LG OLED E9: naujasis OLED flagmanas

LG OLED E9: naujasis OLED flagmanas

Gražiame kūne – graži siela. Šis posakis kaip niekas kitas gerai apibūdina LG OLED E9 serijos televizorių. Įspūdinga vaizdo kokybė ir nepakartojamas dizainas – tai dalykai, kurie šį gražuolį išskiria iš kitų modelių tarpo!

LG mus lepina įspūdingais televizoriais, tačiau net jie nublanksta prieš naująjį OLED E9. Kuriant šį gražuolį dizaineriams buvo suteikta visiška pasirinkimo laisvė, ir jie šią galimybę išnaudojo su kaupu. Rezultatas atrodo pritrenkiamai! LG OLED E9 nepanašus į jokį kitą televizorių, tačiau visai nenustebsime, jei netrukus konkurentai puls kopijuoti jo dizaino elementus.

LG OLED E9 seriją sudaro du populiariausių įstrižainių – 55 ir 65 colių 4K raiškos modeliai. Į mūsų laboratoriją atkeliavo būtent ši versija. Apžvalgoje mes pasidalinsime įspūdžiais, kuriuos mums paliko LG televizoriaus bandymai.

Ore kabančio ekrano efektas

LG OLED E9 žiūrovams prisistato itin efektingai. Dauguma žmonių pamatę šį televizorių pirmą kartą sustingsta iš nuostabos. Čia tai bent! Atrodo, kad jo ekranas kabo ore. Korpuso rėmą E9 modelyje atstoja vientiso stiklo plokštė, kuri užpildo visą erdvę nuo viršaus iki apačios, įskaitant tarpą tarp ekrano ir horizontalios plokštumos, ant kurios stovi pats televizorius.

OLED ekranas neturi įprasto rėmelio – jį atstoja plonas juodas apvadas. Tradicinis televizoriaus stovas, kuris šiame modelyje yra ypač masyvus ir tvirtas, buvo perkeltas į korpuso galą, todėl priekyje esantis žiūrovas jo praktiškai nemato. Permatoma priekinio skydo dalis yra subtiliai apšviesta iš apačios, taip dar labiau sustiprinant ore kabančio ekrano efektą.

Pagrindinės televizoriaus jungtys sumontuotos kairėje korpuso pusėje. Čia rasite tris HDMI ir vieną USB lizdą. Likusios jungtys įsikūrė galinėje sienelėje. Joje yra dar vienas HDMI, du USB, vietinio tinklo, antenos, optinės skaitmeninės bei analoginės garso išvesties bei 3,5 mm skersmens ausinių lizdai. Naudojant specialų adapterį prie televizoriaus galima prijungti seną analoginę vaizdo jungtį turinčius prietaisus.

Korpuse taip pat įmontuota svirtelė, leidžianti pagrindines prietaiso funkcijas valdyti be pultelio. Tačiau tai kur kas patogiau daryti su „Magic Remote“. Mat šis pultas turi giroskopą ir leidžia televizorių kontroliuoti rankų gestais, stumdant ekrane virtualų „pelės“ žymeklį. „Magic Remote“ taip pat turi integruotą mikrofoną bei kelis mygtukus dažniau naudojamoms internetinėms paslaugoms įjungti.

„WebOS“ operacinė sistema

Kaip ir kiti LG televizoriai E9 modelis naudoja „WebOS“ operacinę sistemą, kuri pasižymi ypač patogiu ir intuityviu valdymu. Jos pagrindą sudaro ekrano apačioje esanti juosta su įdiegtų programėlių, prie televizoriaus prijungtų prietaisų ir išorinių laikmenų ikonomis. Jūsų galite keisti jų tvarką, kad dar greičiau pasiektumėte dažniausiai naudojamas paslaugas.

Naujausia „WebOS“ versija be jau įprastos balso paieškos taip pat turi integruotą „Google Assistent“ funkciją, su kuria galima bendrauti balsu, valdant internetines paslaugas ir namuose esančius išmaniuosius įrenginius. Deja, ši funkcija kol kas vis dar nesupranta lietuvių kalbos.

„WebOS“ palaiko daugumą internetinių video platformų, pavyzdžiui, „Amazon Prime Video“, „Google Play Movies“, „Netflix“, „YouTube“. Televizorius taip pat gali naudoti „AirPlay 2“ belaidžio duomenų perdavimo standartą. Pastarasis į televizorių transliuoja vaizdą ir garsą iš „Apple“ įrenginių.

Vaizdo ir garso kokybė

Apie nuostabią OLED ekranų vaizdo kokybę esame rašę jau ne kartą. LG OLED E9 bandymai dar kartą patvirtino šios technologijos privalumus. 8,3 megapikselio nuotraukai savo raiška prilygstantis vaizdas yra sudarytas iš mažyčių taškelių, kurie gali įsižiebt ir prigesti nepriklausomai nuo vieni nuo kitų. Todėl užtikrinamas įspūdingas kontrastas bei šviesių ir tamsių atspalvių perteikimas. Juodos spalvos atkūrimo ringtyje OLED vis dar neturi sau lygių konkurentų.

LG OLED E9 ekrano galimybės visu gražumu atsiskleidžia žiūrint aukšto dinaminio diapazono (HDR) vaizdus. Šis televizorius palaiko HDR10, „Dolby Vision“ ir HLG standartus, kurie naudojami internete, skaitmeninėje televizijoje ir optinėse laikmenose. Kiekvienoje vaizdo scenoje televizorius pritaiko atskirą dinaminį spalvų žemėlapį, todėl jis sugeba dar efektyviau panaudoti visą atspalvių gamą, o šviesūs kadrai nedaro įtakos tamsiose scenose atvaizduojamoms vaizdo detalėms.

LG OLED E9 – tai jau antrasis LG televizorius su ypač galingu antrosios kartos „Alpha9“ procesoriumi, kuris aprūpintas dirbtinio intelekto (DI) valdomais giluminio mokymosi algoritmais. Šis lustas apdoroja kiekvieną į ekraną keliaujantį kadrą, sulygindamas jį su milijonais duomenų bazėje sukauptų pavyzdžių tam, kad jų pagrindu pagerintų vaizdo kontrastą, detalumą, spalvų bei judesio perteikimą. Net standartinės raiškos vaizdas stebina savo detalumu ir tikslumu, o ką jau kalbėti apie HD televiziją, kurią darosi sunku atskirti nuo 4K vaizdo! Nuo šiol televizorių galite žiūrėti per ištiestos rankos atstumą ir pavienių taškelių nesugebėsite įžiūrėti.

Naujasis LG OLED E9 idealiai tinka filmų peržiūrai ir sporto transliacijoms. Be to, šį televizorių galima drąsiai rekomenduoti žaidimų gerbėjams. Mat E9 modelis pasižymi itin mažu vėlavimo laiku, kuris pasirinkus žaidimų režimą mūsų matavimuose siekė vos 12,7 sekundės! O tai reiškia, kad greitose veiksmo scenose jums niekas netrukdys grumtis su pačiais pavojingiausiais priešininkais.

Kaip ir kiti OLED televizoriai LG E9 yra labai plonas. Tačiau nežiūrint nedidelių matmenų korpuso, jame sumontuota pakankamai galinga 60 W 4.2 kanalų garso sistema su 20 W galios žemadažniu garsiakalbiu. LG inžinieriai padarė viską, kad išnaudotų šių garsiakalbių galimybes. „Dolby Atmos“ funkciją šių metų OLED televizoriuje papildė dirbtinis intelektas. Jis analizuoja patalpos akustines savybes ir, atsižvelgdamas į jas, optimizuoja garso skambesį. Erdvinis garsas apsupa jus iš visų pusių, perkeldamas ekrane vykstantį veiksmą į trimatę erdvę. Lengva atskirti ir aktorių balsus, ir fone skambančią muziką bei aplinkos garsus.

Išvados

Mūsų šiemet jau išbandyti LG OLED televizorių modeliai gerokai aplenkė savo pirmtakus vaizdo kokybės rungtyje. Dėl to turime padėkoti ne tik dar labiau patobulėjusiems OLED ekranams, bet ir naujajam antrosios kartos „Alpha9“ procesoriui su dirbtinio intelekto funkcija. Šių naujovių privalumai ypač išryškėja  žemesnės raiškos transliacijas bei mėgaujantis HDR vaizdais.

LG OLED E9 puikiai atrodys bet kuriame interjere! Naujoji dizaino kalba, už kurią LG pelnė „IF Design Gold Award 2019“ apdovanojimą, ir dominuojančios stiklo detalės padaro šį televizorių nepanašiu į jokį kitą. Todėl E9 modelį rekomenduojame tiems, kurie ieško ne tik aukščiausios vaizdo kokybės, bet ir nepakartojamo stiliaus.

COMMENTS