„Nexus“ mirė, tegyvuoja „Pixel“!

„Nexus“ mirė, tegyvuoja „Pixel“!

„Google“ nusprendė užbaigti „Nexus“ telefonų seriją, kuri pelnė daugelio technologijų gerbėjų simpatijas ir demonstravo „švarios“ „Android“ operacinės sistemos galimybes. Jos vietą užima „Pixel“! Nusprendėme išsiaiškinti, kuo ypatingi rinkos naujokai ir kuo jie skiriasi nuo „Nexus“.

Naujasis „Pixel“ eina pernai metais „Nexus 5X“ ir „Nexus 6P“ pramintu keliu. Tai pačios aukščiausios klasės įrenginys. Jo korpusas pagamintas iš tvirto aliuminio lydinio. Viršutinė galinės sienelės dalis, kurioje įsikūrė fotoaparatas ir pirštų atspaudų skaitytuvas, uždengta grūdinto stiklo skydeliu. Telefone nerasime aštrių briaunų. Šiai tendencijai paklūsta ir užapvalintus kraštus turintis 2.5D ekrano stiklas, kuris paverčia „Pixel“ vientisa monolitine konstrukcija. „Google“ telefonas kažkuo primena naujausius „Apple“ ir HTC modelius. Pastarasis sutapimas tikriausiai nėra atsitiktinis – „Pixel“ yra surenkami HTC gamyklose.

Pirkėjai turės iš ko pasirinkti – „Google“ siūlo trijų skirtingų spalvų telefonus: sidabrinį, juodą ir mėlyną. Be to, „Pixel“ serijos atstovai turi dviejų dydžių ekranus – 5,0 ir 5,5 colio. Didesnis modelis yra žymimas „Pixel XL“ pavadinimu.

pixel-colors

Telefonų konstrukcija ir galimybės

„Pixel“ ir „Pixel XL“ yra 8,5 mm storio, todėl abu aparatai labai patogiai guli rankoje. „Pixel“ sveria 143 g, „Pixel XL“ – 25 g sunkesnis. Šiame modelyje tilpo ketvirtadaliu talpesnė baterija („Pixel XL“ – 3450 mAh, „Pixel“ – 2770 mAh). Skiriasi ir telefonuose naudojamų AMOLED ekranų raiška. „Pixel“ rodo „Full HD“ (1920 x 1080 taškų) vaizdą, tuo tarpu „Pixel XL“ aprūpintas 2560 x 1440 taškų raiškos ekranu.

Abiejuose „Google“ telefonuose montuojamas naujas ir spartus keturių branduolių „Snapdragon 821“ serijos procesorius bei 4 GB darbinės atminties. Baziniai „Pixel“ ir „Pixel XL“ variantai turi 32 GB vietos failams ir programėlėms saugoti. Atminties kortelės lizdų telefonuose nėra, todėl tiems, kam 32 GB neužtenka, teks rinktis 128 GB modelius. Laimei, vietos stygiaus problema neturėtų per daug varginti. Mat visiems „Pixel“ telefonų savininkams „Google“ suteikia nemokamą neribotos talpos internetinę saugyklą, kurioje galima laikyti visas telefonu padarytas nuotraukas ir 4K raiškos vaizdo įrašus.

Visi „Pixel“ telefonai turi greitojo įkrovimo funkciją. Prie kroviklio prietaisai jungiami USB „Type-C“ tipo laidu. Vos per 15 minučių akumuliatorius įkraunamas tiek, kad sukauptos energijos pakanka net 7 valandoms.

„Google“ nusprendė pasigailėti į gamintojų nemalonę patekusios 3,5 mm jungties. Tad kokybiškų ausinių savininkai galės jas prijungti prie naujojo telefono nenaudodami jokių papildomų adapterių.

fast-charge

15 minučių įkrovos pakanka net 7 valandoms!

Geriausias fotoaparatas rinkoje?

„Pixel“ neturi iškilusio kameros objektyvo, kuris būdingas daugeliui naujų išmaniųjų telefonų. 12 megapikelių fotoaparatas pilnai slepiasi 8,5 mm storio korpuso viduje. Telefono pristatymo metu „Google“ pasigyrė nepriklausomų ekspertų atliktais fotoaparato bandymų rezultatais, kurie skelbia, kad „Pixel“ šioje rungtyje lenkia visus savo konkurentus.

Tokį rezultatą padėjo pasiekti šviesus objektyvas su f/2.0 diafragma bei naujos kartos jutiklis su dideliais ir todėl daugiau šviesos gaunančiais 1,55 µm taškeliais. Tačiau nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybės paslaptis, visų pirma, slypi „Google“ sukurtoje programinėje įrangoje, leidžiančioje iki galo išnaudoti fotoaparato galimybes ir ypač – jo greitį.
Pavyzdžiui, fotografuojant prieblandoje tradiciniai fotoaparatai ir telefonų kameros daro vieną kadrą su ilgu išlaikymu, tuo tarpu „Google“ per tą patį laiką „prišaudo“ visą nuotraukų seriją, kuri apjungiama į vieną kadrą. Toks sprendimas leidžia pašalinti elektroninius triukšmus – vaizdą bjaurojančius įvairiaspalvius taškelius. Be to, vaizdas nespėja susilieti dėl rankos virpesių ir fotografuojamų objektų judėjimo.

„Pixel“ gerai fotografuoja prieblandoje ir tamsoje

Išmanusis asistentas

„Pixel“ ir „Pixel XL“ turi šiek tiek pasikeitusią valdymo aplinką. Dėmesį iš karto patraukia anksčiau „Android“ sistemoje nematytos apskritos programėlių paleidimo ikonos. Tačiau didžiausia naujovė – išmanusis asistentas, galintis atsakyti į telefono savininko klausimus ir vykdyti įvairias užduotis. Tiesa, kol kas jis moka bendrauti tik anglų kalba. Išbandyti šio pagalbininko sugebėjimus galima ir neturint „Pixel“ – tereikia įdiegti „Google“ neseniai išleistą pokalbių programėlę „Allo“.

Bilietas į virtualų pasaulį

Pasakojimas apie „Pixel“ telefonus nebūtų išbaigtas, jei neužsimintume apie „Daydream View“. Tai VR akiniai, skirti „Pixel“ ir kitų gamintojų sukurtiems „Android“ telefonams, kurie netrukus pasieks parduotuvių lentynas ir galės išnaudoti „Daydream“ galimybes.

„Daydream View“ pagaminti elastingo, orą praleidžiančio audinio. Juos galima dėvėti nenusiimant įprastų, regėjimą koreguojančių akinių. Prietaiso priekyje statomas telefonas iš karto persijungia į virtualios aplinkos režimą.

„Daydream View“ turi judesius atpažįstantį pultelį

Neatsiejama VR akinių dalis – nedidelis pultelis su dviem mygtukais. Jis turi giroskopą ir tiksliai reaguoja į rankos judesius bei riešo pasukimus. Pulteliu valdome įvairias programėles, pvz., vaizdo leistuvus. Žaidžiant virtualius žaidimus, jis tampa burtų lazdele, beisbolo lazda ar kitu „instrumentu“, kurį matome judantį prieš savo akis.

„Daydream View“ jau spėjo „susidraugauti“ su daugybe programėlių. Naudodami „Google Streat View“ galėsime keliauti po pasaulį. Akiniai pravers ne tik žiūrint erdvinius vaizdo įrašus ar žaidžiant žaidimus. Įjungus „YouTube“ ar „Netflix“ programėles, bus galima mėgautis dideliu ir įtaigiu, kino teatro ekraną primenančiu vaizdu.

COMMENTS