Olympus E-M10 II: mokomės fotografuoti su „Olympus“

Olympus E-M10 II: mokomės fotografuoti su „Olympus“


Naujausia kaina: €

Išmanieji telefonai baigia išstumti „muilines“, o sisteminiai fotoaparatai – vaizdo kameras. Šie įrenginiai ne tik puikiai fotografuoja, bet ir filmuoja. Mes papasakosime, ką reikia žinoti filmuojant „Olympus“ sisteminiu fotoaparatu.

Iš pradžių susipažinkime su „Olympus E-M10 II“! Savo išvaizda jis primena klasikinius veidrodinius fotoaparatus, tačiau dydžiu ir svoriu panašesnis į kompaktinius. Nepaisant mažų matmenų, „Olympus“ naudoja keičiamus „M.Zuiko Digital“ „Micro Four Thirds“ tipo objektyvus. Metaliniame korpuse užteko vietos ne tik palenkiamam 3 colių (7,6 cm) įstrižainės ekranui, bet ir 2,36 mln. taškų elektroniniam ieškikliui.

Fotoaparatas turi 17,2 megapikselių raiškos jutiklį, kuris pasižymi ypač dideliu ISO jautrumu (ISO 100–25600). Fotografuojant ir filmuojant prieblandoje vaizdas yra mažai grūdėtas ir neišmargintas elektroninių triukšmų.

Mes mėgstame filmuoti, todėl iš karto įvertinome „Olympus E-M10 II“ penkių ašių stabilizavimo sistemą. Ji tikrai efektyviai slopina rankų virpesius. Nufilmuoti vaizdai nedreba ir nesilieja. Tai vienas iš nedaugelio fotoaparatų, kuriuo galime drąsiai filmuoti nenaudodami stovo ar išorinio stabilizatoriaus!

„Olympus E-M10 II“ filmuoja „Full HD“ (1920 x 1080 taškų) raiška 60 arba 50 kadrų per sekundę greičiu. Pasirinkime 50 kadrų per sekundę. Šis parametras labai svarbus filmuojant prie dirbtinio apšvietimo ir leidžia išvengti nemalonaus raibuliavimo. Jis atsiranda tada, kai kadrų skaičius nesutampa su šiuolaikinių elektros energiją taupančių ir LED lempučių mirgėjimo intervalu.

Mums labai patiko „Olympus“ valdymas. Visus pagrindinius filmavimo nustatymus – išlaikymą, ISO jautrumą ir diafragmą – galime keisti vos dviem korpuso viršuje esančiais reguliatoriais ir vienu (Fn2) mygtuku. Tai labai patogu, nes galime akimirksniu reaguoti į besikeičiančias sąlygas nenutraukdami filmavimo.

Su „Olympus“ nufilmuoti objektai – ryškūs ir gerai apšviesti. Filmuodami naktį jutiklio jautrumą pakėlėme iki ISO 1600 ribos ir likome maloniai nustebinti, kad vaizdas išliko vientisas ir negrūdėtas. Įrenginys gerai susidorojo su apšvietimo pokyčiais net tada, kai į naktinį kadrą patekdavo šviečiančių parduotuvių langų ar pravažiuojančių automobilių žibintų. Aparatas neturi išorinio mikrofono lizdo, tačiau jo visai nepasigedome, nes vidinis įrašinėjo skaidrų ir aiškų garsą net tada, kai filmavome pučiant stipriam vėjui.

Pagrindiniai filmavimo nustatymai

Kaip ir fotografavimas, filmavimo menas laikosi ant trijų „banginių“: išlaikymo, jautrumo ir diafragmos. Tačiau yra keli subtilūs skirtumai.

Tam, kad kiekvienas kadras būtų vienodai apšviestas, filmavimo metu išlaikymas privalo visada išlikti pastovus. Filmuojant 50 kadrų per sekundę, jis turi sudaryti lygiai 1/50 sekundės dalį (0,02 sek.).

Kadro šviesumą reguliuojame keisdami ISO jautrumą. Jį teks koreguoti kiekvieną kartą, kai pasikeis apšvietimo sąlygos arba pasirinksime kitą diafragmos reikšmę, t. y. padidinsime arba sumažinsime pro objektyvą patenkantį šviesos kiekį. Plačiau apie diafragmos poveikį fotografuojamam ar filmuojamam vaizdui galite pasiskaityti internetinėje GIDO versijoje.

COMMENTS