LG OLED65C8: televizorius iš ateities!

LG OLED65C8: televizorius iš ateities!

Norite sužinoti, kaip atrodys televizoriai po dešimties metų? Pasižiūrėkite į naująjį LG OLED65C8! Šis modelis turi viską, apie ką gali svajoti pats išrankiausias žiūrovas.

OLED televizorių pasirodymas prieš kelerius metus sukėlė sprogusios bombos efektą. Tokios vaizdo kokybės, kokią pasiūlė OLED, dar niekas niekada nebuvo matęs! Tradicinių LED ekranų gamintojams neliko nieko kito, kaip tik kovoti dėl garbingos antrosios vietos. Pirmoji priklauso LG. Ši Korėjos kompanija pradėjo OLED revoliuciją, ir nuo tos akimirkos niekam neužleidžia geriausių televizorių gamintojo titulo.

Šiais metais LG pristatė net penkias skirtingas OLED televizorių serijas! Savo pažintį su jomis nusprendėme pradėti nuo C8. Šios serijos modeliai pasižymi ypač patrauklia kaina, bet tuo pat metu siūlo brangiausiems flagmanams būdingas savybes.

Naujausia kaina:

Įspūdingas dizainas

Į mūsų bandymų laboratoriją atkeliavo LG OLED65C8. Tai vidutinis  C8 serijos atstovas, kurio ekrano įstrižainė siekia 65 colius arba 164 cm. LG pirkėjams taip pat siūlo modelius su 55 colių (139 cm cm)  ir 77 colių (195 cm) ekranais.

Dar nespėjus OLED65C8 įjungti į elektros tinklą, jis iš karto užkariavo mūsų simpatijas. LG dizaineriams pavyko sukurti grakščią, bet tuo pat metu labai tvirtą konstrukciją. Lieknas, rėmelio beveik neturintis ekranas stovi ant elegantiškai išlenkto stovo. Tokia forma buvo pasirinkta neatsitiktinai. Stovas tuo pačiu metu atlieka stiprintuvo vaidmenį. Jis sukoncentruoja iš garsiakalbių sklindantį garsą ir nukreipia jį į klausytojo pusę. Apie C8 garso sistemą papasakosime šiek tiek vėliau, o dabar atėjo metas įvertinti vaizdo kokybę.

Ideali juoda spalva, sodri ir tiksli natūralų atspalvių gama bei didelis ekrano šviesumas užtikrina tobulą OLED vaizdo kokybę!

Tai bent vaizdelis!

Televizorius aprūpintas naujos kartos OLED ekranu, kuris vienintelis pasaulyje atkuria idealiai juodą spalvą. Sodrūs atspalviai tiesiog sunkiasi iš ekrano. OLED sudarytas iš taškelių, kuriems nereikia foninio pašvietimo. Jie gali būti išjungiami ir įjungiami nepriklausomai vieni nuo kitų, todėl vaizdas pasižymi ypač aukštu detalumu ir pasiekia absoliutų kontrastą. Vaizdas vienodai gerai atrodo ir žiūrint į ekraną iš priekio, ir atsisėdus iš krašto. Ne veltui OLED ekranai pasižymi rekordiniu matymo kampu!

Lyginant su pernykščiais LG OLED televizorių modeliais C8 serijos ekranai pasižymi dar didesniu šviesumu bei spalviniu detalumu. Pokyčiai labiausiai pastebimi žiūrint aukšto dinaminio diapazono (HDR) vaizdus bei atkuriant standartinės ir HD raiškos vaizdus. Šioje rungtyje LG OLED televizoriai neturi vertų konkurentų:

  • 480p. Tikėtis, kad SD raiškos vaizdas atrodys lygiai taip pat gerai kaip 4K neverta – jam paprasčiausiai trūksta detalumo. Tačiau šių metų LG OLED televizoriai bene vieninteliai rinkoje sugeba SD raišką optimizuoti tokiu būdu, kad žiūrint lietuviškos televizijos transliacijas ir DVD filmus nekiltų noras kuo greičiau perjungti kanalą.
  • 720p. Atrodo beveik taip pat gerai kaip „Full HD“. Detalumo skirtumą galima pastebėti tik žiūrint į ekraną iš labai nedidelio atstumo.
  • 1080p. Puiki vaizdo kokybė – jokių priekaištų!
  • 4K. Tik LG OLED televizorius sugeba tokios raiškos vaizdą parodyti visu gražumu. Sodriausios spalvos, idealus detalumas ir nepakartojamas judesio perteikimas!

Galingas „Alpha 9“ procesorius

Prisipažinsime, tokių vaizdo kokybės šuolio tikrai nesitikėjome! Jo priežasčių reikia ieškoti televizoriaus viduje. Visi C8 serijos modeliai „apginkluoti“ naujausiais ir galingiausiais „Alpha 9“ procesoriais.

Naudodamas keturių pakopų algoritmą „Alpha 9“ efektyviai šalina vaizdo defektus. Apdorodamas mažesnės raiškos vaizdą, lustas ne tik sukuria trūkstamus taškelius, bet ir optimizuoja juos tokiu būdu, kad perteikiant judesį objektų kontūrai nesusilietų ir nesubyrėtų į pavienius kvadratėlius. Taip užtikrinamas išskirtinis vaizdo kontrastas ir ryškumas. Panaši procedūra taikoma ir apdorojant spalvinę informaciją. „Dynamic Tone Mapping“ funkcija analizuoja judančių objektų atspalvius, suteikdama vaizdui natūralumo ir kone trimatės erdvės efektą.

Naujojo procesoriaus galimybės ne mažiau reikalingos atkuriant aukšto dinaminio diapazono (HDR) vaizdus. LG OLED televizoriai vieninteliai pasaulyje palaiko visus HDR standartus: „HDR 10“, „Dolby Vision“, HLG ir net naująjį „Technicolor“ sukurtą „Advanced HDR“.

HDR dar labiau priartina ekrane rodomą vaizdą prie to, kurį gali matyti žmogaus akis. Ši technologija leidžia parodyti tamsiausiose ir šviesiausiose kadro vietose esančius atspalvius, kuriuos tradiciniai televizoriai sulieja į vientisą masę.

Nepakartojamas erdvinis garsas

Geram vaizdui reikalingas geras garsas. Gaila, kad šią taisyklę dažnai pamirštantys televizorių gamintojai verčia pirkėjus ieškoti papildomų namų kino sistemų…

LG televizoriui, tokie priekaištai negalioja. Nes naujoji C8 serija aprūpinta 40 W galios 2.2 kanalų garsiakalbiais ir „Dolby Atmos“ sistema. Nuo išlenkto televizoriaus stovo atsispindintis garsas sklinda į visas puses, prisiriša prie ekrane rodomų objektų, sukuria trimatę erdvę, leisdamas pajusti, kad esate pačiame įvykių sūkuryje.

Įspūdis, kurį palieka „Dolby Atmos“ – tiesiog nerealus. Girdite, kaip pabaisa sėlina jums už nugaros, visame kambaryje svirpia cikados, užmerkę akis galite neklystamai atspėti, kurioje krepšinio aukštės pusėje žaidėjas varosi kamuolį!

Išmanioji televizija

Kaip ir visi LG televizoriai OLED65C8 aprūpintas „WebOS“ operacine sistema bei „Magic Remote“ pulteliu, leidžiančiu televizorių valdyti rankų judesiais. Tradicines išmaniosios televizijos funkcijas papildė „ThinQ“ dirbtinio intelekto technologija.

Ji leidžia televizorių valdyti balsu, įsimena vartotojo funkcijas, lankomus kanalus, komandas ir suteikia galimybę sujungti ekraną su kitais namų įrenginiais – kondicionieriumi, garso ir vaizdo sistema, dulkių siurbliu ir kitais namų priežiūros prietaisais, kurie gali būti valdomi nuotolinio valdymo pulteliu per televizorių. Viena svarbiausių „ThinQ“ naujovių – valdymas balsu. Tačiau kol kas dirbtinis intelektas supranta tik anglų kalbą.

Išvados

LG tęsia OLED revoliuciją! Išskirtinė vaizdo kokybė tampa prieinama vis didesniam pirkėjų ratui. Palyginti nebrangūs C8 serijos modelis siūlo begalinį vaizdo kontrastą, nepriekaištingą spalvų gamą, puikų matymo kampą ir idealią juodą spalvą.

Bandymų matu neapsiėjome be staigmenų. Mus maloniai nustebino „Alpha 9“ procesorius. Šio lusto sugebėjimas pagerinti vaizdo kokybę ir išnaudoti visus OLED ekrano teikiamus privalumus susilaukė pačių aukščiausių įvertinimų. Vien dėl šios naujovės C8 serijos televizoriams vaizdo kokybės rungtyje pavyko aplenkti gerokai brangesnius pernykščius OLED modelius.

 

Senesnis straipsnis

COMMENTS