Pirmoji pažintis su „Apple Watch Series 5“ laikrodžiu

„Apple Watch“ – populiariausias išmanusis laikrodis pasaulyje. Todėl labai laukėme galimybės išbandyti naujausią „Apple Watch Series 5“ modelį.

Naujausia kaina nuo: 

„Apple“ siūlo „Watch Series 5“ su 40 ir 44 mm dydžio ekranais. Kaip ir anksčiau, šis laikrodukas yra labai kompaktiškas, todėl nesunkiai išsirinksite tokį, kuris idealiai „prilips“ prie jūsų rankos. O skirtingo stiliaus ir dizaino dirželių tikriausiai sukurta tiek, kiek visiems kitiems išmaniesiems laikrodžiams kartu sudėjus!

Jau pirmą bandymų minutę „Apple Watch Series 5“ padėjo ant stalo svarbiausią kozirį – visada veikiantį ekraną. Atrodo toks mažmožis, bet vieną kartą išbandę šią funkciją be jos jau negalėsite apsieiti! Labai patogu, kai laikrodis visada rodo svarbiausią informaciją. Pavyzdžiui, pokalbio metu dabar galite diskretiškai žvilgtelėti į ekraną, kad sužinotumėte, kuri dabar valanda.

Daugelis išmaniųjų laikrodžių užgesina vaizdą tam, kad taupytų elektros energiją. „Apple Watch Series 5“ to daryti nereikia, mat jame sumontuotas LTPI technologijos ekranas. Jis ypatingas tuo, kad darbo metu gali sumažinti veikimo dažnį (nuo 60 iki vos 1 Hz), o tuo pačiu radikaliai sumažėja ir elektros energijos sąnaudas. Jei anksčiau pasukus riešą nuo veido „Apple Watch“ ekranas tiesiog išsijungdavo, tai dabar tik šiek tiek priblėsta ir sulėtėja.

Laikrodžio viduje įsikūrė naujas gyventojas – kompasas. Jis praverčia įjungus žemėlapių programėlę, mat nuo šiol vaizdas joje pasisuka, reaguodamas į savininko judesius bei judėjimo kryptį. Be to, skubios pagalbos funkcija ėmė veikti daugiau nei 150 pasaulio šalių. Ją turi tie laikrodžių modeliai, kurie aprūpinti mobiliuoju LTE ryšiu. Mūsų išbandytas standartinis modelis šios funkcijos neturėjo.

Kaip ir anksčiau „Apple Watch“ pasižymi ypač lanksčia valdymo aplinka. Laikrodžio ciferblatą galite lengvai pritaikyti savo poreikiams, keisdami ir derindami jo elementus.

Galinėje sienelėje sumontuotas pulso matuoklis stebi širdies ritmą ir padeda tiksliau apskaičiuoti fizinį krūvį bei sudegintų kalorijų kiekį. Prietaisas aprūpintas EKG funkcija, tačiau mūsų šalyje ji kol kas dar neveikia.

Apple Watch Series 5“ turi mikrofoną. Jį galima naudoti paieškai, priminimams ir balso pokalbiams. Be to, jis nuolat fiksuoja triukšmo lygį ir įspėja vartotoją, kai yra peržengiama saugi garso riba.

Apie laikrodyje įdiegtas programėles būtų galima pasakoti ilgai. Pavyzdžiui, čia yra patogus moters sveikatos kalendorius ir muzikos grotuvas,  Be to, „Apple“ laikrodukas yra aprūpintas patogia programėlių parduotuve, iš kurios galėsite daugybę aplikacijų ir skirtingo stiliaus ciferblatų.

Jau sakėme, kad mums labiausiai patiko nuolat veikiantis ekranas. Kita naujovė, kurią dabar galite išbandyti ne tik „Series 5“, bet ir ankstesniuose „Apple Watch“ modeliuose – tai bekontakčiai „Apple Pay“ mokėjimai. Ja Lietuvoje dabar gali naudotis visi „Revolut“ atsiskaitymų sistemos vartotojai!

„Apple Pay“ veikia visur, kur teikiama bekontakčių mokėjimų paslauga. Atsiskaitymas vyksta tradiciniu būdu, tačiau vietoje įprastos banko kortelės prie terminalo prikišate savo „Apple Watch“ laikrodį. Tai dabar  galite sumokėti už pirkinius parduotuvėse ir kavinėse, kai jų vertė neviršija 25 eurų sumos.

COMMENTS