LG OLED65B6J: televizorius iš ateities

LG OLED65B6J: televizorius iš ateities


Naujausia kaina: €

 

OLED televizorių rinka turi vienvaldį lyderį – tai Korėjos kompanija LG. Šiais metais ji pristatė net keturis skirtingus modelius. Mes nusprendėme susipažinti su pačiu prieinamiausiu OLED šeimos nariu.

Yra dalykų, kuriuos prisimename visą gyvenimą. Paklauskime bet kurio TECHNORAMOS darbuotojo ir jis be dvejonių atsakys, kada pirmą kartą pamatė televizorių su OLED ekranu. Įspūdį, kurį palieka ši technologija, sunku nusakyti žodžiais, tačiau ant mūsų stalo stovi LG OLED65B6J – OLED televizorius su 65 colių (165 cm) įstrižainės ekranu, ir mes pabandysime tai padaryti.

8806087597516_LG_55OLEDB6_F

Televizoriaus konstrukcija

OLED65B6J – tai ploniausias iš visų šiais metais pristatytų LG OLED televizorių. Jo ekrano konstrukcija yra vos kelių milimetrų storio. Net korpuso apačioje, kur įmontuotas elektronikos blokas ir visi reikalingi lizdai, televizoriaus storis tesiekia vos 4,9 cm!

Televizorius „apginkluotas“ puikiai skambančia „Harman/kardon“ garso sistema. 40 W galios pakako, kad pamirštume apie papildomus kolonėlių komplektus.

Tokį ploną televizorių norisi matyti ant sienos, tačiau ir pastatytas ant spintelės jis atrodo ne mažiau įspūdingai. Iš dviejų plokštumų suformuotas postamentas atrodo labai iškalbingai.

LG OLED65B6J_11

Plonas OLED ekranas įmontuotas plonyčiame LG OLED65B6J televizoriaus korpuse

Tobula tamsa

Su OLED televizoriais „bendraujame“ nebe pirmą kartą, tačiau prie vaizdo, kurį pamatėme LG OLED65B6J ekrane, tiesiog neįmanoma priprasti. Koks pritrenkiamas detalių tikslumas, kuri užtikrina 4K raiška (3840 x 2160 taškų), ir kokios gilios spalvos! Atrodo, kad vaizdą galime pasiekti ranka. Ir iš tiesų nuo jo mus skiria tik skaidrus stiklas, ant kurio priklijuotas lankstaus OLED ekrano sluoksnis.

Tai, kaip ekranas atskleidžia juodą spalvą, neleidžia jo supainioti su jokiu kitu – nuo nesibaigiančios tamsios gelmės neįmanoma atitraukti akių. Televizorius tiksliai parenka kiekvieno taško šviesumą ir atspalvį.

Begalinis vaizdo kontrastas leidžia natūraliai atkurti tamsiausius ir šviesiausius kadro elementus. LG OLED65B6J palaiko HDR10 ir „Dolby Vision“ aukšto dinaminio diapazono transliavimo standartus, kuriuos vis dažniau naudoja filmų kūrėjai, siekiantys perteikti patį tikroviškiausią vaizdą.

Vaizdas ekrane keičiasi akimirksniu. Nėra jokio vėlavimo, nes visi taškeliai veikia nepriklausomai vieni nuo kitų. Todėl aktyvios veiksmo scenos ir kompiuteriniai žaidimai šiame televizoriuje atrodo ypač tikroviškai.

LG OLED65B6J_12

Televizoriuje įdiegta patogi ir galinga „webOS 3.0“ išmaniosios televizijos sistema

Išmanioji televizija

LG OLED65B6J įdiegta „webOS 3.0“ išmaniosios televizijos sistema veikia žaibo greitumu. Ją malonu valdyti „Magic Remote“ valdymo pulteliu, kuris atpažįsta rankos judesius. Įvairias „webOS 3.0“ funkcijas pasirenkame taip, tarsi valdytume televizorių pele. Televizoriuje veikia visos populiariausios TV programėlės, pavyzdžiui, „YouTube“ ir „Netflix“.

Naudodami „Magic Mobile Connection“ funkciją galime į televizoriaus ekraną perduoti mobiliajame telefone rodomus vaizdus, filmus bei muzikos įrašus.

LG OLED65B6J_10

„Magic Remote“ pultelis leidžia valdyti televizorių judesiais ir balsu

Kas yra OLED?

OLED (angl. „Organic Light-emitting Diode“) – tai technologija, kurioje vaizdas yra sukuriamas, naudojant mažyčius skirtingų spalvų šviesą skleidžiančius elementus. OLED ekranai naudoja gerokai mažiau elektros energijos nei LED – ji reikalinga tik tada, kai sušvinta kažkuris vaizdo fragmentas. Elektros sąnaudos priklauso nuo ekrano šviesumo ir spalvų intensyvumo.

OLED nuo LED skiriasi tuo, kad šiems ekranams nereikalingas papildomas šviečiantis sluoksnis. Diodų skleidžiama šviesa patenka tiesiai į ekraną be jokių papildomų filtrų, todėl OLED įrenginiai yra gerokai plonesni, o jų atkuriamas vaizdas – natūralesnis ir tikroviškesnis. Be to, OLED būdingas mažas vaizdo vėlavimas, todėl ši technologija puikiai tinka dinamiškiems kompiuteriniams žaidimams bei veiksmo filmams.

OLED-LED

OLED ekrano privalumai

– Juoda spalva ir begalinis kontrastas. OLED sugeba parodyti pačius tamsiausius juodus atspalvius. Naktinis dangus atrodo taip kaip tikrovėje. Ekranas vienodai gerai atkuria ir šviesiausias, ir tamsiausias kadro vietas.

– Tikroviškas HDR vaizdas. LG OLED ekranas sugeba rodyti aukšto dinaminio diapazono vaizdo transliacijas ir palaiko „Dolby Vision“ standartą, leidžiantį dar tiksliau valdyti vaizdo šviesumo lygius ir perteikti subtilius atspalvių perėjimus.

– Savaime įsižiebiantys taškai. Kiekvienas iš daugiau nei 8 mln. taškelių gyvena savarankišką gyvenimą. Jie sušvinta ir prigęsta tada, kai to reikia. OLED ekranui nereikia foninio apšvietimo ir šviesą reguliuojančių filtrų. Todėl vaizdas nevėluoja ir netrūkčioja.

– Tobulai natūralios spalvos. LG OLED65B6J televizorius žavi nepakartojama spalvų palete. Juodame fone išryškėja milijardai tikroviškų atspalvių. Spalvos išlieka vienodai sodrios ir nepraranda ryškumo net tada, kai į ekraną žiūrime iš šono.

8806087597516_LG_55OLEDB6_L

COMMENTS