MSI 6QD-232NL Heroes of the Storm Edition – įspūdingas kompiuteris žaidimų gerbėjams

MSI 6QD-232NL Heroes of the Storm Edition – įspūdingas kompiuteris žaidimų gerbėjams

Tokio kompiuterio dar neteko matyti! Jo išvaizda privers aiktelėti kitus kompiuterinių žaidimų mėgėjus. Tačiau ne ji nublanksta prieš šio įrenginio galimybes.


„MSI 6QD-232NL Heroes of the Storm Edition“ – visais atžvilgiais išskirtinis žaidimų kompiuteris. Jo korpusas padengtas įspūdingai atrodančiais aerografiniais piešiniais, kuriuose vaizduojami populiaraus kompiuterinio žaidimo „Heroes of the Storm“ herojai, atkeliavę į kovų areną iš pamėgtų „Blizzard“ žaidimų: „Diablo“, „The Lost Vikings“, „Overwatch“, „StarCraft“ ir „Warcraft“. TECHNORAMA bandytojai nusprendė išsiaiškinti, ką šis gražuolis sugeba.

Kompiuterio konstrukcija

Kompiuteris sukurtas iš kokybiškų medžiagų: ekraną saugantis korpuso viršus bei klaviatūros panelė pagaminti iš aliuminio lydinio. Nežiūrint solidžios konstrukcijos, įrenginys sveria vos 2,4 kilogramo ir yra 2,9 centimetrų storio – galingus komponentus ir daug vietos užimančią aušinimo sistemą turinčiam prietaisui tai tikrai nėra daug.

Korpuso dešinėje pusėje rasime tinklo lizdą, dvi sparčias USB 3.0 jungtis, išoriniams monitoriams skirtus HDMI bei „Mini DisplayPort“ lizdus, ausinių ir mikrofono įvadus. Čia taip pat įsikūrė naujos kartos USB 3.1 Type-C lizdas, prie kurio galėsime prijungti naujos kartos išmaniuosius telefonus, išorines duomenų laikmenas bei kitus prietaisus. Kitoje korpuso pusėje įsikūrė DVD diskų įrenginys, USB 2.0 jungtis, atminties kortelių skaitytuvas bei maitinimo lizdas.

Galingi komponentai

„MSI 6QD-232NL Heroes of the Storm Edition“ apginkluotas nauju šeštosios kartos „Intel Core i7-6700HQ“ procesoriumi. Lyginant su šių metų pradžioje išleistu modeliu, naujasis lustas skaičiavimus atlieka net 20 proc. sparčiau. Procesorius, kuriam talkina 16 GB DDR4 tipo darbinės atminties, lengvai susidoroja su pačiomis sudėtingiausiomis užduotimis. Jo privalumai atsiskleidžia ne tik dirbant, bet ir žaidžiant daug procesoriaus resursų reikalaujančius žaidimus, pvz., „World of Tanks“.

Kita spartaus darbo priežastis – greitas 128 GB talpos SSD diskas, užtikrinantis iki 2200 MB/s duomenų pralaidumą. Jame įrašyta „Windows 10“ operacinė sistema. Čia galėsime diegti naudojamas programas bei žaidimus. Tuo tarpu daug vietos užimančių asmeninių duomenų saugojimui kompiuteryje skirtas talpus 1 TB kietasis diskas.

Žaidimų kompiuterio neįmanoma įsivaizduoti be galingos vaizdo plokštės. MSI 6QD-232NL įmontuotas „Nvidia GeForce GTX 960M“ „vaizdelis“ su 2 GB DDR5 vaizdo atminties. Bandymų metu ši vaizdo plokštė gerai susidorojo su pačiais naujausiais kompiuteriniais žaidimais. Pernykštis „Far Cry 4“ ir naujasis „Fallout 4“ puikiai veikė su pačiais aukščiausiais grafikos nustatymais, o „GTA V“ bei „Assassin’s Creed Syndicate“ – su aukštesniais nei vidutiniais. Negalėjome neišbandyti, kaip šiame kompiuteryje veikia su „Heroes of the Storm“. Kaip ir reikėjo tikėtis, žaidimas net ir pasirinkus aukščiausią grafikos kokybę be jokių problemų išspaudė gerokai virš 70 kadrų per sekundę.

Įspūdinga vaizdo ir garso kokybė

Naujajame MSI kompiuteryje įmontuotas kokybiškas „Full HD“ (1920×1080 tšk.) raiškos matinis ekranas, kuris gerai sugeria atspindžius, atkuria natūraliai atrodančias spalvas ir užtikrina puikų vaizdo detalumą. Kokybišką vaizdą galima matyti ne tik sėdint tiesiai prieš kompiuterį, bet ir žiūrint į ekraną iš šono. Mat jis pasižymi 20 proc. platesniu matymo kampu (net 170 laipsnių) ir penktadaliu didesniu vaizdo kontrastu nei tradiciniai nešiojamųjų kompiuterių ekranai.

Kaip jau minėjome, MSI kompiuteris turi dvi jungtis, skirtas išoriniams monitoriams – HDMI ir „Mini DisplayPort“. Įrenginyje įdiegta „Matrix Display“ technologija leidžia prie jo prijungti ir vienu metu naudoti du papildomus ekranus. „Matrix Display“ palaiko 4K vaizdo išvestį ir leidžia perduoti iki 3840×2160 taškų raiškos vaizdą.

MSI jau spėjo mus išlepinti puikiai skambančiu erdviniu garsu. Todėl bandydami naują nešiojamąjį kompiuterį kėlėme jam kur kas aukštesnius reikalavimus, nei per kitus „noutbukų“ testus. MSI 6QD-232NL pateisino lūkesčius. Įrenginyje įdiegta „Nahimic Sound“ virtualaus erdvinio garso sistema perkelia vartotoją į veiksmo sūkurį, leisdama pasijusti tikru įvykių dalyviu: girdime, kaip iš nugaros patyliukais prie mūsų sėlina priešas, visu kūnu pajuntame sprogimo efektą. Net patys tyliausi garsai yra išraiškingi ir švarūs, o žemieji tonai tiesiog drebina kambarį, priversdami vibruoti stalo paviršių.

Švarus garsas nebūtų įmanomas be „Dynaudio“ sukurtos garso sistemos. Ne veltui šio gamintojo garsiakalbius naudoja „Volkswagen“ automobiliai, įskaitant ir legendinį „Bugatti Veyron“! MSI naudojama „Dynaudio“ sistema, lyginant su ankstesnės kartos nešiojamaisiais kompiuteriais, užtikrina dar tikroviškesnį garsą, pakeldama galios amplitudę 50 proc. ir padidindama garso stiprumą  net 10 decibelų. Kompiuterio atkuriamas stereo signalas yra paverčiamas kokybišku daugiakanaliu garsu, kuris užpildo patalpą be papildomų garsiakalbių pagalbos.

Įspūdingas garsas nepalieka ir užsidėjus ausines. Joms talkina „Audio Boost 2“ sudaryta iš trijų nepriklausomų stiprintuvų bei auksu padengtas ilgaamžis, triukšmus slopinantis garso išvesties lizdas.

Greitas ir patikimas interneto ryšys

MSI kompiuteris aprūpintas „Killer Gaming Lan“ ryšio kontrolės sistema. Ji rūšiuoja kompiuterio siunčiamus duomenis, užtikrindama stabilų jų perdavimą ir leisdama išvengti informacijos kamščių. Todėl internetinių veiksmo žaidimų mėgėjai gali pamiršti užšalusius vaizdus ar sulėtėjusią valdomų veikėjų reakciją.

Kartu su kompiuteriu pirkėjas gauna „Xsplit Gamecaster 2“ programą su nemokama vienerių metų licencija. Šio įrankio dėka savo žaidimų eigą galėsime tiesiogiai transliuoti į internetą. Mūsų pasiekimus pamatys „Twitch“ ir „YouTube“ interneto svetainių lankytojai.

Efektyvus aušinimas

Įrenginyje įdiegta „Cooler Boost 3“ aušinimo sistema su dviem aušinimo moduliais, sudarytais iš keturių vamzdelių bei dviejų ventiliatorių. Ji leidžia sumažinti aušinimo temperatūrą 5-10 proc. Nepriklausomi moduliai aptarnauja procesorių ir vaizdo plokštę. Šilumos perteklius pašalinamas pro galinėje sienelėje esančias ventiliacijos angas. Net dirbant pilnu pajėgumu, kompiuterio korpusas ir klaviatūra išlieka pakankamai vėsūs.

 

Įjungiame aukščiausią pavarą!

Kompiuteriu naudojamės skirtingomis aplinkybėmis. Kartais naršome internete ar žiūrime filmus, kartais rašome tekstus ar atliekame kitus darbus, o kartais pliekiamės su draugais dinamiškose tinklo batalijose, kurioms reikia visų kompiuterio resursų. „MSI 6QD-232NL Heroes of the Storm Edition“ įdiegta MSI SHIFT technologija leidžia dirbti trimis skirtingais galingumo režimais:

– „Sportas“. Visi įrenginio komponentai dirba maksimaliu greičiu. Tokiu atveju kompiuteris vartoja daugiau elektros ir labiau kaista, o jo ventiliatoriai sukasi pilnu pajėgumu. Sporto režimas puikiai tinka tada, kai žaidžiame daug resursų reikalaujančius kompiuterinius žaidimus.

– „Komfortas“. Sumažina vaizdo plokštės taktinį dažnį, kad jos maksimali temperatūra niekada neviršytų 89°C temperatūros. Tinka visiems darbams, kuriems nereikalauja didelių vaizdo plokštės resursų.

– „Žalias“. Dar labiau sumažina vaizdo plokštės taktinį dažnį ir apriboja jos temperatūrą iki 85°C. Net ir tyliai dirbdamas taupiu režimu, kompiuteris susidoroja su visais kasdieniniais darbais. Galios stygiaus nepajusime naršydami internete, dirbdami biuro programomis ar žiūrėdami filmus.

Kompiuterio darbo režimus galima keisti tik prisijungus prie elektros tinklo. Juos valdo MSI sukurta programa „Dragon Gaming Center“. Juos taip pat galima greitai perjungti, naudojant klavišų kombinaciją FN+F7.

Tiksli klaviatūra ir liečiamoji aikštelė

MSI 6QD-232N pažiba – įspūdingą apšvietimą turinti „SteelSeries“ klaviatūra. Ji buvo kuriama galvojant apie žaidimų mėgėjų poreikius. Klaviatūra turi atskirą skaičių zoną. Mygtukai tiksliai reaguoja ir greitai į paspaudimus. Klaviatūra turi tik vieną „Windows“ mygtuką, taip išsprendžiama dažnai pasitaikanti problema, kai kovos įkarštyje netyčia nuspaudus šį klavišą, staiga užsidaro užsidaro žaidimo langas.

MSI klaviatūra turi trijų zonų apšvietimą. Naudodami „Steelseries Engine 3“ įrankį galime keisti kiekvienos zonos apšvietimo spalvą. Ši programa prisitaiko prie įvairių žaidimų poreikių sukurdama optimalią valdymo aplinką. Taip pat galėsime programuoti mygtukų funkcijas ir kurti makro komandas.

Kompiuteris turi didelę liečiamąją aikštelę. Bandymų metu ji jautriai, tiksliai ir greitai sureagavo į pirštų paspaudimus.

Išvados

„MSI 6QD-232NL Heroes of the Storm Edition“ – tai ne tik puikiai atrodantis, bet ir galingas žaidimų kompiuteris. Prietaisas aprūpintas sparčiais, gerai subalansuotais naujos kartos komponentais. Jų dėka įrenginys gerai susidoroja su naujausiais ir reikliausiais kompiuteriniais žaidimais.

MSI reikia pagirti už kokybišką ekraną, kuris užtikrina detalų, kontrastingą ir neiškreiptą vaizdą. Jam talkina įspūdinga erdvinė garso sistema, leidžianti dar labiau įsijausti į veiksmo žaidimų eigą. „Noutbukas“ apginkluotas naujausiomis MSI technologijomis, kurios užtikrina patogų kompiuterio valdymą ir leidžia pilnai pritaikyti prietaisą savo poreikiams.

COMMENTS