Samsung Galaxy A6 | A6+ (2018): nauji nebrangūs telefonai

Samsung Galaxy A6 | A6+ (2018): nauji nebrangūs telefonai

Visai neseniai „Samsung“ išleido du naujus ekonominės klasės telefonus – „Galaxy A6“ ir A6+. Jie pakeitė ypač populiarų pernykštį „Galaxy J5“ modelį, todėl nusprendėme išsiaiškinti, ko verti nauji korėjiečių „rageliai“.

Pirmasis įspūdis – labai malonus! Plastikinį J5 korpusą „Galaxy A6“ ir A6+ iškeitė į solidų aliuminio „monobloką“. Todėl savo išvaizda ir surinkimo kokybe naujieji „Samsung“ telefonai niekuo nebenusileidžia kelis kartus brangesniems flagmanams.

Korpuso apačioje buvusi fizinį J5 mygtuką „Galaxy A6“ ir A6+ išmainė į panoraminį ekraną, todėl pirštų atspaudų skaitytuvas buvo perkeltas į galinę sienelę ir įsikūrė po fotoaparatu.

Naujausia kaina nuo:

Naujieji „Samsung“ telefonai visų pirma skiriasi ekrano dydžiu: „Galaxy A6“ turi 5,6 colio (14,22 cm) įstrižainės „Super AMOLED“ ekraną, rodantį HD raiškos (1480 x 720 taškų), o  A6+ ekranas yra kiek didesnis: 6 coliai (15,24 cm). Be to, šis modelis gali pasigirti „Full HD“ raiška (2220×1080 taškų).

Kitas skirtumas – baterijos talpa. „Galaxy A6“ įmontuotas 3000 mAh, o A6+ – 3500 mAh akumuliatorius. Tačiau didelio energijos sąnaudų skirtumo mums pastebėti nepavyko. Abu telefonai, net naudojant juos intensyvesniu nei įprastai bandymų režimu, nesunkiai išlaikė visą dieną ir pasitiko vakarą su neišnaudotu beveik 50 proc. rezervu.

„Galaxy A6“ sumontuotas 1,6 GHz dažnio lustas, o A6+ turi 1,8 GHz lustą. Abu procesoriai turi po 8 branduolius. Dėl didelės 3 GB (A6) ir 4 GB (A6+) darbinės atminties valdymo aplinka, programėlės ir žaidimai bandymų metu veikė be priekaištų. Vėlgi jokio spartos skirtumo tarp abiejų serijos modelių mums nepavyko pajusti – galios rezervą sunaudoja papildoma ekrano raiška.

Kas mus labai pradžiugino – tai galimybė vienu metu naudoti ir dvi SIM korteles, ir papildomą (iki 256 GB talpos) „microSD“ atminties kortelę. Pastaroji leidžia gerokai praplėsti vidinę 32 GB atmintį. SIM ir atminties kortelės statomos atskiruose lizduose.

„Samsung A6“ turi 5,6 colio įstrižainės ekraną ir korpusą, pagamintą iš tvirto aliuminio lydinio

Abu „Samsung“ telefonai turi po vieną garsiakalbį. Jis sumontuotas korpuso šone, todėl žiūrint filmus ar žaidžiant jo neįmanoma uždengti ranka. Be to, „Galaxy A6“ ir A6+ turi 3,5 mm skersmens ausinių lizdus ir gali naudoti ausines bei kolonėles, palaikančias naująją „Dolby Atmos“ erdvinio garso technologiją.

Bene vienintelis priekaištas išbandytų telefonų konstrukcijai – tai senasis „micro USB“ lizdas. Mes tikėjomės išvysti „USB Type-C“ jungtį, tačiau „Samsung“ inžinieriai nuėjo konservatyviu keliu, matyt nusprendę, kad dauguma vartotojų turi sukaupę daugybę seno tipo kroviklių laidų ir „micro USB“ jungtis jiems bus patogesnė už vis dar egzotišką „USB Type-C“.

„Samsung Galaxy A6+“ įmontuota dviguba galinė kamera

Fotoaparatas

Telefonai iš mūsų gyvenimo jau praktiškai išstūmė fotoaparatus ir vaizdo kameroms. Todėl šių funkcijų tobulinimui „Samsung“ kaip visada skyrė labai daug dėmesio. „Galaxy A6“ turi 16 megapikselių raiškos priekinę ir galinę kameras, o štai „Galaxy A+“ „apginkluotas dviguba galine 16 megapikselių ir net 24 megapikselių priekine kamera.

Tiek priekinės, tiek ir galinės kameros abiejuose modeliuose turi LED blykstes. Jos ypač praverčia darant asmenukes, mat blykstės galingumas yra reguliuojamas atsižvelgiant į aplinkos apšvietimo lygį, parenkant vieną iš trijų šviesumo lygių. Todėl, kaip įsitikinome testų metu, vaizdas nuotraukose „neišdega“ ir nebūna per tamsus.

Reguliuojamo galingumo blykstė prisitaiko prie sudėtingo apšvietimo sąlygų

Su „Galaxy A6“ serijos telefonu galėsite pralinksminti savo draugus. Mat šie modeliai turi įvairius kameros režimus, virtualius lipdukus ir filtrus, pagyvinančius vaizdą bei leidžiančius koreguoti jūsų nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Kadangi „Galaxy A6+“ modelis turi du galinius fotoaparus, jis palaiko „Live Focus“ funkciją ir leidžia pasirinkti nuotraukų fono suliejimo lygį. Tai galima daryti ne tik fotografavimo metu, bet ir jau pasibaigus fotosesijai! Portretai išeina ne ką prastesni nei padaryti veidrodiniu fotoaparatu!

„Galaxy A6+“ turi „Life Focus“ funkciją, kuri leidžia reguliuoti fono ryškumo lygį

Naujieji „Samsung“ telefonai aprūpinti patogiais nuotraukų ir vaizdo įrašų redaktoriais. Pakoreguotais vaizdeliais galėsite iš karto paskelbti socialiniuose tinkluose ir parodyti savo draugams!

Filmavimo kokybė – standartinė šios kainos kategorijos aparatams. „Galaxy A6“ ir A6+ įamžina „Full HD“ raiškos vaizdus 30 kadrų per sekundę greičiu. Nuotraukų ir filmukų kokybė esant geram apšvietimui praktiškai nesiskiria nuo gerokai brangesnių telefonų.

Ryškumą labai pagerina šių metų modeliuose įdiegta veidų atpažinimo funkcija. Skirtumai išryškėja fotografuojant ir filmuojant prieblandoje. Vaizde atsiranda triukšmų, ir jis tampa nebe toks ryškus. Tokiais atvejais (o taip pat bandant įamžinti didelio kontrasto scenas, kurioms būdingas didelis skirtumas šviesiausių ir tamsiausių kadro vietų) verta naudoti HDR funkciją. Ji padaro kelis skirtingo išlaikymo kadrus ir sujungia juos į vieną nuotrauką.

Nuotraukas ir filmukus patogu redaguoti pačiame telefone

Programinė įranga

Naujieji „Galaxy A6“ modeliai aprūpinti „Samsung Experience 9.0“ valdymo aplinka. Ji greita, gerai nušlifuota ir pritaikyta skirtingų poreikių žmonėms. Pavyzdžiui, čia yra galimybė atskirti darbinius ir asmeninius pokalbius arba vienu metu ekrane atidaryti dvi skirtingas programėles.

„Galaxy A6+“ taip pat turi nuolat veikiantį ekraną. Kai telefonas neaktyvus, tamsiame fone galite matyti laikrodį, naujausių pranešimų antraštes, kalendorių ar kitus jums reikalingus duomenis.

„Galaxy A6+“ turi nuolat veikiantį ekraną

Svarbius duomenis, kad jie nepatektų į pašalinių žmonių akiratį, galite saugoti specialiame „Samsung Secure Folder“ aplanke. Čia perkeltos nuotraukos, dokumentai, balso įrašai ar net įdiegtos programėlės yra šifruojami atidaromi tik įrašius slaptažodį arba atrakinus telefoną kitu jūsų pasirinktu būdu. Be to, šie įrenginiai yra aprūpinti veidų atpažinimo funkcija. Ji praverčia, kai atrakinti telefoną naudojant pirštų atspaudų skaitytuvą yra nepatogu.

Išvados

„Samsung Galaxy A6“ ir A6+ – solidūs ir simpatiški telefonai. Berėmiai panoraminiai „Super AMOLED“ ekranai, aliuminio lydinio korpusai ir kokybiški fotoaparatai garantuoja, kad juos įsigiję žmonės nepasiges brangiausiems telefonams būdingų funkcijų.

COMMENTS