Naujieji „Samsung Galaxy“ jau čia!

Naujieji „Samsung Galaxy“ jau čia!

„Samsung“ švenčia jubiliejų! Praėjo 10 metų nuo pirmojo „Galaxy S“ telefono pristatymo. Šią įsimintiną datą Korėjos kompanija atšventė su trenksmu ir San Fansiske vykusiame naujovių „išpakavime“ pademonstravo „Galaxy Fold“ – įspūdingą telefoną su sulankstomu ekranu – bei net tris naujus „Galaxy S10“ flagmanus: S10, S10+ ir S10e.

Per 10 metų „Samsung“ pagamino net 2 mlrd. išmaniųjų telefonų! Korėjos milžinė diktuoja technologijų pasaulio madas, todėl kiekviena jos pristatoma naujovė visada yra žiniasklaidos dėmesio centre.

Kalbos apie „Galaxy S10“ seriją internete netyla jau keletą mėnesių, todėl daugeliui atrodė, kad technikos naujienų portalai atskleidė visas „Samsung“ paslaptis… Bet jau iki tos akimirkos, kai pirmosiomis „Samsung“ renginio sekundėmis San Fransiske susirinkę renginio dalyviai ir internautai iš visų pasaulio kraštų išvydo ateities telefoną su sulankstomu ekranu. 

Samsung Galaxy Fold

Viskas viename – telefonas, planšetė ir fotoaparatas! Iš pirmo žvilgsnio „Galaxy Fold“ primena nedidelį išmanųjų telefoną. Jo priekyje yra 4,6 colio įstrižainės ekranas. Telefono korpusas sudarytas iš dviejų dalių, kurias atlenkę išvysite planšetės vertą 7,3 colio AMOLED ekraną!

Mažąjį „Galaxy Fold“ ekraną patogu valdyti viena ranka, o didelis puikiai tinka filmams, žaidimams bei skaitiniams. Čia galima vienu metu atidaryti net trijų programėlių langus!

Aplikacijos keliauja iš vieno ekrano į kitą. Pavyzdžiui, norint perskaityti „Facebook“ žinutę ar pamatyti plačiau išskleistą „Google“ žemėlapį, atlenkiama „Galaxy Fold“ ir vaizdas iš prietaiso priekio akimirksniu nukeliauja į didįjį 7,3 colio ekraną.

Telefonas idealiai guli rankoje. Jį lengva atrakinti, mat pirštų atspaudų skaitytuvas sumontuotas korpuso šone. „Samsung“ inžinieriai sukūrė mechanizmą, kuris gali atlaikyti šimtus tūkstančių atlenkimų ir aprūpino įrenginį AKG garsu. Naujasis telefonas turi 512 GB vidinės atminties, skirtos programėlėms ir savininko failams. Abiejose atlenkiamo korpuso pusėse sumontuotos dvi baterijos, kurių bendra talpa siekia 4380 mAh.

 

„Galaxy Fold“ apginkluotas net šešiomis kameromis! Trys yra korpuso gale, dvi priekyje ir viena – didžiojo ekrano pusėje.

Renginio metu buvo paskelbta, kad „Samsung Galaxy Fold“ Jungtinių Amerikos Valstijų parduotuves pasieks balandži 26 d., tačiau dar neskubėkite šio gražuolio įtraukinėti į savo pirkinių sąrašą: jo kaina ne mažiau įspūdinga už galimybes. Jūs atsisėskite, o mes pabandysime ištarti… Du… tūkstančiai… JAV dolerių!

Samsung Galaxy S10 serija

Atvirai tariant, jubiliejinė „Galaxy S10“ serija mums pasirodė ne mažiau įspūdinga. Ją sudaro trys nauji modeliai:  S10e, S10, S10+. Jie skiriasi ekrano įstrižaine, šiek tiek – išvaizda bei kai kuriomis funkcijomis.

Galaxy S10e“ turi 5,8 colio įstrižainės ekraną, priekinę 10 megapikselių ir dvi galines (16 ir 12 megapikselių) kameras. „Galaxy S10“ savo dydžiu praktiškai nesiskiria nuo pernykščio S9 modelio, tačiau jame sumontuotas 6,1 colio ekranas. Jo įstrižainė vos viena dešimtąja centimetro dalimi nusileidžia ankstesniajam „Galaxy S9+“ flagmanui. „Galaxy S10“ seriją vainikuoja naujasis S10+, kuris gali pasigirti milžinišku 6,4 colio ekranu ir dviguba priekine asmenukių kamera.


TECHNORAMA parduotuves naujieji „Galaxy S10“ serijos modeliai pasieks jau kovo 8 d. Užsisakę bet kurią S10 ir S10+ versiją iš anksto, dovanų gausite belaides ausines „Galaxy Buds“!

Beribiai ekranai

„Galaxy S10“ serija pavergia įspūdingu dizainu. Daugiau jokių ekraną juosiančių rėmelių ir išlendančių „smakrų“! „Samsung“ telefonų rodomas vaizdas užima praktiškai visą korpuso plotą. Prietaisui reikalingi jutikliai buvo sumontuoti po apačia, o asmenukių kamera į mus žiūri pro nedidele ekrane išgręžtą skylutę.

Begalinio „Infinity O-Display“ ekrano šviesumas siekia 1200 nitų, todėl prieš jį tiesiogine prasme nublanksta net daugelis šiuolaikinių televizorių. Be to, jis atkuria šimtaprocentinę spalvų gamą, todėl vaizdas atrodo ypač natūraliai ir tikroviškai.

Samsung S10e“ pirštų atspaudų skaitytuvas sumontuotas korpuso šone, o štai didesnieji „broliukai“ S10 ir S10+ pirmieji pasaulyje gavo ultragarsius pirštų atspaudų skaitytuvus, kurie slepiasi po ekranų paviršiumi. Vos tik palietus ekraną pirštu skaitytuvas ima skleisti negirdimus garso signalus ir priėmęs odos paviršiaus atspindėtas bangas sukuria trimatį pirštų atspaudo žemėlapį. Tikras kosmosas!

„Samsung“ meta iššūkį profesionaliems fotoaparatams

Išmanieji telefonai nesunkiai nurungė kompaktines „muilines“, tačiau veidrodiniai ir sisteminiai fotoaparatai vis dar priešinasi. Jie turi svarbų kozirį – keičiamus objektyvus. Todėl „Galaxy S10“ ir S10+ „Samsung“ apginklavo visiems gyvenimo atvejams skirtu lęšių rinkiniu. Galinėse šių modelių sienelėse išvydome po tris objektyvus. Jie skiriasi matymo kampu.

Teleobjektyvas pravers tuomet, kai norėsite priartinti vaizdą ar daryti portretines nuotraukas, plačiakampis – pačioms įvairiausioms situacijoms, o ypač plataus kampo lęšis leis įamžinti įspūdingus panoraminius vaizdelius. Mat jo regos laukas siekia 123 laipsnius ir savo aprėptimi yra artimas žmogaus akimi matomam vaizdui. Objektyvai akimirksniu perjungiami vienu mygtuko spustelėjimu. Pabandykite tai taip pat greitai padaryti su savuoju veidrodiniu fotoaparatu!

Galingas telefono procesorius ir jam talkinantys neuroniniai tinklai leidžia išnaudoti kompiuterinės fotografijos galimybes, pavyzdžiui, meniškai sulieti portretinių nuotraukų foną ar naudoti įvairius vaizdo efektus. Šios funkcijos veikia realiame laike. Dirbtinis intelektas atpažįsta 30 skirtingų scenų ir parenka geriausius kameros nustatymus. Telefonas netgi pataria, kaip pasirinkti geriausią nuotraukos kompoziciją! Ši naudinga funkcija buvo sukurta išanalizavus 100 mln. profesionalių fotografų nuotraukų.

Yra viena sritis, kurioje visi trys „Galaxy S10“ serijos atstovai gerokai lenkia absoliučią daugumą veidrodinių ir sisteminių fotoaparatų. Jie filmuoja 4K raiškos vaizdą 60 kadrų per sekundę greičiu ir filmavimo metu naudoja aukšto dinaminio diapazono (HDR) standartą, leidžiantį sudėtingo apšvietimo sąlygomis išryškinti tamsiausiose ir šviesiausiose kadro vietose esančias detales, kurios įprastai susilieja į vientisą dėme. Tarsi to būtų maža, filmuojant talkina stabilizavimo sistema, kuri, pasak „Samsung“ atstovų, savo galimybėmis prilygsta geriausioms veiksmo kameroms!

Nufilmuotus vaizdus bus galima iš karto redaguoti telefone, nes jame galima įdiegti filmų montavimo įrankį „Adobe Premier Rush“, kurį „Adobe“ programuotojai pritaikė naujiesiems „Galaxy“ telefonams.

Milžiniška galios injekcija

Pirmasis „Galaxy S“ telefonas prieš dešimetį turėjo vos 512 GB darbinės atminties, o „S10“ serija leidžia rinktis modelius turinčius iki 12 GB „ramo“ ir iki 1 TB vidinės atminties jūsų failams. Lyginant su pernykščiais modeliais, procesoriaus našumas išaugo 29 proc., o vaizdo apdorojimas paspartėjo 37 proc.

S10 įsikrauna jis 36 proc. greičiau, o darbo laikas pailgėjo 25 proc. Dėl to reikia padėkoti talpiai baterijai ir išmaniai energijos vartojimo sistemai, kontroliuojančiai telefone įdiegtų programėlių darbą.

Energijos sąnaudomis „Samsung“ inžinieriai rūpinosi neatsitiktinai. Mat jie sugalvojo telefoną paversti… išoriniu akumuliatoriumi ir aprūpino jį dviejų krypčių kontaktiniu krovikliu! Nuo šiol „Galaxy S10“ galės dalytis sukaupta energija su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, išmaniaisiais laikrodžiais, apyrankėmis ar belaidėmis ausinėmis.

Samsung Galaxy įrenginių šeima

Kartu su „Galaxy S10“ serijos modeliais buvo pristatyti nauji „Galaxy“ ekosistemos nariai. Jie leidžia leidžia išnaudoti visas išmaniojo telefono galimybes:

  • „Galaxy Buds“. Tai nedidelės belaidės, į ausis statomos ausinės. Jos aprūpintos AKG garso sistema ir yra trečdaliu mažesnės už savo pirmtakes. Ausinių korpusuose įmontuotų baterijų pakanka penkioms pokalbių valandoms ir šešioms muzikos klausymo valandoms. Ausinės turi du mikrofonus. Pastarieji rūpinasi, kad pašnekovas gerai girdėtų jūsų balsą.
    Ausinių dėkliukas turi vidinę bateriją, todėl dėjus į jį ausinies, „Galaxy Buds“ ima iš karto krautis, o patį dėkliuką galima įkrauti padėjus ant „S10 telefono nugarėles, naudojant kontaktinio krovimo funkciją.

  • „Galaxy Watch Active“ ir „Galaxy Fit“. „Watch Active“ – tai naujas išmanusis laikrodis. Jis plonas, lengvas ir elegantiškas, pagamintas iš tvirto aliuminio lydinio. Laikrodžio dirželiui dizaineriai parinko minkštas, odos nedirginančias medžiagas. „Watch Active“ nebijo vandens. Jame įdiegta nauja, dar paprastesnė ir suprantamesnė valdymo aplinka. Išmanusis laikrodis turi programėlių parduotuvę ir daugiau nei 60 000 ciferblatų.

„Galaxy Fit“ išmanioji apyrankė sveria vos 23 g. Ji taip pat ypač patvari ir atspari vandeniui. Baterija be papildomos įkrovos leidžia sekti fizinę veiklą ir naudotis AMOLED ekranėliu ištisą savaitę.
Abu šie prietaisai automatiškai atpažįsta 6 treniruočių rūšis, o kitas galima pasirinkti rankiniu būdu. „Galaxy Watch Active“ ir „Galaxy Fit“ taip pat turi pulso matuoklius ir stebi miego eigą.

Visi „Galaxy“ dėvimieji įrenginiai draugauja su kitais „Samsung“ produktais. Pavyzdžiui, ausinės susiporuoja su telefonu ar planšete vos tik atidarote ausinių dėkliuko dangtelį.

COMMENTS