LG OLED65C9: Bandome naujausią OLED 4K televizorių

LG OLED65C9: Bandome naujausią OLED 4K televizorių

Tobulybė neturi ribų! Kasmet LG stebina vis naujais OLED televizorių modeliais. Atrodo, jau spėjome priprasti prie nuostabios vaizdo kokybės ir nepakartojamai natūralių atspalvių… Tačiau kiekvieną kartą korėjiečiai mus nudžiugina savo naujovėmis.

Mūsų rankose – pirmasis 2019 m. laidos LG OLED televizorius. Tai LG OLED65C9. Jis turi 4K raiškos 65 colių ekraną, tačiau pirkėjams gamintojas siūlo dar du analogiškus 55 ir 75 colių įstrižainės C9 serijos modelius. Šioje apžvalgoje mes papasakosime, kuo jie ypatingi.

Naujausia LG C9 kaina nuo: 

Dizainas ir konstrukcija

CES parodoje LG šiemet pademonstravo įspūdingą televizorių su susukamu ekranu. Lyginant su juo naujojo C9 modelio dizainas atrodo šiek tiek konservatyviau. Ir tai nėra blogas dalykas. Plonas korpusas pabrėžia liekną it peilio ašmenys OLED ekrano siluetą, o šlifuotu metalu tviskantis postamentas, ant kurio jis stovi yra ne tik elegantiškas, bet ir tvirtas. Be to, jis atlieka dar vieną svarbią funkciją – nukreipia ir sukoncentruoja iš garsiakalbių sklindantį garsą tiesiai į klausytoją. Ekranas rėmelio praktiškai neturi. Jei lygintume jo ir korpuso ploto santykį, tai pagal šį kriterijų C9 lengvai aplenktų net pačius madingiausius berėmius telefonus.

LG – vienintelis gamintojas pasaulyje, spėjęs jau šiais metais įdiegti naujausią HDMI 2.1 jungtį, o tai reiškia, kad mūsų išbandytas televizorius yra paskiepytas nuo greito senėjimo ir galės ištikimai jums tarnauti daugelį metų. Iš viso įrenginyje yra keturi HDMI lizdai: trys sumontuoti korpuso šone, o vienas jo gale. Be to, televizorius turi tris USB jungtis, antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus, tinklo bei CI abonentinės kortelės lizdus, analoginę ir optinę skaitmeninę garso išvestis. Belaidžių technologijų sąrašas – ne mažiau platus: spartusis „Wi-Fi“ (802.11ac), „Bluetooth 5.0“ ir netgi „AirPlay 2“. Pastarasis standartas į televizorių transliuoja vaizdą ir garsą iš „Apple“ įrenginių.

Kartu su LG C9 atkeliauja labai patogus „Magic Remote“ pultelis, leidžiantis televizorių valdyti rankų gestais, stumdant ekrane virtualų „pelės“ žymeklį. Pultelis taip pat turi integruotą mikrofoną ir kelis mygtukus dažniau naudojamoms internetinėms paslaugoms įjungti.

Vaizdo kokybė

Kaip ir dera save gerbiančiam OLED televizoriui, LG C9 tobulai atkuria juodą spalvą ir tamsiausių atspalvių gamą. Vaizdo kontrastas – išties įspūdingas, o spalvos atrodo natūraliai, bet tuo pačiu išlieka labai ryškios.

Kadangi turinio kūrėjai ir televizijos kanalai nespėja tobulėti tokiu greičiu, kokiu į priekį lekia šiuolaikinės televizijos technologijos, bandydami naujojo televizoriaus vaizdo kokybę šį kartą savo testus pradėjome nuo standartinės ir HD raiškos vertinimo.

Tobulas ekranas galėtų parodyti menkiausius prastos kokybės vaizdo defektus, jei antrosios kartos „Alpha9“ procesorius, aprūpintas dirbtinio intelekto (DI) valdomais giluminio mokymosi algoritmais, prieš tai neapdorotų kiekvieno ekrane rodomo kadro. Procesorius jį sulygina su milijonais duomenų bazėje sukauptų pavyzdžių tam, kad jų pagrindu pagerintų vaizdo kontrastą, detalumą, spalvų bei judesio perteikimą. Net standartinės raiškos vaizdas stebina savo detalumu ir tikslumu, o ką jau kalbėti apie HD televizijos transliacijas, kurias darosi sunku atskirti nuo 4K vaizdo.

LG C9 ekranas yra šviesesnis už savo pirmtaką, C8 modelį. Šią televizoriaus savybę analizavome bandydami 4K ir HDR vaizdo kokybę. Nuo pirmosios akimirkos tapo aišku, kad naujasis televizorius gerokai praplėtė šviesių atspalvių asortimentą ir dabar padengia 100 proc. HDR transliacijose naudojamos DCI-P3 spalvų erdvės, todėl susidaro dar tolygesnio apšvietimo efektas, ir tamsūs atspalviai savo detalumu neužgožia šviesiausių kadro vietų.

Kadangi OLED ekranas sudarytas iš savarankiškų elementų, kiekvienas iš 8 mln. taškelių gali šviesti visiškai nepriklausomai nuo savo kaimynų, o tai ypač teigiamai atsiliepia HDR vaizdo kokybei. Atspalviai, esantys šviesiausiose kadro vietose „neišdega“ ir nepraranda detalumo.

Erdvinis garsas

LG C9 – vienas ploniausių televizorių. Viršuje jo storis siekia vos kelis milimetrus, o apačioje ties postamentu praplatėja iki 4,7 cm, tad dideliems garsiakalbiams vietos korpuse paprasčiausiai nėra.

Tačiau tai, ko negalėjo pasiekti brutalia jėga, LG inžinieriai realizavo pasitelkę savo išmonę ir patirtį. Pernai LG televizoriuose atsiradusią „Dolby Atmos“ funkciją televizoriuje papildė dirbtinis intelektas. Jis išanalizuoja patalpos akustines savybes ir, atsižvelgdamas į jas, optimizuoja garso skambesį. Nors pradžioje skeptiškai vertinome tokius triukus, tačiau jau netrukus buvome priversti atsiprašyti televizoriaus už tai, kad netikėjome jo sugebėjimais.

Pasirodė, kad norint atkurti skaidrų, dinamišką, detalumu ir erdviu skambesiu pasižymintį garsą, dideli garsiakalbiai nereikalingi. Įspūdį sunku aprašyti žodžiais, todėl geriau pakviesime jus užsukti į TECHNORAMA parduotuves ir patiems įvertinti LG C9 televizoriaus „volakinius“ talentus.

Dirbtinis intelektas 2.1 kanalo garsą paverčia erdviniu 5.1 garsu. Jis apsupa jus iš visų pusių, perkeldamas ekrane vykstantį veiksmą į trimatę erdvę. Lengva atskirti ir aktorių balsus, ir fone skambančią muziką bei aplinkos garsus. Jau nekalbant apie tai, kad „bosų“ dundėjimas nepadarytų gėdos žemadažnį garsiakalbį turinčiai garso sistemai.

Išvados

Televizorių gamintojams metai dar tik prasideda. Tačiau jau dabar galima teikti, kad LG C9 – tai išskirtinis modelis, aplenkęs savo pirmtaką praktiškai visose srityse. Antrosios kartos „Alpha9“ procesorius ir dirbtinio intelekto valdomos funkcijos puikiai susidoroja su savo darbu. SD ir HD vaizdas televizoriaus ekrane dar niekada neatrodė taip gerai, o 4K ir HDR detalumas, kontrastas ir spalvinės gamos tikslumas dar aukščiau pakelia kokybės kartelę. Puikų vaizdą papildo ne mažiau įspūdingas erdvinis garsas ir skoningas televizoriaus dizainas.

COMMENTS