Kaip išsirinkti skalbinių džiovyklę?

Kaip išsirinkti skalbinių džiovyklę?

Balkonuose ir namų kiemuose pakabintus skalbinius matome vis rečiau. Vartotojai vis dažniau renkasi skalbinių džiovykles, kurios su šia užduotimi susidoroja greitai ir efektyviai. Gamintojai siūlo skirtingų tipų skalbinių modelius. Ši apžvalga padės išsiaiškinti, kuo jie ypatingi, papasakos apie jų privalumus bei trūkumus.

Kokios būna džiovyklės?

Gamintojai siūlo skirtingų tipų skalbinių džiovykles:
– Ventiliacinės džiovyklės. Tokie įrenginiai įsiurbia orą, įšildo jį kaitinimo elemento pagalba ir įpučia į dideliu greičiu besisukantį būgną, kur oras išgarina skalbiniuose susikaupusią drėgmę. Karštis ir drėgmė pašalinami iš patalpos pro atvirą langą arba ventiliavimo angą sienoje. Tokio tipo džiovyklės pasižymi gera kaina. Tačiau jos darbo metu stipriai įšildo ir užgarina patalpą, todėl teks pasirūpinti gera ventiliacijos sistema.
– Kondensacinės džiovyklės. Joms nereikalinga išorinė ventiliavimo sistema. Todėl kondensacinę džiovyklę galima montuoti bet kurioje gerai vėdinamos patalpos vietoje. Iš skalbinių išspausta drėgmė yra renkama specialioje talpoje. Susikaupusį skystį reikia reguliariai šalinti. Kai kuriuose modeliuose jis nubėga į skalbimo mašinos naudojamą kanalizaciją.
– Džiovyklės su šilumos siurbliu. Tai taupiausia kondensacinių džiovyklių rūšis. Šie įrenginiai atšaldo iš drabužių išskiriamą orą ir jį nusausina. Šilumos siurblį turinčios džiovyklės vartoja dvigubai mažiau elektros energijos už tradicinius kondensacinius įrenginius. Jos švelniau elgiasi su skalbiniais ir dirba tyliau už kitų tipų džiovykles.
silumos_siurblys

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblį turinčios džiovyklės veikia uždaru režimu. Vietoje to, kad karšta drėgno oro srovė būtų paleista į išorę, ji nukreipiama į garintuvą, kur yra atšaldoma. Staigus temperatūros pokytis priverčia garus virsti vandens lašeliais. Susikaupęs kondensatas pašalinamas drenažiniais kanalais, o išdžiovintas oras vėl įkaitinamas ir išpučiamas į džiovyklės būgną.
Oro srovės atšaldymu, o vėliau jos įšildymu rūpinasi uždaras mechanizmas, sudarytas iš šaldymo skysčiu užpildytos hermetiškos vamzdelių grandinės ir ją supančių radiatorių, pro kuriuos pučiama oro srovė.
Vienoje sistemos pusėje esančiuose vamzdeliuose kaupiasi šaltas skystis, kuris atšaldo pro radiatorius pučiamą karštą ir drėgną orą. Sušilęs šaldymo skystis virsta dujomis ir patenka į kompresorių, kuris aukšto slėgio pagalba dar labiau įkaista. Tada karštos dujos vamzdeliais nukreipiamos į tolimesnę radiatorių zoną, kur jos vėl sušildo ką tik pravėsusią ir drėgmės atsikračiusią oro srovę. Atidavusios šilumą orui, dujos vėl pavirsta skysčiu, krenta slėgis, o kartu su juo ir šaldymo skysčio temperatūra.
Šilumos siurblys leidžia dvigubai sumažinti elektros poreikius. Jau nekalbant apie tai, kad vonios kambarys visada išlieka sausas ir vėsus.

Skalbyklė-džiovyklė užima mažiau vietos, tačiau ji vienu metu sugeba išdžiovinti mažiau skalbinių nei atskiras įrenginys

Skalbyklė-džiovyklė užima mažiau vietos, tačiau ji vienu metu sugeba išdžiovinti mažiau skalbinių nei atskiras įrenginys

Kada verta rinktis skalbyklę-džiovyklę?

Ne kiekvienuose namuose atsiras vietos dviem skirtingas prietaisams. Tokiais atvejais gelbsti skalbyklė-džiovyklė. Kaip galima suprasti iš šio prietaiso pavadinimo, ji ne tik skalbia bei gręžia, bet ir džiovina drabužius. Norint išdžiovinti pilną skalbinių įkrovą, teks tai daryti per du kartus. Mat džiovinant skalbinius jiems reikia daugiau erdvės nei skalbimo metu. Be to, specializuoti įrenginiai paprastai turi daugiau naudingų skalbimo ir džiovinimo programų nei skalbyklės-džiovyklės.

 Džiovyklės būgnas

Džiovyklės talpa

Džiovyklės talpa yra matuojama tokiu pačiu būdu kaip ir skalbimo mašinų, t.y. kilogramais. Kilogramą skalbinių sudaro vieno asmens drabužių komplektas, įskaitant kelnes, apatinį trikotažą, kojines ir rankšluostį.
Džiovyklių talpa, priklausomai nuo modelio, ir gali siekti nuo 3 iki 9 kilogramų. Didelės talpos būgnas užtikrina geresnį oro cirkuliavimą, pagreitina skalbinių džiovinimą ir sumažina energijos sąnaudas. Papildoma erdvė taip pat leidžia gerokai sumažinti sunkiai išlyginamų klosčių kiekį.

Energijos efektyvumo klasė

Energijos suvartojimas

Mažiausiai elektros energijos suvartoja šilumos siurblius turinčios džiovyklės, kurioms paprastai suteikta A+++ energijos efektyvumo klasė. Šie pritaisai sugeba perdirbti skalbinių išskiriamą šilumą ir panaudoti ją džiovinimui. Šilumos siurblys veikia naudojant visas džiovinimo programas ir padeda gerokai sumažinti energijos poreikius, neprailgindamas džiovinimo laiko.
Gamintojai taip pat tobulina ir paprastas kondensacines džiovykles. Geriausi šio tipo modeliai turi A, A+ arba A++ energijos efektyvumo klasę.
Kiekvieno modelio aprašyme yra pateikiama ne tik energijos efektyvumo klasė, bet ir vidutinis metinis elektros energijos suvartojimas.

Jutiklinis džiovinimas

Jutiklinis džiovinimas

Ši naudinga funkcija taip pat leidžia gerokai sumažinti elektros energijos sąskaitą. Įrenginio viduje įmontuoti jutikliai analizuoja džiovinamų skalbinių drėgnumą ir atsižvelgdami į jį, reguliuoja džiovinimo ciklą. Džiovinimo darbams einant į pabaigą, yra atjungiamas šildymo elementas ir į skalbinius pradedamas pūsti vėsesnis kambario temperatūros oras. Taip pašalinamas drabužių elektrostatinis krūvis, audinių gijos išsitiesina ir atgauna lankstumą.

Garų programa

Garais apdoroti skalbiniai atgauna apimtį ir stangrumą. Jų dėka medžiagos mažiau glamžosi. Kita naudinga garų savybė – jie pašalina nemalonius kvapus.

Temperatūros nustatymai ir naudingos funkcijos

Reguliuojama temperatūra leidžia džiovinti įvairių tipų audinius, nepažeidžiant jų struktūros ir užtikrinant lyginimui, laikymui ar dėvėjimui optimalų drėgnumą. Dauguma džiovyklių siūlo du temperatūros režimus, pritaikytus medvinei ir sintetiniams audiniams. Kai kurios džiovyklės turi programas, skirtas gležnesniems audiniams, pavyzdžiui, šilkui ar vilnai.
Norint atskirti sulipusius audinius, naudojamas reversinis būgno darbo režimas, kurio metu jis sukasi į skirtingas puses. Tarp klosčių patenkantis oras gerokai pagreitina džiuvimą ir užtikrina jo tolygumą.
Kad ilgai džiovyklėje gulėjusius drabužius būtų lengviau lyginti, naudokime raukšlių priežiūros programą, kuri džiovinimo pabaigoje ilgiau varto skalbinius, užkirsdama kelią raukšlių atsiradimui.

COMMENTS