Naujieji „Intel Kaby Lake“ procesoriai – tyli technologijų revoliucija, kurios niekas nelaukė!

Naujieji „Intel Kaby Lake“ procesoriai – tyli technologijų revoliucija, kurios niekas nelaukė!

Prieš kelias dienas „Intel“ pristatė septintosios kartos Y ir U procesorių serijas, skirtas nešiojamiesiems ir planšetiniams kompiuteriams. Mes nusprendėme išsiaiškinti, kokias naujoves ji atneš ir kaip pakeis kompiuterių pasaulį artimiausiu metu.

Daugelis GIDO skaitytojų tikriausiai mano, kad procesorius – tai nuobodžiausia kompiuterio dalis. Pripratome, kad bėgant metams jie tampa šiek tiek spartesni ir taupesni. Ką dar būtų galima pasakyti apie šį neišvaizdų daikčiuką, pagamintą iš silicio kristalų, t. y. paprasto smėlio, kurio pilna kiekviename paplūdimyje! Mes ir nesiruošiame nieko sakyti – geriau parodysime trumpą filmuką:

Tai ne kompiuterinis žaidimas, o tikrų krepšinio rungtynių fragmento pakartojimas. Tokiais vaizdeliais šiais metais galės mėgautis NBA transliacijų žiūrovai. „Matricos“ efektus primenantys triukai yra kuriami realiame laike.

Norint sustabdyti rungtynių akimirką ir apžiūrėti sustingusį vaizdą iš skirtingų pusių, reikia visai nedaug – 28 5K raiškos vaizdo kamerų, išdėstytų skirtingose sporto arenos vietose ir galingos kompiuterių sistemos, galinčios per sekundę apdoroti 1 TB duomenų! Naujos kartos „Intel“ procesoriai sugeba 28 vaizdo transliacijas paversti trimačiu vaizdu.

4K raiškos vaizdas – kiekviename kompiuteryje

Kurdami pernai metais pristatytus „Skylake“ procesorius „Intel“ inžinieriai daugiausiai dėmesio skyrė ekonomiškumui. Tuo tarpu pagrindinis šių metų naujovių akcentas – vaizdo apdorojimo sparta. Procesoriaus luste įmontuota vaizdo posistemė vis drąsiau perima atskiroms, daug vietos užimančioms ir daug elektros energijos vartojančioms vaizdo plokštėms būdingas funkcijas.

Nešiojamiesiems ir planšetiniams kompiuteriams skirti „Kaby Lake“ procesoriai sugeba atkurti ir apdoroti 4K raiškos vaizdą, išlaikydami elektros energijos suvartojimą pernai metų lygyje, o kai kuriais atvejais net jį pagerindami.
„Kaby Lake“ – tai pirmieji procesoriai, galintys atkurti visavertes 4K transliacijas, nemažindami vaizdo raiškos. Jie palaiko filmų kūrėjų ir interneto transliuotųjų (pvz., „YouTube“ ar „Netflix“) naudojamus 4K vaizdo formatus, kurių apdorojimui anksčiau reikėdavo papildomos vaizdo plokštės paslaugų.

Galimybė apdoroti duomenis pačiame procesoriuje, nesiunčiant jų lėtomis magistralėmis į kitas kompiuterio komponentus, leido radikaliai padidinti vaizdo apdorojimo spartą. „Intel“ atstovai teigia, kad lyginant su prieš penkerius metus pagamintais „Sandy Bridge“ lustais, „Kaby Lake“ 4K vaizdą tvarko net 8,6 karto greičiau. Norint montavimo programoje sukurti vienos valandos ilgio 4K filmo failą, prireiks vos 12 minučių! Bandant šią užduotį pakartoti su senuoju „Sandy Bridge“, chronometrą tikriausiai tektų pakeisti kalendoriumi…

7th Gen Intel Core processors deliver richer experiences, incredible performance and responsiveness, and true ultra HD 4K entertainment in stunning new devices. (Credit: Intel Corporation)

Naujos kartos vaizdo posistemė užima beveik pusę procesoriaus lusto

3D žaidimai be vaizdo plokštės

Procesoriaus viduje esanti vaizdo posistemė sugeba ne tik atkurti 4K vaizdus, bet ir žaidimų generuojamus 3D vaizdus. „Intel“ procesorių pristatyme buvo demonstruojama, kaip kompiuteris su „Kaby Lake“ procesoriumi veža naująjį „Blizzard’s Overwatch“ veiksmo žaidimą. 30 kadrų per sekundę vaizdo atkūrimo sparta ir vidutiniais vaizdo nustatymais užkietėjusius žaidimų gerbėjus sunku būtų nustebinti, jei ne faktas, kad naujasis procesorius šį rezultatą pasiekia naudodamas tik nedidelę dalį galingai vaizdo plokštei reikalingos elektros energijos.

Overwatch

Procesoriai diktuoja kompiuterių madas

„Intel“ dizaineriai skelbia, kad šį rudens sezoną dominuos ypač liekni kompiuterių siluetai… Naujos kartos procesoriai leidžia kurti gerokai plonesnius įrenginius, kuriems nereikia daug vietos užimančios aušinimo sistemos, sunkios baterijos ar papildomos vaizdo plokštės.

Šią tendenciją savo akimis išvydome Berlyne vykusioje IFA 2016 parodoje, kurios dalyviai rungėsi, kam pavyks sukurti patį ploniausią nešiojamąjį kompiuterį. Nugalėtojo laurai atiteko „Acer Swift 7“. Net uždarius ekrano dangtį, šio „noutbuko“ storis siekia vos 0,98 cm!

Acer Swift 7

„Acer Swift 7“ yra trečdaliu plonesnis už pačius ploniausius nešiojamuosius kompiuterius

COMMENTS