Samsung Galaxy Tab S4: galinga plašetė

Samsung Galaxy Tab S4: galinga plašetė

Ir darbui, ir pramogoms! „Galaxy Tab S4“ yra toks galingas, kad gali atstoti nešiojamąjį kompiuterį. Mes nusprendėme išbandyti visus naujosios „Samsung“ planšetės pritaikymo būdus.

Planšetinių kompiuterių su „Android“ sistema nėra daug, o galingų tenka su žiburiu paieškoti. Todėl naujojo „Samsung Galaxy Tab S4“ pristatymas mums tapo ilgai laukta, bet nuo to ne mažiau malonia staigmena. Jeigu mažesnės įstrižainės planšetėms tenka konkuruoti su vis didesnius ekranus turinčiais išmaniaisiais telefonais, tai „Galaxy Tab S4“ ruošiasi išplaukti į daug gilesnius vandenis. Jo taikinyje ir „Apple iPad Pro“, ir nešiojamieji ar net staliniai kompiuteriai.

Naujausia kaina: 

Planšetės dizainas

Savo dydžiu ir forma „Galaxy Tab S4“ labai primena savo pirmtaką  „Tab S3“. Stiklinės abiejų pusių plokštumos elegantiškai įauga į šonus juosiantį metalinį rėmą. Nors planšetės matmenys beveik nepakito, ekrano įstrižainė padidėjo iki 10,5 colio (26,67 cm). Dėl to buvo gerokai sumažintas jį juosęs rėmelis ir teko atsisakyti korpuso apačioje buvusio fizinio mygtuko su pirštų atspaudų skaitytuvu.

Pastarąją funkciją pakeitė išmanusis veido skenavimas. Atrakinant planšetę ar apsaugotas programėles, įrenginys analizuoja vartotojo veido formą ir net akies rainelės struktūrą. Bandymų metu naujoji savininko atpažinimo sistema veikė greitai ir patikimai. Akinius dėvintys žmonės gali būti ramūs – atrakinant „Galaxy Tab S4“ jų nusiiminėti nereikės!

Bevielį „Wi-Fi“ ryšį palaikantis modelis sveria 482 g, variantas su „Wi-Fi“ ir mobiliuoju LTE internetu yra vos 1 g sunkesnis. Dėl tolygaus svorio pasiskirstymo planšetė atrodo netgi lengvesnė nei yra iš tikrųjų, ir ją galima ilgai laikyti vienoje rankoje.

Paėmus planšetę į vertikalią padėtį įjungimo mygtukas atsiduria dešinėje pusėje. Šalia taip pat yra garso reguliatoriai ir vieta iki 400 GB talpos „microSD“ atminties kortelei. Apačioje – „Type-C“ tipo kroviklio USB jungtis ir 3,5 mm ausinių lizdas, o kairėje – magnetinė POGO jungtis, kuria planšetė bendrauja su išorine klaviatūra. Priekyje sumontuota 8 megapikselių, o gale – 13 megapikselių kamera. Planšetiniam kompiuteriui, kuriuo fotografuojate ir filmuojate palyginti retai, to daugiau nei pakanka.

„S Pen“ rašiklis yra komplekte, o „Samsung“ sukurtą dėklą su klaviatūrą galite įsigyti papildomai

Procesorius ir baterija

Galaxy Tab S4“ viduje darbuojasi galingas aštuonių branduolių „Qualcomm“ procesorius „Snapdragon 835“. Jis veikia 2,35 GHz dažniu. 4 GB darbinės atminties užtikrino sklandų visų išbandytų programėlių ir žaidimų darbą. Atminties nepristigome net tada, kai bandymų metu paliesdavo kelias aplikacijas arba įjungdavome „DeX“ darbalaukio režimą, apie kurį papasakosime šiek tiek vėliau.

Naujoji „Samsung“ planšetė aprūpinta net 7300 mAh talpos baterija. Intensyvių testų metu jos įkrovos pakako daugiau nei 10 valandų. Naršant internete, žiūrint „YouTube“ filmukus ir laikant ekrano šviesumą ties 50 proc. riba, planšetė pilnai išsikrovė po 16,5 valandų, netgi viršydama gamintojo žadamą 16 valandų limitą. Planšetės kroviklis palaiko greitos įkrovos funkciją. Tačiau net su juo užpildyti visą milžiniško akumuliatoriaus talpą trunka daugiau nei 3 valandas.

Įspūdingas ekranas

Norint aprašyti vaizdą, kurį atkuria 10,5 colio įstrižainės „SuperAMOLED“ ekranas, prireiktų ne vienos pastraipos, tačiau net ir tada nepavyktų perteikti įspūdžio, kurį patyrėme žiūrėdami filmus, žaisdami žaidimus ir peržiūrėdami kontrastingas, sodriomis spalvomis pasižyminčias nuotraukas. „Galaxy Tab S4“ raiška – 2560 x 1600 taškų. Viename colyje telpa 287 taškai, t. y. šiek tiek daugiau nei tiesioginio konkurento „iPad Pro“ ekrane. Spalvos perteikiamos ypač tiksliai, kad ir kokiu kampu bežiūrėtumėte į planšetę, o šviesumo pakanka, kad galėtumėte nevaržomai naudotis įrenginiu lauke saulėtą dieną.

Erdvinis garsas

Galaxy Tab S4“ gali pasigirti net keturių garsiakalbių sistemą. Ją kuriant „Samsung“ talkino  kompanijos AMG specialistai. Galios pakanka, kad muzika užpildytų vidutinio dydžio kambarį. Garsiakalbių poros sumontuotos trumposiose korpuso sienelėse tam, kad žiūrint filmus ir žaidžiant būtų galima mėgautis geriausia garso kokybe. O pasiklausyti tikrai yra ką. Planšetė palaiko „Dolby Atmos“ erdvinio garso standartą: atrodo, kad garsai skamba iš visų pusių.

„S Pen“ rašiklis

Už šį planšetės priedą „Samsung“ ir „Wacom“ dizaineriai susilaukė labai daug pagyrų. Naujasis „S Pen“ lyginant su pirmtaku šiek tiek pastorėjo ir suapvalėjo ir atrodo kaip įprastas rašiklis. Jis tobulai guli delne, o guminį pagrindą turintis antgalis slenka per planšetės ekraną taip, kad atrodo, jog piešiate ar rašote ant popieriaus.

„S Pen“ rašiklio nereikia krauti. Vienintelė bėda, kad plonoje planšetėje pristigo vietos, kur jį būtų galima įstatyti. Šią problemą galima išspręsti įsigijus „Samsung“ dėklą su išorine klaviatūra. Mat js aprūpintas rašikliui skirtu „garažu“. „S Pen“ panaudojimo galimybių – labai daug. Galite kurti įvairius užrašus, netgi rašyti tiesiai ant išjungtos planšetės ekrano! Tokios žinutės bus išsaugotos specialioje programėlėje. Užrašus ir piešinius galima animuoti, siųsti draugams ir bendradarbiams.

Bandymų metu rašikliu naudojomės gerokai dažniau nei tikėjomės. Ypač patiko tekstų vertimo funkcija. Tereikia pažymėti žodžius ar sakinius ir paspausti ant rašiklio esantį mygtuką: ekrane pasirodo langelis su išverstu variantu. Rašiklis puikiai tinka pastaboms ir tekstams redaguoti, bet visu gražumu jo talentai atsiskleidžia, kai pradedate piešti, nes „S Pen“ atpažįsta net 4096 paspaudimo lygius, leidžiančius kontroliuoti linijų storumą ir intensyvumą.

„DeX“ darbalaukio režimas

Galaxy Tab S4“ – tai pirmoji „Samsung“ planšetė, aprūpinta „Dex“ režimu. Ji suteikia galimybę naudotis kompiuterio darbalaukį primenančia „Android“ operacinės sistemos aplinka, kurioje aplikacijos ir žaidimai atidaromi atskiruose languose.

„Dex“ galima naudoti prijungus „Galaxy Tab S4“ prie išorinio monitoriaus (tam reikalingas specialus HDMI adapteris, kurį teks įsigyti atskirai) arba įstačius planšetę į dėklą su klaviatūra (taip pat parduodamas atskirai). Be to, yra galimybė „DeX“ funkciją aktyvuoti patiems. Visais atvejais galėsite prie įrenginio prijungti išorinę pelę ir klaviatūrą, o patį „Galaxy Tab S4“ ekraną naudoti kaip rašikliu valdomą grafinę planšetę.

Išvados

Samsung Galaxy Tab S4“ – tikra Barbė devyndarbė. Ji nesunkiai atstoja mobilųjį biurą, pramogų centrą ir net kūrybines dirbtuves. Šį daiktą visų pirma rekomenduojame tiems pirkėjams, kurie ieško lengvo, nedidelio ir universalaus įrenginio. Planšetė ypač gerai pasiteisina ilgų kelionių metu. Tiesa, norint išnaudoti visas šio prietaiso galimybes verta įsigyti išorinį dėklą su klaviatūra bei HDMI adapterį, kuris „Galaxy Tab S4“ paverčia visaverčiu staliniu kompiuteriu.

COMMENTS