Samsung Galaxy A8 | A8+: vidutinės klasės telefonai lipa ant kulnų flagmanams!

Samsung Galaxy A8 | A8+: vidutinės klasės telefonai lipa ant kulnų flagmanams!

„Samsung“ vardą garsina ne tik patys kiečiausi „Galaxy S“ bei „Note“ serijų atstovai, bet ir vidutinės klasės išmanieji telefonai. Pernai pasirodę A5 ir A7 modeliai pelnė daugelio TECHNORAMOS pirkėjų simpatijas, todėl laukiant jų pamainos mūsų lūkesčiai buvo ypač aukšti. Ir vis dėlto „Samsung“ sugebėjo mus nustebinti! Naujieji „Galaxy A8“ ir A8+ labiau primena „flagmanus“ nei įprastus vidutinės klasės įrenginius.

Naujausia kaina nuo:

Mūsų pažintis su „Galaxy A8“ serija priminė pasimatymą su geru pažįstamu. Savo konstrukcija šis telefonas labai panašus į „Galaxy S8“: tos pačios užapvalintos formos, aliuminio rėmelis ir, aišku, nepriekaištinga surinkimo kokybė. Korpusas – hermetiškas. Jis nebijo dulkių ir vandens, todėl naujajam telefonui nieko neatsitiks, net jei jį pusvalandžiui panardinsite į 1,5 m gylį. Stiklinės korpuso plokštumos kaip ir kituose „Samsung“ modeliuose tarsi magnetas traukia pirštų atspaudus. Laimei, kokybiška oleofobinė danga leidžia juos nuvalyti vienu brūkštelėjimu.

Pirmasis dalykas, kuris iš karto krinta į akis pažvelgus į naująjį A serijos atstovą – tai didelis panoraminių proporcijų (18,5:9) AMOLED ekranas. „Galaxy A8“ ekrano įstrižainė siekia 5,6 colio (14,22 cm), o „Samsung A8+“ – net 6 colius (15,24 cm). Rodomas vaizdas užima 74 proc. korpuso paviršiaus. Dėl ištįsusios ekrano formos „ragelis“ labai gerai guli rankoje, tačiau viršuje esančius programėlių elementus pasiekti viena ranka gana sudėtinga.

Panoraminių proporcijų ekranas puikiai tinka filmams žiūrėti ir žaidimams žaisti. Be to, jis leidžia vienu metu patogiai naudoti dvi mobiliąsias programėles

Lyginant su „Galaxy A7“, ekrano šonuose esantis rėmelis išliko beveik nepakitęs, bet gerokai sumažėjo viršuje ir apačioje esančios juodos juostelės. Dėl to pirštų atspaudų skaitytuvą teko perkelti į galinę korpuso sienelę. Mūsų dideliam džiaugsmui jis įsikūrė per patį nugarėlės vidurį – po fotoaparatu, o ne šalia jo kaip tai buvo „Galaxy S8“ ir S8+ modeliuose. Telefonas atsirakina žymiai greičiau ir paprasčiau, o tikimybė, kad apgraibomis ieškodami skaitytuvo pirštu ištepsite fotoaparato lęšį, gerokai sumažėja.

Telefoną galima atrakinti naudojant veido atpažinimo funkciją arba korpuso gale įmontuotą pirštų atspaudų skaitytuvą

Vaizdo kokybė – nepriekaištinga. AMOLED matrica puikiai atkuria spalvas ir užtikrina didelį kontrastą, 2200 x 1080 taškų raiškos su kaupu pakanka, kad vaizdas būtų detalus ir negalėtumėte įžiūrėti pavienių taškelių. Elektros energiją naudoja tik šviečiantys ekrano elementai, todėl galima drąsiai naudoti „Always-on“ funkciją, kuri leidžia niekada neišjungti ekrano ir tamsiame fone nuolat rodo laikrodį bei svarbiausius pranešimus:

Fotoaparatas ir vaizdo kameros

Buvo galima tikėtis, kad „Samsung“ į vidutinės klasės telefoną įmontuos pernykščio „Galaxy S8“ fotoaparatą, tačiau Korėjos inžinieriai nusprendė kitaip ir naująjį modelį aprūpino dar didesnės raiškos 16 megapikselių jutikliu bei šviesiu objektyvu su F/1.7 diafragma.

Bandymų metu palyginome A7 ir A8 telefonais padarytas nuotraukas. Gero apšvietimo sąlygomis įamžintus kadrus atskirti sunku, tačiau su „Galaxy A8“ užfiksuoti atspalviai mums pasirodė šiek tiek natūralesni. Skirtumai išryškėjo fotografuojant prieblandoje. Šviesesnis objektyvas ir naujos kartos jutiklis leido gerokai sumažinti triukšmų kiekį. „Samsung“ sukurta fotoaparato programėlė siūlo daugybę fotografavimo scenarijų ir galimybę patogiai valdyti fotoaparatą rankiniu būdu.

Lyginant su pernykščiu A7 modeliu, „Galaxy A8“ geriau fotografuoja prieblandoje

Filmavimo kokybė taip pat paliko neblogą įspūdį, tačiau pasigedome „Samsung“ „flagmanų“ siūlomos galimybės filmuoti 4K raiška: maksimalus vaizdo detalumas, kurį leidžia pasirinkti „Galaxy A8“ ir A8+ – tai „Full HD“ raiška ir 30 kadrų per sekundę siekiantis filmavimo greitis.

To tikrai nesitikėjome! Naujasis telefonas turi dvi priekines vaizdo kameras

Didžiausia staigmena mūsų laukė, kai nusprendėme išbandyti su „Galaxy A8“ daromų asmenukių kokybę. Pasirodė, kad korpuso priekyje įmontuotos net dvi 8 ir 16 megapikselių vaizdo kameros! Jos turi skirtingą židinio nuotolio lęšius. Abiem kameromis nufotografuoti kadrai yra sujungiami į vieną vaizdą. Šis sprendimas suteikia galimybę keisti fono ryškumą. Tai galima padaryti tiek fotografavimo metu, tiek ir telefono atmintyje išsaugotoje nuotraukoje.

Darant portretus slankikliu galima keisti fono ryškumo lygį

Telefono galimybės

„Galaxy A8“ ir A8+ montuojami aštuonių branduolių „Exynos 7885“ procesoriai. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, jiems talkina 4 arba 6 GB darbinės atminties. Mūsų bandymuose dalyvavo 4 GB variantas, tačiau atminties trūkumo nepasigedome nė karto. Visos programėlės ir patys sudėtingiausi 3D žaidimai veikė greitai ir sklandžiai. Tai neturėtų stebinti, nes naujieji telefonai iš „Galaxy S8“ paveldėjo ypač aukštu našumu pasižyminčią „Mali-G71“ grafinę posistemę.

Su galinga vaizdo posisteme žaidimai sklandžiai veikia net pasirinkus aukščiausius 3D grafikos nustatymus

Įdiegtos programėlės ir failai saugomi 32 arba 64 GB vidinėje atmintyje, kurią galima nesunkiai praplėsti įstatant iki 256 GB talpos „microSD“ atminties kortelę.

„Galaxy A7“ turi „microSD“ kortelių lizdą, į kurį galima įstatyti iki 256 GB talpos atminties kortelę

Galaxy A8“ serija turėtų pradžiuginti muzikos gerbėjus. A8 ir A8+ išsaugojo 3,5 mm skersmens ausinių lizdą, kurio suskubo atsisakyti kai kurie telefonų gamintojai. Be to, šie įrenginiai sugeba atkurti ypač aukštos kokybės 24-ių bitų muzikos įrašus ir palaiko mažai energijos vartojantį bevielį „Bluetooth 5.0“ standartą. Jis užtikrina iki 2 Mbps duomenų pralaidumą, kurio prireikia atkuriant nesuspaustus muzikos formatus.

Naujieji telefonai turi korpuso šone įmontuotą garsiakalbį. Tokio sprendimo privalumus įvertinsite žiūrėdami filmus ir žaisdami žaidimus. Garso kokybė visada išlieka pastovi, nes nėra pavojaus, kad garsiakalbį pačiu netinkamiausiu momentu uždengsite savo delnu.

„Samsung“ siūlo keturių spalvų modelius

„Galaxy A8“ turi 3000 mAh, o „Galaxy A8+“ – 3500 mAh talpos baterijas. Bandymų metu jos nesunkiai išgyveno visą dieną ir net vėlyvą vakarą likdavo neišnaudotas 30 proc. rezervas. Elektros energijos sąnaudas griežtai kontroliuoja „Samsung“ sukurta programinė įranga, kuri vartotoją informuoja apie akumuliatorių labiausiai sodinančias programas ir leidžia jas išjungti vienu mygtuko spustelėjimu.

Naujieji „Galaxy“ palaiko greito įkrovimo funkciją. Kroviklis prie telefono jungiamas naudojant patogią „USB Type-C“ jungtį, kurios kištuką į lizdą galima statyti bet kuria puse.

Telefonas prisimena vietas, kuriose naudojate „Wi-Fi“: atjungia belaidį ryšį, kai iš jų išeinate, ir įjungia, kai vėl sugrįžtate. Toks triukas leidžia gerokai sumažinti elektros energijos sąnaudas

Išvados

„Samsung Galaxy A8“ ir A8+ – tai greiti šiuolaikiniai telefonai, kurie savo galimybėmis gali nesunkiai varžytis su 2017 m. „flagmanais“. Kokybiškas panoraminis AMOLED ekranas, pakankamai spartus procesorius ir naši grafinė posistemė garantuoja, kad šių telefonų galios resurso tikrai pakaks keliems artimiausiems metams.

COMMENTS