Samsung Galaxy Note9: supertelefonas

Samsung Galaxy Note9: supertelefonas

Naujasis „Galaxy Note9“ gali pasigirti didžiuliu ekranu, milžiniškos talpos baterija ir ne mažiau įspūdinga vidine atmintimi. O ką jau kalbėti apie triukus, kuriuos išdarinėja „S Pen“ rašiklis! Šioje apžvalgoje mes papasakosime apie savo pirmąją pažintį su „Samsung“ supertelefonu.

Samsung Galaxy Note9“ nori būti pirmas visur, kur tik įmanoma. Vien pažvelgus į technines charakteristikas pasidaro aišku, kad korėjiečiai nusprendė nutildyti visus potencialius konkurentus, nepalikdami jiems nė vieno argumento. Paėmus naująjį telefoną į rankas šis įspūdis dar labiau sustiprėja.

Naujausia kaina: 

Klasikinis dizainas

Samsung Galaxy Note9“ eina savo pirmtako pramintu keliu. Pastatykite šį daikčiuką šalia „Note8“ ir tikriausiai nepajėgsite jų atskirti! Na, nebent žvilgtelėsite į abiejų modelių nugarėles ir pamatysite, kad pirštų atspaudų skaitytuvas persikraustė į žemyn po vaizdo kamera. Dabar jį užčiuoti pirštu pasidarė gerokai lengviau… Tai labai rimtas, bet, toli gražu, ne vienintelis ir ne pats svarbiausias patobulinimas.

Palyginę „Galaxy Note9“ su „Note8“ gerokai nustebome supratę, kad naujasis milžinas patogiau guli rankoje. Atrodytų, kad šis faktas prieštarauja logikai, juk „Samsung“ sugebėjo į jį įsprausti dar didesnį, 6,4 colio įstrižainės „SuperAMOLED“ ekraną tuo tarpu, kai „Note8“ ekranas buvo „vos“ 6,3 colio… Rašome didelį pliusą dizaineriams!

Kuriant „Galaxy Note9“ buvo panaudotos tokios pačios medžiagos kaip ir „Note8“: daug žėrinčio stiklo, į vidų įleistas metalinis rėmelis, berėmis „Infinity Display” ekranas su užlenktais ir į korpusą šaknis įleidusiais kraštais. Visa tai – drauge su juvelyriniams dirbiniams ar prašmatiems laikrodžiams, o ne įpastiems elektronikos prietaisams būdinga surinkimo kokybe. Geriau būti tiesiog negali! Telefonas nebijo nei dulkių, nei vandens. Jis atitinka IP68 standartą, o tai reiškia, kad įrenginį galite panardinti į 1,5 m gylį ir laikyti ten pusę valandos nebijodami, kad prietaisui kas nors atsitiks.

Superkokybės įspūdis niekur nedingsta ir įjungus ekraną. „Galaxy Note9“ rodo panoraminį 2960 x 1440 taškų raiškos vaizdą. Kiekviename colyje telpa net 516 taškelių, todėl norint įžiūrėti pavienius vaizdo elementus gali prireikti mikroskopo. Spalvos – sodrios ir kontrastingos. Tik pažiūrėkite į anglies juodumo tamsą, kurią sugeba atkurti šis „SuperAMOLED“ ekranas! Įspūdis neišblėsta net žiūrint į jį saulėtą dieną. Apšvietimo lygis ir vaizdo kontrastas yra sumaniai parenkami atsižvelgiant į aplinkos apšvietimo sąlygas.

Kokia „Galaxy Note9“ korpuso spalva jums labiausiai patinka? Išraiškingoji vandenyno mėlyna, paslaptingoji vidurnakčio juoda, o gal levandų violetinė ar blizgaus vario atspalvis? Rinktis tikrai yra iš ko!

Galios rezervas

Persikelkime į telefono vidų. Čia mūsų laukia naujos staigmenos! Visų pirma – milžiniška baterija. Milžiniška ji ne savo dydžiu, bet talpa: 4000 mAh tokio lygio telefone dar nebuvome matę. Kad ir ką bedarėme mūsų bandymų metu, jos mums užtekdavo visai dienai. Todėl apie papildomus nešiojamuosius akumuliatorius su „Galaxy Note9“ galėsite pamiršti.

„Samsung“ telefonas įkraunamas naudojant „Type-C“ tipo USB laidą arba belaidę stotelę. Labai patogu: padedi telefoną ir pamiršti, o kai jo prireikia – tavo paslaugoms šimtaprocentinė įkrova.

Belaidis ryšys „Galaxy Note9“ tiesiog skraido! Integruotasis gigabitinis LTE ir „Wi-Fi“ ryšio modulis bei 4 x 4 MIMO antena suteikia galimybę naudotis iki 1,2 Gb/s duomenų perdavimo ir priėmimo sparta. Tad greičio užteks ir interneto transliacijoms, ir tinkliniams žaidimams.

Lyginant su „Note8“, „Galaxy Note9“ turi net 53 proc. spartesnį procesorių. Vaizdo informaciją šis telefonas apdoroja bemaž ketvirtadaliu greičiau už savo pirmtaką. Kad galingas procesorius nekaistų ir galėtų visada išnaudoti visas savo galimybes, „Samsung“ netgi sukonstravo vandens ir anglies pagrindu veikiančią aušinimo sistemą. Taip, taip, jūs nesuklydote, mes vis dar kalbame apie telefoną, o ne žaidimų kompiuterį!

Be to, jūsų paslaugoms 6 GB ar net 8 GB darbinės atminties. Kalbant apie vidinės atminties, skirtos duomenų saugojimui, kiekį šiam modeliui taip pat nėra lygių varžovų. „Samsung“ siūlo du variantus: „mažąjį“ – su 128 GB ir… 512 GB talpos! Jei to pasirodys per mažai, galėsite į telefoną įstatyti „microSD“ atminties kortelę. Taip pat iki 512 GB! Jei papildomos atminties jums nereikia, galite į jos vietą įsprausti papildomą SIM kortelę.

Šį telefoną galima paversti staliniu kompiuteriu. Įsigykite specialų HDMI adapterį, prijunkite juo „Galaxy Note9“ prie monitoriaus. Beliks išsitraukti „Bluetooth“ pelę bei klaviatūrą ir galėsite naudotis „Samsung“ sukurta „Dex“ valdymo aplinka su tradiciniu darbalaukiu ir atskiruose languose atsidarančiomis „Android“ programėlėmis.

Ne mažiau šiuolaikiniam telefonui svarbus dalykas – kokybiškas garsas. „Galaxy Note9“ sumontuoti AKG stereo garsiakalbiai suteikia galimybę mėgautis sodriu ir galingu garsu. Įrenginyje įdiegta „Dolby Atmos“ sistema sukuria įtaigų trimačio garso efektą. Ji turi keturis iš anksto nustatytus režimus, kurie leidžia pasijusti tarsi kino teatre.

„S Pen“ rašiklis

Visi „Galaxy Note“ serijos telefonai turėjo rašiklius, tačiau „Note9“ rašiklis yra ypatingas. Jis aprūpintas „Bluetooth“ belaidžio ryšio funkcija ir nuo šiol gali veikti per nuotolį. Kam to reikia?

Tam, kad vienu mygtuko spustelėjimu galėtume padaryti nuotrauką, perjungti pristatymo skaidrę ar sustabdyti „YouTube“ įrašo transliaciją. Rašiklis turi nedidelę vidinę bateriją, kuri įkraunama, kai jį įstatote į telefone esantį lizdą. Vos per 40 sekundžių ji pasipildo tiek, kad galėtumėte naudotis rašikliu pusę valandos.

Išmokęs naujų triukų „S Pen“ nepamiršo ir savo pagrindinės funkcijos. Juo patogu kurti užrašus ir piešti. 0,7 mm storio rašiklio galvutė atpažįsta net 4096 paspaudimo lygius, todėl atrodo, kad rašote ir piešiate ant popieriaus.

„S Pen“ yra nepamainomas, jei dirbate su įvairiais dokumentais ir iliustracijomis, nes juo galite žymėti ir saugoti įvairiose programose rodomą vaizdą. Užrašus sukursite net tada, kai telefono ekranas yra išjungtas. Tiesiog išsitraukite rašiklį ir brukite juo per juodą ekrano plotą. Jūsų pastabos bus išsaugotos „Samsung Notes“ užrašų knygutėje.

Įspūdingas fotoaparatas

Naujasis „Samsung“ telefonas aprūpintas dviguba 12 megapikselių kamera su 2x optiniu priartinimu. Ši kamera turi teleobjektyvą ir plataus kampo objektyvą. Plačiakampis lęšis naudoja keičiamą diafragmą. Fotografuojant ir filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis ji išsiplečia iki F/1.5 reikšmės, o kai išsitraukiate telefoną saulėtą dieną, diafragma sumažėja iki F/2.4.

„Samsung“ fotoaparatas nebijo nei tamsos, nei tiesioginių saulės spindulių. Mat „Galaxy Note9“ yra aprūpintas HDR funkcija, kuri padeda pašalinti triukšmą ir išlaikyti natūralų detalių šviesumą. Toks rezultatas pasiekiamas vienu metu padarant kelis skirtingo šviesumo kadrus ir sujungiant juos į vieną nuotrauką.

Filmavimo ir fotografavimo metu užtikrinamas idealus objektų ryškumas, o fonas suliejamas taip, tarsi būtų įamžintas naudojant brangų veidrodinį fotoaparatą. Toks efektas pasiekiamas, nes abi kameros veikia vienu metu ir sugeba atpažinti kadro gylį. Be to, įrenginys aprūpintas dvigubu optiniu vaizdo stabilizavimo mechanizmu (OIS). Jis rūpinasi, kad vaizdas netrūkčiotų ir nesilietų net tada, kai kamera šiek tiek sujuda ir suvirpa laikoma rankoje.

Darydami asmenukes nepamirškite „S Pen“ rašiklio. Jis veikia kaip nuotolinio valdymo pultelis net 10 m nuotoliu. Vienas mygtuko spustelėjimas ir galėsite kurti nuotraukas, kurių neturi niekas kitas. O kur dar galimybė filmuoti sulėtintus vaizdus. „Galaxy Note9“ apginkluotas „Slo-mo“ funkcija, leidžiančia įrašyti veiksmą 960 kadrų per sekundę greičiu.

Naudodami vaizdo kamerą taip pat galite kurti animuotus jaustukus. Jie veikia atkartodami  mūsų judesius ir veido išraišką. Kad vaizdas būtų smagesnis, pridėkite foną arba pasirinkite vieną iš animuotų lipdukų ir nusiųskite savo draugams.

Išvados

Samsung Galaxy Note9“ – tikras flagmanas, kuris nepripažįsta jokių kompromisų. Nors telefonas yra panašus į savo pirmtaką, tačiau viduje – visiškai pasikeitęs. Įrenginyje glūdi įspūdingas galios rezervas, kuris įspūdingai atrodo ne tik „ant popieriaus“ bet ir realių bandymų metu.

COMMENTS