PocketBook: kaip išsirinkti knygų skaityklę?

PocketBook: kaip išsirinkti knygų skaityklę?

Vis daugiau leidyklų leidžia elektronines knygų versijas. Jas galima skaityti kompiuteryje, planšetėje ir net telefone. Tačiau patogiausia tai daryti naudojant knygų skaityklę.

Dažniausiai knygų skaityklė turi nespalvotą 5–6 colių įstrižainės elektroninio popieriaus ekraną. Tokie prietaisai yra lengvi ir gali be papildomo baterijos įkrovimo dirbti kelias savaites ar net mėnesius. El. popierius naudoja elektrą tik tada, kai reikia rodomą vaizdą pakeisti kitu, pavyzdžiui, verčiant knygos puslapius. Bene didžiausias el. knygų skaityklių privalumas – jos nemirga ir nevargina akių, o vaizdas ekrane primena tradiciniame popieriaus lape išspausdintą tekstą.

Prieš prasidedant mokslo metams nusprendėme išbandyti tris populiarius „PocketBook“ knygų skaityklių modelius. Didžiausią įspūdį mums paliko „PocketBook“ palaikomų el. knygų formatų sąrašas: skaityklės sugebėjo atidaryti EPUB, MOBI, PDF, FB2, TXT, DJVU, HTML, DOC, DOCX ir RTF failus.

PocketBook Basic 2

„Basic 2“ – miela ir paprasta skaityklė. Ji „apginkluota“ 6 colių įstrižainės „Е-Ink Pearl“ el. popieriaus ekranu. Dydžiu jis nedaug skiriasi nuo popierinius viršelius turinčios knygos formato. Ekranas neblizga ir nepraranda ryškumo saulėtą dieną. Vidinėje 4 GB talpos atmintyje galima įrašyti net 1000 knygų, o prireikus galėsime įsidėti papildomą atminties kortelę.

PocketBook Basic 2


Naujausia kaina: €

 

PocketBook Touch Lux 3

Ši skaityklė taip pat turi 6 colių įstrižainės el. popieriaus ekraną. Ji sveria vos 208 g. „Lux 3“ valdome liečiamuoju ekranu ir mygtukais. Kaip ir kiti „PocketBook“ įrenginiai, ji turi lietuvišką valdymo aplinką. Knygas į skaityklę iš kompiuterio patogu persiųsti bevieliu „Wi-Fi“ ryšiu. Be to, ji taip pat sugeba pasiimti interneto saugyklose, pavyzdžiui, „DropBox“, mūsų laikomus failus.

PocketBook Touch Lux 3


Naujausia kaina: €

 

PocketBook InkPad

Palyginti su kitomis skaityklėmis, „InkPad“ – tikras milžinas. Jis turi 1600 x 1200 taškų raiškos el. popieriaus ekraną. Skaityklė puikiai tinka ne tik knygoms, bet ir didelio formato PDF failams skaityti. Kaip ir „Lux 3“, „InkPad“ ekranas valdomas pirštų prisilietimais. Skaityklė taip pat palaiko bevielį „Wi-Fi“ ryšį. Nepaisant didesnio ekrano, prietaisas sveria vos 350 g.


Naujausia kaina: €

 

COMMENTS