Philips OLED804: OLED televizorius, tapęs čempionu

Philips OLED804: OLED televizorius, tapęs čempionu

Jei televizoriai būtų boksininkais, tai EISA – tarptautinės Garso ir vaizdo ekspertų asociacijos apdovanojimus būtų galima prilyginti pasaulio čempiono diržui. „Philips“ yra surinkusi įspūdingą tokių apdovanojimų kolekciją, nes šio gamintojo televizoriai geriausiais metų produktais renkami nebe pirmus metus. Mes nusprendėme išsiaiškinti, ko reikia, kad būtum „kiečiausias“.

Televizoriui, kaip ir boksininkui, reikalingas reiklus treneris! „Philips OLED804“ atveju juo tapo „Dolby Vision“. Tai labai griežtas HDR transliacijų standartas, kuris iš gamintojo reikalauja visiško atsidavimo. „Dolby Vision“ nepripažįsta kompromisų vaizdo kokybės srityje, todėl šios technologijos palaikymą galima laikyti savotišku kokybės ženklu. 

„Philips“ idealiai tinka filmų peržiūrai. Nes šis televizorius aprūpintas OLED technologijos ekranu, kuris atkuria tobulą juodą spalvą ir sugeba parodyti begalinį kontrastą, todėl vaizdas ekrane atrodo ypač tikroviškai ir natūraliai.

Kadangi kiekvienas OLED ekrano taškelis šviečia nepriklausomai nuo kitų, ši technologija vienintelė užtikrina idealų vaizdo kontūrų aštrumą be tamsių vietų persišvietimo. Kitas OLED privalumas – ypač platus matymo kampas. Todėl vienodai gerai matote, kas vyksta ekrane, ir sėdėdami priekyje, ir nuėję į patalpos kraštus.

Gamintojas pirkėjams siūlo modelius su 55 ir 65 colių (135 ir 164 cm) įstrižainės ekranais. „Philips OLED804“ dizainas – minimalizmo viršūnė. Tik pažiūrėkite į stovelį! Jis visiškai prigludo prie horizontalios plokštumos. Tokį sprendimą matome pirmą kartą, bet nenustebsime, jei kitais metais jį pradės kopijuoti kiti televizorių gamintojai.

Be to, OLED804 turi tripusę „Ambilight“ foninio apšvietimo sistemą. Todėl „Philips“ televizorių verta statyti arti sienos, kad korpuso gale sumontuoti LED elementai apšviestų vertikalią plokštumą. Filmai ir sporto transliacijos tampa nepakartojama patirtimi stebint, kaip keičiasi aplinkos apšvietimas, kuris ritmu ir spalvine gama atkartoja tai, kas vyksta ekrane ir vizualiai praplečia televizoriaus ribas.

Galingas procesorius

Naujojo „Philips“ televizoriaus širdis – trečiosios kartos „P5 Engine“ procesorius. Jis darbuojasi net penkiose srityse: gerina vaizdo signalą, tvarko kontrastą, spalvas, aštrumą ir judesio perteikimą, kad kiekvienas kadras maksimaliai išnaudotų viskas 4K raiškos OLED ekrano galimybes.

P5 procesoriui į pagalbą šiemet atėjo antrasis lustas, kuris dar penktadaliu padidino skaičiavimų efektyvumą. Šio pagalbininko užduotis – gerinti HDR transliacijų vaizdą. Jis prižiūri šešėlius, apšviestas vietas ir tolygius pustonių perėjimus.

„Dolby Atmos“ garsas

Įspūdingą vaizdą papildo ne mažiau įspūdingas garsas. „Philips“ aprūpintas 50 W galios 2.1 kanalo garso sistema, kuri palaiko „Dolby Atmos“ technologiją ir sukuria erdvinio garso efektą. Veiksmas yra perkeliamas į trimatę erdvę. Garsas „prisiriša“ prie ekrane judančių objektų. Lengva atskirti ir aktorių balsus, ir fone skambančią muziką bei aplinkos triukšmą.

Išmanioji televizija

„Philips“ televizoriuose sumontuoti galingi keturių branduolių procesoriai ir ypač lanksti „Android TV“ operacinė sistema. Ją galima valdyti patogiu, QWERTY klaviatūrą turinčiu pulteliu, papildomai prijungta beviele pele, klaviatūra ar balso komandomis. Beje, „Android TV“ visai neblogai supranta lietuvių kalbą. Be to, savo išmaniajame telefone galite įdiegti „Android TV Remote Control“ programėlę, kuri jūsų „ragelį“ pavers papildomu nuotolinio valdymo pulteliu.

Kaip ir kituose „Android TV“ sistemą turinčiuose televizoriuose OLED804 serijos modeliuose veikia „Google Cast“ funkcija, leidžianti į televizoriaus ekraną perduoti vaizdą iš išmaniojo telefonų, planšetės ar kompiuterio. Ši galimybė veikia lygiai taip pat, kaip ir „Google Chromecast“ priedėlyje, apie kurį rašėme GIDO apžvalgoje.

„Android TV“ turi nuosavą „Google Play“ programėlių bei žaidimų parduotuvės versiją. Joje taip pat galima įsigyti arba išsinuomoti įvairiausių filmų. Televizoriuje puikiai veikia visos populiariausios programėlės, pavyzdžiui, „YouTube“, „Netflix“, „Plex“, „Spotify“, „Facebook“ ar „VLC Player“.

Išvados

„Philips OLED804“ – tai kino teatras jūsų namuose. OLED ekranas leidžia žiūrėti filmus visiškoje tamsoje. Nes jis pasižymi ypač plačiu matymo kampu ir atkuria tobulą juodą spalvą, garantuodamas begalinį vaizdo kontrastą. Įtaigų dalyvavimo efektą sustiprina „Ambilight“ foninis apšvietimas ir „Dolby Atmos“ erdvinio garso sistema. Papildomą pliusą „Philips OLED804“ rašome už „Android TV“ operacinę sistemą. Ji yra patogi, galinga ir labai lengvai pritaikoma kiekvieno vartotojo poreikiams.

COMMENTS