Marshall Major III Bluetooth: legendinis garsas

Marshall Major III Bluetooth: legendinis garsas

Nėra roko muzikos gerbėjo, kuris nežinotų, kas yra „Marshall“. Šio gamintojo sukurtos garso sistemos prieš penkis dešimtmečius padarė tikrą revoliuciją muzikoje. „Marshall“ stiprintuvai elektrinę gitarą pavertė epochos simboliu. Per juos pasaulis išgirdo roko legendas: Jimį Hendrixą, Jimmy Page’ą, Richie Blackmore’ą ir Ericą Claptoną.

Prieš kelerius metus „Marshall“ drąsiai žengė į naujus vandenis: pradėjo kurti ausines ir belaides „Bluetooth“ kolonėles. Kai kam tuomet atrodė, kad verslininkai tiesiog nori pasipelnyti, pardavinėdami niekučius, papuoštus garsiu prekiniu ženklu. Skeptikai buvo neteisūs. Muzikos mėgėjams skirta „Marshall“ įranga paveldėjo ne tik gražią etiketę, bet ir stiprų bei švarų garsą, kurio neįmanoma supainioti su jokiu kitu. Tuo eilinį kartą įsitikinome išbandę naująsias belaides ausines „Marshall Major III Bluetooth“.

Naujausia kaina: 

Trečioji „Major“ karta

Vieni žmonės renkasi ausines pagal garso kokybę, kiti – pagal išvaizdą. Kompanija „Marshall“ bando įtikti ir vieniems, ir kitiems. Vos tik pasirodę rinkoje, šio gamintojo ausinės sukėlė sprogusios bombos efektą. Tik pažiūrėkite, kaip kaip jos atrodo! Oda ir metalas, subtilūs 6-to bei 7-to dešimtmečio stiliaus akcentai nejučia nukelia klausytoją į rokenrolo aukso laikus.

Jei pirmosios kartos „Marshall Major“ ausinių dizainas iš karto užkariavo mūsų simpatijas, tai garsas nebuvo kažkuo ypatingas. Pakankamai švarus ir dinamiškas, su saikingai paryškintais žemaisiais tonais. Tačiau iš „Marshall“ turėjome teisę reikalauti kai ko daugiau. Tikėjomės ir gavome! Antroji karta skambėjo daug įspūdingiau, šluostydama nosis gerokai brangesniems konkurentams. Dabar atėjo laikas trečiajam bandymui. „Marshall“ šiemet išleido net du „Major“ serijos modelius – laidinį ir bevielį. Mes nusprendėme išbandyti belaidį „Marshall Major III Bluetooth“ variantą.

Retro dizainas

Marshall Major III Bluetooth“ ausinių išvaizda, lyginant su pirmtakėmis, šiek tiek pasikeitė. Dizainas tapo lakoniškesnis. Didžiąją korpuso dalį dengia minkšta ir labai patvari sintetinė oda. Ji nuklojo visą ausinių lankelį, garsiakalbių kaušelius ir net išorinę gaubtų dalį. Išvaizda – dešimt balų!

Kūrėjai tikrai daug dėmesio skyrė detalėms. Net vidinė ausis dengiančių gaubtų dalis, ant kurios daugelis gamintojų „deda skersą“, buvo padengta prašmatnia zomša. Ne tik gražu, bet ir patogu. Šias ausines galima drąsiai dėvėti visą dieną: nei galva, nei ausys nuo jų nepavargsta.

Garsiakalbių kaušelius su lankeliu jungiantis mechanizmas – gerai pažįstamas ankstesnių „Marshall“ modelių savininkams. Tačiau jo konstrukcija dabar gerokai masyvesnė ir patvaresnė.  Ši jungtis leidžia patogiai reguliuoti ausinių dydį ir suteikia galimybę jas sulankstyti, kad užimtų kiek galima mažiau vietos.

 

Garso kokybė

Marshall Major III Bluetooth“ pasižymi sodriais, giliais ir galingais žemaisiais garsais. Dideliam bandytojų pasitenkinimui, to nebuvo siekiama kitų skambesio diapazonų sąskaita. Aukštieji, 40 mm skersmens garsiakalbių atkuriami dažniai – veržlūs, dinamiški, netgi skardūs, o vidutiniai – visai neutralūs, netgi pasyvūs, tačiau būtent jie sukuria subalansuotą muzikos sceną. Klausydami kokybiškų įrašų girdite kiekvieną instrumentą ar vokalą.

Tai jokiu būdu nėra neutralūs „monitoriai“, lengva pajusti savitą „Marshall“ ausinių braižą. Tačiau naujasis modelis – daug universalesnis. Su juo vienodai gerai skamba skirtingų stilių muzika: rokas, džiazas, klasikinė ir net šokių ar elektroninė muzika.

Funkcijos ir valdymas

Marshall Major III Bluetooth“ valdymas toks pats lakoniškas kaip ir ausinių dizainas.Ant kairiojo kaušelio sumontuota metalinė svirtelė, kuria įjungiate ir išjungiate ausines, valdote grojaraštį, keičiate garsumo lygį ir atsiliepiate į draugų bei bendradarbių skambučius.

Nors pagrindinė šio prietaiso funkcija – bevielis muzikos transliavimas, komplekte yra laidas, paverčiantis „Marshall Major III Bluetooth“ tradicinėmis ausinėmis. Naudotis laisvų rankų įrangos funkcija galima naudotis ir tada, kai „Marshall III“ prijungiate prie telefono laidu. Mat ant laido yra specialus valdymo mygtukas.

Vidinė baterija įkraunama per „USB Type-C“ tipo jungtį. Pilno akumuliatoriaus pakanka net 30 valandų. Per visą bandymų laiką ausines mums krovėme vos vieną kartą (procedūra užtruko apie 3 valandas), ir to užteko beveik 2 savaitėms.

Naujosios „Marshall“ ausinės palaiko kokybiškos muzikos perdavimui naudojamą „aptX“ kodeką. Tačiau norint, kad garsas skambėtų visu gražumu, reikia šią technologiją suprantančio išmaniojo telefono ar muzikos grotuvo.

Išvados

Marshall Major III Bluetooth“ savo kainos kategorijoje jos turi nemažai dėmesio vertų konkurentų. Tačiau būtent šias ausines norėtume rekomenduoti dėl kokybiško ir universalaus garso, patogaus valdymo bei gerų ergonominių savybių. Aišku, ne paskutinis dalykas renkantis naują modelį – ausinių išvaizda ir įvaizdis. Mums atrodo, kad šioje kategorijoje „Marshall“ tikrai nėra lygių.

COMMENTS