Macbook Air ir Mac mini: ilgai lauktos naujovės!

Macbook Air ir Mac mini: ilgai lauktos naujovės!

Macbook Air“ ir „Mac mini“ – vieni mėgiamiausių „Apple“ gaminių. Tačiau pastaraisiais metais apie juos išgirsdavome nedažnai. „Mac mini“ paskutinį kartą buvo atnaujintas 2014 m., o „Macbook Air“ išvaizda praktiškai nepasikeitė nuo tų laikų… kai Domantas Sabonis buvo vienuolikmetis paauglys ir svajojo kada nors įdėti į krepšį. „Apple“ pagaliau pristatė naujus „Macbook Air“ ir „Mac mini“ modelius. Kokias naujoves juose išvysime?

2008 m. Steve’as Jobsas iš voko ištraukė pirmąjį „Macbook Air“, ir nuo to laiko kompiuterių pasaulis pasikeitė visiems laikams. Vieni nešiojamųjų kompiuterių gamintojai svajojo prilygti šiam „Apple“ kūriniui, kiti bandė jį aplenkti, tačiau visi normom nenorom į jį lygiavosi. Praėjo dešimt metų… ir niekas nepasikeitė. Konkurentai taip ir nesugebėjo jam įkąsti, tačiau „Macbook Air“ jau ėmė rodyti pirmuosius senėjimo ženklus.

Panaši istorija nutiko ir su „Mac mini“. Jis tapo bilietu į „Apple“ pasaulį tiems, kurie svajojo apie nebrangų kompiuterį su „Mac OS“ operacine sistema. Tačiau greitai  „Mac mini“ privalumus įvertino profesionalai. Šie nedideli kompiuteriukai pradėti naudoti kaip pramogų centrai ir net labai sudėtingus darbus atliekantys serveriai.

Atėjo laikas, kai „Apple“ dizaineriai ir konstruktoriai privalėjo spręsti, ką toliau daryti su „Macbook Air“ ir „Mac mini“  – išlydėti šiuos legendinius produktus į muziejų arba prikelti naujam gyvenimui. „Apple“ gerbėjų džiaugsmui buvo pasirinktas antrasis variantas. Niujorke įvykęs naujų „Macbook Air“ ir „Mac mini“ modelių pristatymas parodė, kad laukti naujovių tikrai vertėjo!

Macbook Air

Ankstesni „Macbook Air“ modeliai turėjo 11,6 ir 13,3 colio įstrižainės ekranus. Dabar juos pakeis vienas 13,3 colio nešiojamasis kompiuteris, kuris lyginant su pirmtaku, yra net 17 proc. mažesnis ir dydžiu labiau primena kompaktiškąjį „Macbook 12“ variantą. Sumažėjo ir „Macbook Air“ storis – nuo 17 iki 15,6 mm.

Tokius pokyčius visų pirma lėmė naujos kartos „Retina“ IPS ekranas – naujovė, kurios pirkėjai pageidavo labiausiai. Jis turi ypač ploną juodą rėmelį su įtaisyta HD internetinė kamera. Naujasis „Macbook Air“ sugeba rodyti vaizdą, kurio raiška (2560 x 1600 taškų) niekuo nenusileidžia „Macbook Pro“! Be to, ekranas atkuria net 48 proc. daugiau atspalvių nei ankstesnė „Macbook Air“ matrica.

Naujausia kaina: 

„Macbook Pro“ vartotojams naujasis „Apple“ gaminys pasirodys itin pažįstamas. Jame sumontuota mažai vietos užimanti „Batterfly“ tipo klaviatūra, pirštų atspaudų skaitytuvas ir „Face ID“ veido atpažinimo sistema, leidžiantys atsisakyti ilgų ir nepatogių slaptažodžių. Už kompiuterio ir įvairių interneto svetainių prisijungimo duomenų saugumą atsako specialus „Apple T2“ lustas, kuris užšifruoja informaciją, kad jos negalėtų nuskaityti pašaliniai asmenys.

Klaviatūros šonuose įsikūrė galingi garsiakalbiai, o didelė pelę atstojanti liečiamoji aikštelė padidėjo dar penktadaliu. Todėl bet kurią ekrano vietą lengva pasiekti vienu piršto brūkštelėjimu. Kaip ir kituose „Apple“ kompiuteriuose čia galima naudoti kelių pirštų gestus.

Kairėje korpuso pusėje sumontuotos dvi universalios „Thunderbolt 3“ jungtys su „USB Type C“ standarto lizdais. Prie jų galima prijungti kroviklį, nešiojamą akumuliatorių, monitorius, išorines laikmenas bei kitus USB įrenginius. Kitoje pusėje yra 3,5 mm ausinių lizdas.

Kompiuterio baterijos pakanka 12 darbo valandų. Du baziniai „Macbook Air“ modeliai turi „Intel Core i5“ procesorių, 8 GB darbinės atminties, spartų 128 GB arba 256 GB talpos SSD disku. Tačiau reikalui esant galima susirinkti komplektaciją, kurios jums pavyzdės daugelis „Macbook Pro“ savininkų. Maksimalus darbinės atminties kiekis – 16 GB, o SSD disko talpa – net 1,5 TB!

Mac mini

Nors internete sklandė iliustracijos, kuriose „Mac mini“ buvo vaizduojamas su dvigubai plonesniu korpusu, tačiau naujasis modelis savo išvaizda nelabai skiriasi nuo pirmtako. Tačiau ėriuko kailyje slepiasi plėšrus vilkas. Lyginant su ankstesniais modeliais, naujasis „Mac mini“ turi iki 5 kartų galingesnį procesorių ir net 60 proc. sparčiau veikiančią „Intel UHD Graphics 630“ vaizdo posistemę.

„Apple“ mažylis naudoja sparčią 2666 MHz DDR4 tipo darbinę atmintį, kurios kiekis gali siekti nuo 8 GB iki 64 GB. Du baziniai modeliai turi 128 GB ir 256 GB talpos SSD diskus (maksimali individualios komplektacijos talpa – net 2 TB).

Galinėje sienelėje sumontuoti: maitinimo, ausinių ir HDMI lizdai, keturios „Thunderbolt“ bei dvi USB 3.0 jungtys. „Mac mini“ visada pasižymėjo tyliu darbu, todėl aprūpinus šį kompiuterį galingesniais komponentais teko per nauja konstruoti aušinimo sistemą.

COMMENTS