MyKronoz ZeTime: laikrodis – transformeris

MyKronoz ZeTime: laikrodis – transformeris

Šis laikrodis mūsų dėmesį pirmą kartą patraukė prieš metus, kai jis buvo pristatytas „Kickstarter“ svetainėje, kur susilaukė didžiulio susidomėjimo ir surinko išankstinių užsakymų už daugiau nei 5 mln. JAV dolerių sumą, net 100 kartų viršydamas Šveicarijoje įsikūrusios kompanijos lūkesčius! Nusprendėme išsiaiškinti kuo gi „ZeTime“ yra toks ypatingas?

MyKronoz ZeTime“ – tai pirmasis pasaulyje išmanusis hibridinis laikrodis. Jis turi ir tradicines analogines rodykles ir apskritą liečiamąjį ekraną! Todėl „ZeTime“ visą laiką rodo valandas ir, šeimininkui pageidaujant, pavirsta jokių kompromisų nepripažįstančiu išmaniuoju pagalbininku.

Naujausia kaina:

Ką radome dėžutėje?

„Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi“, – sako patarlė. Pirmasis įspūdis – tikrai malonus. „ZeTime“ pakuotė verta tikro šveicariško prietaiso. Viduje puikuojasi pats laikrodis, o po juo kroviklis, USB laidas ir, aišku, vartotojo instrukcija.

„ZeTime“ – hibridas, sukonstruotas iš tradicinio ir išmaniojo laikrodžio elementų

Dizainas ir konstrukcija

Iš pirmo žvilgsnio „ZeTime“ galima palaikyti tradiciniu analoginiu laikrodžiu. Jis turi apskritą ciferblatą, kurį gaubia tvirtas safyro stiklas. Masyvus korpusas pagamintas iš nerūdijančiojo plieno. Dešinėje pusėje – du mygtukai ir ratukas, kurį galima ir pasukti, ir paspausti.  

Korpuso galinėje dalyje įsikūrė kiekvieno save gerbiančiojo išmaniojo laikrodžio atributas – pulso matuoklis.

Šis laikrodis turėtų patikti tiems, kurie nesivaiko trumpalaikių madų, nes dizaineriai „ZeTime“ parinko nesenstančią klasikinę formą. Tokį daikčiuką malonu nešioti ir apsirengus solidų kostiumą, ir dėvint laisvo stiliaus drabužius ar sportinę aprangą. Svarbiausias akcentas – analoginės rodyklės. Kai ekranas yra išjungtas jos švyti virš juodo ciferblato, sukurdamos harmoningą, minimalistinį įspūdį.

„MyKronoz“ siūlo du „ZeTime“ modelius. Mes išbandėme didesnįjį 44 mm skersmens REGULAR. Moterims ir mažesnių riešų savininkams labiau tiks ir patiks 39 mm PETITE. Abu laikrodžiai naudoja standartinius dirželius: REGULAR – 22 mm, o PETITE – 18 mm pločio.

„ZeTime“ yra visiškai simetriškas, todėl, sukeitus dirželio dalis vietomis, jį galima vienodai patogiai dėvėti ant bet kurios rankos. Dėl vaizdo ekrane nereikia nerimauti – jį galima apversti nuėjus į laikrodžio nustatymų meniu.

Įvertinę gerą medžiagų ir surinkimo kokybę mes visai nenustebome sužinoję, kad laikrodis nebijo dulkių ir vandens. 5 ATM apsaugos lygis leidžia su juo maudytis, tačiau nardymui „ZeTime“ vis dėlto nėra pritaikytas.

Liečiamasis ekranas

ZeTime“ turi IPS ekraną, kuris užtikrina gerą matymo kampą ir sodrias spalvas. Tačiau ekrano šviesumas yra kiek prastesnis nei AMOLED analogų. Jis konkurentams nusileidžia ir savo raiška. Šiek tiek pasistengus 240 х 240 taškų ciferblate galima įžiūrėti pavienius taškelius. Vis dėlto šie trūkumai nėra kritiški ir leido gamintojui išlaikyti žemą kainą.

Laikrodis turi mišrų valdymą: jam įsakinėjate spausdami mygtukus, sukdami ratuką ir liesdami bei braukdami ekraną. Liečiamosios funkcijas pilnai dubliuoja fiziniai valdymo elementai. Perpratus šį mechanizmą, viskas pasidaro paprasta ir patogu.

Viršutinis mygtukas atrakina arba užrakina laikrodį ir įjungia pagrindinį darbalaukį. Apatinis reiškia komandą „atgal“. Sukdami ratuką greitai susirasite ir pažymėsite reikiamą meniu elementą, o paspaudę – jį įjungsite. Jei spustelėsite ratuką tuo metu, kai laikrodis užrakintas, suveiks naktinis režimas, ir galėsite pamatyti tikslų laiką net visiškoje tamsoje.

Daugeliui skaitytojų tikriausiai rūpi, ar laiką rodančios rodyklės netrukdo išmaniosioms funkcijoms. Ne! Atrakinus laikrodį jos pasislenka padėtį „be penkiolikos trys“ ir neužstoja nė vieno elemento.

Išmaniosios funkcijos

ZeTime“ stebi savininko fizinį krūvį: skaičiuoja nueitus žingsnius ir įveiktus kilometrus. Širdies pulso matuoklis leidžia laikrodžiui tiksliai suskaičiuoti sudegintas kalorijas. Įrenginys taip pat aprūpintas miego eigos stebėjimo funkcija, leidžia išsikelti tikslus ir padeda jų siekti.

Į laikrodžio ekraną atkeliauja pranešimai, draugų žinutės ir orų prognozės. Su juo galima valdyti telefone esantį muzikos leistuvą ir net fotoaparatą. Tie, kas daug keliauja, pastebės, kad laikrodis automatiškai pakeičia laiko juostą ir priderina orų prognozę.

Laikrodis su telefonu bendrauja tarpininkaujamas programėlės „ZeTime“, kurią nemokamai parsisiųsite iš „Google Play“ parduotuvės. Ja galima valdyti pranešimus, laikrodžio funkcijas, peržiūrėti surinktą fizinio krūvio statistiką, keisti ir net kurti nuosavus ciferblatus. Programėlė taip pat padeda atnaujinti laikrodyje įdiegtą operacinę sistemą. Žodžiu, tai visavertis valdymo centras.

Galima nekrauti visą mėnesį!

Vienas didžiausių „ZeTime“ privalumų – ilgai laikanti baterija. Aktyviai naudojantis išmaniosiomis funkcijomis jos lengvai pakaks 2–3 dienoms. Akumuliatoriui pasiekus kritinę ribą, įsijungia energijos taupymo režimas, kuriam veikiant laikrodis toliau rodo tikslų laiką. Tokioje būsenoje „ZeTime“ gali išgyventi net 30 dienų!

Magnetinis kroviklis neturi kontaktų – juos atstoja laikrodžio korpusas!

Išvados

MyKronoz ZeTime“ norisi pagirti nesenstantį klasikinį dizainą ir aukštą šveicarišką surinkimo kokybę. Jis išsiskiria iš kitų išmaniųjų laikrodžių tarpo. Tai tikras laikrodis su išmaniosiomis funkcijomis, o ne atvirkščiai. Atrodytų smulkmena, bet ji sustato daiktus į savo vietas. Išmanioji sistema pasirodo prieš jūsų akis tik tada, kai jos tikrai reikia. Todėl „ZeTime“ neblaško dėmesio ir puikiai atrodo.

COMMENTS