Kas yra “Samsung“ kvantiniai taškai?

Kas yra “Samsung“ kvantiniai taškai?

Pabandykite įminti mįslę. Štai jums trys televizoriai. Vienas iš jų – ypatingas. Kuris – pirmas, antras ar trečias? Teisūs tie, kurie pasirinko trečiąjį. Šis „Samsung“ televizorius turi ekraną su kvantiniais taškais. Už jo atsiradimą turime dėkoti mokslo pasiekimams, didžiausiems per pastaruosius 50 metų!

Mus supantis pasaulis veikia pagal griežtus dėsnius, kurie atrodo savaime suprantami: labai nustebtume, jei vieną dieną išėję į darbą ar mokyklą staiga atsidurtume Mėnulyje. Didžiulis smėlio kalnas ir maža kruopelytė turi tas pačias fizines savybes. Tačiau mums įprastos taisyklės staiga nustoja galioti, kai nusileidžiame į pavienių atomų ir juos sudarančių dalelių lygį. Pavieniai elementai ima elgtis taip keistai, kad mūsų netikėtas šuolis į Mėnulį jiems galėtų pasirodyti tik nereikšminga išdaiga. Šį mažą pasaulį, kurį sudarantys elementai yra dešimtis tūkstančių kartų mažesni už žmogaus plauko skersmenį, tyrinėja kvantinė fizika – paslaptinga mokslo šaka. Jos atrastas kvantinių taškų fenomenas buvo panaudotas kuriant naujausius „Samsung“ televizorių ekranus.

kvantiniai_taskai

Kas yra kvantiniai taškai?

Kvantiniai taškai sudaryti iš mažyčių dalelių, kurių skersmuo siekia nuo 2 iki 10 nanometrų. Į vieną tokią dalelę telpa vos 50 atomų, o tai reiškia, kad jos yra iki 40 tūkst. kartų smulkesnės už žmogaus plauką. Mokslininkai pastebėjo, kad patekusios į šviesą dalelės staiga ima intensyviai švytėti skirtingomis spalvomis ir kad spalvos priklauso nuo dalelių dydžio. Pačios mažiausios šviečia mėlynai, vidutinės – žaliai, o „didžiausios“ – raudonai.

Naujuosiuose „Samsung SUHD“ serijos televizoriuose kvantiniai taškai pakeitė tradicinį fosforo sluoksnį, kuris skleidžia nelabai švarią baltą šviesą. Kontroliuodami dalelių dydį ir skaičių, Korėjos kompanijos inžinieriai sugebėjo sukurti naujosios kartos ekranus. Jie sugeba išgauti net milijardą skirtingų atspalvių ir aprėpia visą spalvų diapazoną, kurį sugeba pamatyti žmogaus akis. Rezultatas priverčia aiktelėti, nes naujo SUHD televizoriaus rodomo vaizdo jau nebeįmanoma atskirti nuo tikrovės.

„Samsung“ kvantinių taškų ekranai nušvinta 1000 nitų šviesumu ir leidžia atkurti aukšto dinaminio diapazono (angl. „High Dynamic Range“ arba HDR) vaizdo įrašus. Jie tobulai išryškina šviesiausias ir tamsiausias kadro vietas, parodydami tikras juodą ir baltą spalvas. Įspūdingas kontrasto gylis sukuria nepakartojamą erdvės efektą.

kvantiniai_2

Kur naudojami ekranai su kvantiniais taškais?

2016 m. „Samsung SUHD“ televizorių serija buvo pirmoji pasaulyje, pradėjusi naudoti kvantinių taškų ekranus, kurių gamybai nereikalingas žmogaus sveikatai kenksmingas kadmis. Visai neseniai „Samsung“ pristatė ir naują žaidėjams skirtų monitorių seriją, kurią sudaro trys modeliai (CF791, CFG70 ir CFG70) su lenktais 23,5–34 colių įstrižainės ekranais. Šie „Samsung“ monitoriai aprūpinti žaidimų režimu.Jis lei­džia mėgautis tamsių atspalvių gausa ir suteikia galimybę gerai matyti, kas vyksta visose ekrano vietose, nepriklausomai nuo apšvietimo sąlygų.

samsung

 

COMMENTS