Philips PUS8303/12: televizorius su „Nano Color“ ekranu

Philips PUS8303/12: televizorius su „Nano Color“ ekranu

Kodėl nusprendėme išbandyti šį televizorių? Tai pirmasis „Philips“ modelis su įspūdingu „IPS Nano Color“ ekranu! Tačiau testų metu paaiškėjo, kad tai toli gražu ne vienintelis šio įrenginio privalumas.

Nuo „Philips PUS8303/12“ neįmanoma atitraukti akių! Nesvarbu, kurį šios serijos modelį bepasirinktum, jis atrodo vienodai gerai. Gamintojas siūlo tris variantus 49PUS8303/1255PUS8303/12 ir 65PUS8303/12. Jie aprūpinti 49 (123 cm) colių, 55 colių (139 cm) ir 65 colių (165 cm) įstrižainės ekranais. Apie ekranus papasakosime atskirai, bet visų pirma panorome susipažinti su televizorių dizainu. Už jį „Philips“ kiekvienais metais susišluoja aukščiausius apdovanojimus.

Pasižiūrėjus į PUS8303/12 pasidaro aišku, kodėl taip yra. Iš karto atpažįstame „Philips“ dizainerių braižą. Dėmesį patraukia vientisas stovas, plonas, vos 11 mm pločio rėmelis, pasipuošęs šlifuoto metalo paviršiumi, įjungus televizorių jis akimirksniu pranyksta ore. Televizorius vienodai gerai atrodo iš visų pusių. Tačiau „Philips“ dar neatskleidė visų kozirių!

Naujausia kaina nuo:

„Ambilight“ šviesos efektai

Šia funkcija, kurią turi tik „Philips“ televizoriai, tikriausiai niekada nenustosime žavėtis. Korpuso gale esantys LED elementai nudažo patalpos erdvę įvairiaspalviais šviesos laukais, kurie vizualiai išplečia ekrano ribas. Spalvos dera prie rodomo vaizdo ir garso, jos nuolat keičiasi ir pulsuoja!

Dėl tripusės „Ambilight“ versijos šviesa tolygiai pasiskirsto į visas puses, dar labiau išryškindama dalyvavimo efektą. Išbandykite „Ambilight“ žiūrėdami mėgstamą filmą ar krepšinio transliaciją, ir jau niekada nebenorėsite grįžti prie savo senojo televizoriaus!

Įspūdingas ekranas

Desertui pasilikome vaizdo kokybės bandymus, ir patikėkite – tikrai vertėjo! Mat „Philips PUS8303/12“ yra aprūpintas „IPS Nano Color“ technologijos ekranu. Tai gerokai patobulinta IPS ekrano versija. Kaip ir pirmtakas jis užtikrina ypač didelį matymo kampą, todėl kiekvienas žiūrovas, nesvarbu kurioje patalpos vietoje besėdėtų, mato vienodai sodrų ir ryškų vaizdą.

Svarbiausia „IPS Nano Color“ ekrano naujovė – vienodų nanometro dydžio dalelių sluoksnis, kuris sugeria ekrano skleidžiamą šviesos perteklių. Šis sluoksnis pašalina spalvų iškraipymus: raudona išlieka raudona, žalia žolė atrodo žalia, o mėlyna visada mėlyna, net jei žiūrite į televizorių iki 60 laipsnių kampu.

Tikslios spalvos leidžia mėgautis ne tik natūraliai atrodantį vaizdą, ir užtikrina ir itin aukštą detalumą. Filmai, sporto transliacijos, TV programos atrodo lygiai taip, kaip buvo sukurti. Spalvos ir detalės vienodai gerai atrodo ir pritemdytoje patalpoje, ir saulėtą dieną.

Geram vaizdui vien ekrano nepakanka, todėl kaitmeninį vaizdo signalą apdoroja procesorius. „Philips“ televizoriuje sumontuotas galingas „P5 Perfect Picture“ lustas. Jis koreguoja kiekvieno kadro detalumą, kontrastą, spalvas ir užtikrina sklandų judesio perdavimą ekrane.

Viena iš svarbiausių procesoriaus užduočių – SD ir HD raiškos vaizdo pagerinimas. Naudodamas „Detail Enhancer“ detalumo atkūrimo algoritmą lustas rūpinasi, kad žemesnės kokybės transliacijos kiek galima geriau atrodytų 4K raiškos ekrane, savo detalumu prilygstančiam 8 megapikselių nuotraukai.

Be to, P5 gerokai sumažina skaitmeninio vaizdo spaudimo ir perdavimo metu atsirandančių triukšmų kiekį. Viskas daroma tam, kad galėtumėte mėgautis nepriekaištingos kokybės transliacijomis. Tai pasiekiama didinant spalvų gylį: standartinis 8 bitų signalas po apdorojimo bemaž prilygsta vos ne 14 bitų vaizdo kokybei. Todėl galutinis rezultatas atrodo žymiai geriau nei konkurentų modeliuose, kurie pasitenkina apdorodami vaizdą su 10 bitų gylio spalvomis.

„Android TV“ išmanioji televizija

Philips“ televizoriuose sumontuota lanksti „Android TV“ operacinė sistema. Ją galima valdyti patogiu, QWERTY klaviatūrą turinčiu pulteliu, papildomai prijungta beviele pele, klaviatūra ar balso komandomis. „Android TV“ visai neblogai supranta lietuvių kalbą. Be to, savo išmaniajame telefone galite įdiegti „Android TV Remote Control“ programėlę, kuri jūsų „ragelį“ pavers papildomu nuotolinio valdymo pulteliu.

Kaip ir kituose „Android TV“ sistemą turinčiuose televizoriuose PUS8303/12 serijos modeliuose veikia „Google Cast“ funkcija, leidžianti į didelį televizoriaus ekraną perduoti vaizdą iš išmaniojo telefonų ar kompiuterio.  Ši galimybė veikia lygiai taip pat, kaip ir „Google Chromecast“ priedėlyje, apie kurį neseniai rašėme GIDO apžvalgoje.

„Android TV“ turi nuosavą „Google Play“ programėlių bei žaidimų parduotuvės versiją. Joje taip pat galima įsigyti arba išsinuomoti įvairiausių filmų. Televizoriuje puikiai veikia visos populiariausios programėlės: „YouTube“, „Netflix“, „Plex“, „Spotify“, „Facebook“ ar VLC.

Norite, kad jūsų televizorius rodytų lietuviškas TV programas? Tuomet būtinai išbandykite „Kodi“. Tai pats tikriausias pramogų centras, kurį galima parsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės. „Kodi“ turi priedų (angl „add-on“) sistemą, leidžiančią naudoti įvairias internetines paslaugas. Įdiegę lietuviškų priedų paketą galėsite savo televizoriuje nemokamai žiūrėti LRT, „TV3 Play“, „LNK Go“ (LNK, BTV, „Info TV“), „Delfi TV“, „Lietuvos Ryto TV“, klausytis „Pakartok.lt“ muzikos transliacijų. Detalią instrukciją, kaip įdiegti lietuvišką „Kodi“ priedų rinkinį, ir visus tam reikalingus priedus rasite „GitHub“ interneto svetainėje.

COMMENTS