusprendė sulaužyti nusistovėjusią tradiciją ir pristatė iš karto tris „Samsung Galaxy Watch“ modelius.

Galaxy Watch Silver kaina: 

Galaxy Watch Gold kaina: 

Laikrodžių dizainas

Pažintį su „Samsung Galaxy Watch“ serija pradėjome nuo „Rose Gold“ modelio (dešinėje). Jis yra 42 mm skersmens ir puikiai atrodo ant lieknos moteriškos rankos. Mums ypač patiko rausvo aukso atspalvio korpusas ir tai, kaip gamintojas jį priderino prie klasikinio dizaino ciferblato. Lygiai tokio pačio dydžio, bet gerokai vyriškiau atrodantis – „Midnight Black“ modelis (kairėje). Pastarasis išsiskiria tamsaus metalo akcentais, suteikiančiais šiam laikrodžiui dinamiškumo ir ekstremalumo pojūtį.

Abu šie modeliai turėtų patikti tiems, ką anksčiau vilojojo kompaktiškas „Gear S2“ ir „Gear Sport“ laikrodžių formatas. Tačiau „Samsung“ nepamiršo ir didelių riešų savininkų. Pastariesiems skirtas 46 mm skersmens „Silver“ variantas (viduryje), savyje sujungęs įdomiausius „Gear S3 Classic“ ir „Gear S3 Frontier“ dizaino elementus. Jis sveria 62 g tuo tarpu, kai  „Rose Gold“ ir „Midnight Black“ yra gerokai lengvesni (49 g). Nors korpusų dydis ir svoris skiriasi labai juntamai, tačiau ciferblatų skersmuo – bemaž toks pats: „Silver“ – 1,3 colio (33 mm), o „Rose Gold“ ir „Midnight Black“ – 1,2 colio (30 mm).

Samsung“ išmanieji laikrodžiai visada garsėjo kokybiškais ir šviesiais ekranais. Gamintojas šios tradicijos nesulaužė ir šį kartą. Naujoji serija aprūpinta apvaliais 360×360 taškų raiškos „SuperAMOLED“ ekranais. Jie vartoja mažai elektros energijos, todėl gali naudoti „Always On“ funkciją, leidžiančią ekranams neišsijungiant dirbti visą laiką. Vaizdas – sodrus ir spalvingas, gerai matomas ir saulėtą dieną, ir prieblandoje. Šviesumo lygis parenkamas automatiškai, atsižvelgiant į aplinkos apšvietimo sąlygas.

Dėl didesnių matmenų „Galaxy Watch Silver“ turi net 472 mAh talpos bateriją, o „Rose Gold“ ir „Midnight Black“ teko pasitenkinti 270 mAh. Aišku, juos teks krauti šiek tiek dažniau, tačiau 2–3 dienoms akumuliatoriaus tikrai turėtų pakakti.

Visi „Samsung“ laikrodžiai komplektuojami su ypač minkštais ir elastingais sportiniais guminiais dirželiais. Juos galima labai greitai nuimti ir pakeisti kitais jums patinkančiais aksesuarais. „Silver“ tinka standartiniai 22 mm pločio, o „Rose Gold“ ir „Midnight Black“ – 20 mm pločio dirželiai.

Naujosios „Galaxy Watch“ serijos atstovų praktiškai neįmanoma atskirti nuo tradicinių laikrodžių. Nors jie turi galinėje sienelėje sumontuotus širdies pulso matuoklius, tačiau atrodo labai ploni ir gerai priglunda prie riešo. Be to, palenkus laikrodį į šoną, vaizdas ekrane šiek tiek persislenka, sukurdamas įtaigų trimatį analoginio ciferblato efektą.

Galaxy Watch“ korpusai yra hermetiški, jie pilnai apsaugoti dulkių ir vandens. Todėl su šiais laikrodžiais galima plaukioti, jie netgi turi plaukimo stebėjimo režimą!

Valdymas ir funkcijos

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl „Samsung“ laikrodžiai užkariavo pirkėjų simpatijas – paprastas ir patogus valdymas. „Gear S2“ modelyje pristatytas ciferblatą juosiantis valdymo žiedas sukėlė tik revoliuciją. Jį sukdami galime pasirinkti įvairias programėles ir funkcijas bei keliauti iš vieno darbalaukio į kitą. Laikrodis akimirksniu klauso vartotojo komandų. Jį patogu naudoti bet kokiomis oro sąlygomis, netgi dėvint pirštines! Todėl „Gear S2“ valdymo ratukas yra perduodamas iš kartos į kartą, ir mes visai nenustebome jį išvydę naujausiuose „Galaxy Watch“ modeliuose.

Šių laikrodžių valdymo aplinka bus gerai pažįstama ankstesnių „Samsung“ versijų savininkams. Sukdami ratuką į kairę pusę, pamatysite naujausius pranešimus, pasukę į dešinę išvysite jūsų dažniausiai naudojamų programėlių darbalaukių grandinę. Čia galite sužinoti savo fizinio krūvio statistiką ir pulsą, per nuotolį valdyti telefone veikiantį muzikos grotuvą, iškviesti kalendorių bei dažniausiai naudojamus adresatus ar programėles.

Norėdami nukeliauti į visų 4 GB talpos vidinėje atmintyje įdiegtų programėlių sąrašą, spustelėkite apatinį telefono mygtuką. Reikiamą aplikaciją lengviausia pasirinkti sukant valdymo žiedą.

Naujieji „Samsung“ laikrodžiai ypač pradžiugins sportuoti mėgstančius žmones. Mat šie prietaisai automatiškai atpažįsta net keturias dešimtis skirtingų veiklos rūšių. Jums patiems nieko daryti nereikia! Pavyzdžiui, nubėgus kelis kilometrus ir atsisėdus minti dviračio pedalų, laikrodis iš karto pats pakeis veiklos rūšį ir pradės registruoti naują statistiką. Galaxy Watch“ taip pat matuoja streso lygį ir netgi turi kvėpavimo pratimus, kuriuos atliekant jį galima sumažinti.

Išvados

Samsung Galaxy Watch“ mus pradžiugino nauju dizainu, dar ilgiau veikiančia baterija ir papildytu funkcijų rinkiniu. Tuo pačiu serija išsaugojo geriausias savo pirmtakų savybes. Sukamo žiedo ir liečiamojo ekrano duetą mes laikome geriausiu ir patogiausiu išmaniojo laikrodžio valdymo metodu!

 

COMMENTS