LG UK7550: geras vaizdas už gerą kainą

LG UK7550: geras vaizdas už gerą kainą

Šį kartą mūsų dėmesio centre LG UK7550 televizorių serija, kuri TECHNORAMA parduotuvėse muša populiarumo rekordus! Mes nusprendėme išsiaiškinti, kodėl šie televizoriai užkariavo daugelio pirkėjų simpatijas.

LG UK7550 seriją sudaro trys modeliai su 49, 55 ir 65 colių (124, 139, 165 cm) įstrižainės 4K raiškos ekranais. Pirmas dalykas, kuris iš karto krito mums į akis – tai simpatiškas dizainas. Televizorių ekranus juosia plonas plastikinis rėmelis, korpusai taip pat yra palyginti ploni ir stovi ant grakštaus pusrutulio formos postamento. LG UK7550 labai primena pernykščius aukščiausios klasės LG LED televizorių dizaino sprendimus, ir tai galima laikyti dideliu privalumu, nes tokia konstrukcija ne tik išvaizdi, bet ir praktiška.

LG dizaineriai taip pat pagalvojo apie tuos vartotojus, kurie planuoja televizorių kabinti ant sienos, todėl jis palaiko 300×300 mm VESA standartą. Be to, dalis dažniausiai naudojamų jungčių iš korpuso galo buvo perkelta į lengvai pasiekiamą kraštą. Visi UK7550 serijos atstovai turi po 4 HDMI ir 2 USB jungtis. Taip pat yra: vieta tinklo kabeliui, kuris papildo belaidį „Wi-Fi“ ryšį, kompozitiniai ir komponentiniai lizdai, skaitmeninė garso išvestis ir televizijos paslaugų kortelės lizdas. Kaip ir kiekvienas save gerbiantis televizorius LG UK7550 taip pat moka bendrauti su kitais įrenginiais naudodamas „Bluetooth“.

Naujausia kaina: 

Techninės charakteristikos

  • Ekrano dydžiai: 49 coliai (124 cm), 55 coliai (139 cm), 65 coliai (165 cm)
  • Ekrano raiška: 3840 x 2160 taškų
  • Ekrano tipas: antrosios kartos „Nano Cell Display“, IPS
  • HDR standartai: HDR 10, HLG
  • Garsas: 2.0 kanalų, 20 W, DTS Virtual:X
  • Matricos dažnis: 50 Hz
  • Procesorius: keturių branduolių
  • Operacinė sistema: WebOS 4.0
  • Jungtys: 4 HDMI, 2 USB, LAN, „Wi-Fi“, „Bluetooth“

Vaizdo kokybė

Kiekvienas GIDO skaitytojas gerai žino, kad esame neabejingi IPS ekranams. Ir kaip jų nemėgti, juk tokį platų matymo kampą ir sodrias spalvas matome toli gražu ne kiekvieno bandymo metu! Aštuonių megapikselių nuotraukai savo raiška prilygstantis ekranas leidžia mėgautis ypač tikrovišku vaizdu ir įžiūrėti pačias menkiausias smulkmenas.

Vaizdo kokybei neturėjome priekaištų ir dėl kitos priežasties. LG UK7550 serija aprūpinta „Active HDR“ funkcija ir palaiko HDR10 bei HLG aukšto dinaminio diapazono vaizdo standartus. Jie išryškina šviesiausiose ir tamsiausiose kadro vietose esančias detales, kurias įprasti LED televizoriai sulieja į vientisą dėmę.

Aukšto dinaminio diapazono kokybe galima mėgautis ne tik žiūrint „Netflix“, „Amazon Video“ ar kai kuriuos „YouTube“ filmukus, bet ir net žaidžiant kompiuterinius žaidimus, mat šiuolaikinės žaidimų konsolės taip pat palaiko šį standartą.

LG UK7550 ekranuose įdiegta „Nano Cell Color“ technologija. Ekranai aprūpinti nanodalelių filtrais, kurie „išvalo“ šviesą ir užtikrina labai tikslų bazinių spalvų atkūrimą, ir todėl leidžia parodyti itin plačią atspalvių gamą. Televizoriai sugeba perteikti natūrią odos spalvą, dangaus, žolės spalvą, todėl sunku atsikratyti įspūdžio, kad žiūrime pro plačiai atvertą langą, o ne į įprastą ekraną.

LG UK7550 geriau nei daugelis kitų LED televizorių susidoroja su juodos spalvos atkūrimu. Tai padaryti padeda vietinio pritemdymo funkcija, kuri dinamiškai reguliuoja LED elementų šviesumą, atsižvelgdama į vaizdo ypatumus. Kai rodomas tamsus vaizdas, ekrano apšvietimas reikiamose kadro vietose prigęsta ar visiškai išsijungia, o ten, kur reikia atkurti labai šviesius elementus LED’ai sušvinta visu pajėgumu.

Už vaizdo kokybę atsako ne tik ekranas, bet ir spartus keturių branduolių procesorius, kuris aptarnauja LG sukurtus vaizdo apdorojimo algoritmus. Be daugybės čia aprašytų užduočių jis taip pat rūpinasi prastesnės raiškos vaizdu. Prieš rodydamas ekrane standartines ar HD transliacijas, procesorius sukuria trūkstamus taškelius, apdoroja kiekvieną kadrą, kad jis geriau atrodytų 4K ekrane.

Garso kokybė

Geram vaizdui reikia kokybiško garso! LG UK7550 turi į apačią nukreiptą 20 W galios dviejų kanalų garso sistemą. Vidutinio dydžio kambaryje jos galimybių pakanka, tačiau pastačius televizorių dideliame kambaryje tikrai verta pagalvoti apie papildomą „soundbar“ tipo garso sistemą.

UK7550 garsas pasižymi dinamiškumu. Galima išgirsti ir tylų šnabždėjimą, ir griaustinio trenksmą. Garsai apsupa klausytoją iš visų pusių, ir už tai turime padėkoti „DTS Virtual:X“ technologijai, kuri sukuria įtaikų trimatės erdvės efektą.

Išmanioji televizija

Kaip ir visi LG televizoriai, UK7550 aprūpintas „WebOS“ operacine sistema bei „Magic Remote“ pulteliu, leidžiančiu televizorių valdyti rankų judesiais. Tradicines išmaniosios televizijos funkcijas šių metų televizoriuje papildė „ThinQ“ dirbtinio intelekto technologija.

Ji leidžia televizorių valdyti balsu, įsimena vartotojo funkcijas, lankomus kanalus, komandas ir suteikia galimybę sujungti ekraną su kitais namų įrenginiais, kurie gali būti valdomi nuotolinio valdymo pulteliu per televizorių. Viena svarbiausių „ThinQ“ naujovių – valdymas balsu. Gaila tik, kad dirbtinis intelektas kol kas nesupranta lietuviškai.

Išvados

LG UK7550 serijos televizoriai mums paliko labai gerą įspūdį. Ji savyje sujungė patrauklią kainą ir daugelį vien tik aukščiausiems flagmanams būdingų savybių. UK7550 televizoriai aprūpinti puikiais „Nano Cell Display“ ekranais. Jie užtikrina plačią ir tikslią atspalvių gamą ir drauge su „Active HDR“ funkcija sugeba rodyti ypač natūralių ir akiai malonų vaizdą.

LG siūlo tris populiariausių dydžių modelius, todėl sau tinkamą UK7550 serijos televizorių galės išsirinkti praktiškai kiekvienas pirkėjas.

COMMENTS