Kad vaikučiai būtų saugūs!

Kad vaikučiai būtų saugūs!

Visi tėveliai nori, kad jų vaikai augtų savarankiški ir būtų saugūs. Tačiau suderinti šiuos du dalykus – labai sudėtinga. Per daug griežta kontrolė slopina iniciatyvą bei atsakomybės jausmą ir labai dažnai iššaukia priešingą mažųjų šeimos narių reakciją. Kai vaikai auga, jie trokšta pažinti aplinką, neretai peržengia nustatytas ribas ir patys kuria savo taisykles.

Vasaros atostogos eina į pabaigą, netrukus vaikučiai grįš į darželius ir mokyklas, todėl jų priežiūros ir saugumo klausimas taps dar aktualesnis. Laimei, į pagalbą tėveliams atskuba šiuolaikinės technologijos. Gamintojai siūlo prietaisus, leidžiančius per nuotolį nustatyti tikslią mūsų atžalų buvimo vietą. Mes išbandėme tėveliams ir vaikučiams skirtus įrenginius, kuriuos galima įsigyti TECHNORAMOS parduotuvėse.

Kokie prietaisai leidžia nustatyti vaiko buvimo vietą?

Tai GPS sekliai ir vaikiški išmanieji laikrodžiai. Šiuos nedidelius ir lengvus įrenginius galima dėvėti ant riešo, prisegti prie drabužių arba įdėti į kišenę. Jie visiškai nevaržo vaiko judesių ir neblaško dėmesio, nes vietos nustatymas veikia visiškai nepastebimai. Vaikams pritaikyti prietaisai skiriasi savo dydžiu ir galimybėmis.

Jie turi GPS imtuvą ir SIM kortelę. GPS imtuvas priima navigacijos palydovų siunčiamus signalus ir nustato tikslią buvimo vietą. Ši informacija yra persiunčiama tėveliams mobiliuoju ryšiu.

Ką daryti, kad vaikas nesijaustų sekamas?

Technologijos padeda spręsti senas problemas, tačiau netinkamai naudojamos tampa naujų, dar rimtesnių nesklandumų priežastimi. Buvimo vietą nustatanti įranga veikia tyliai ir nepastebimai, todėl vaikas gali pasijusti nuolat stebimas, suvaržytas ir kontroliuojamas net tada, kaip tai nėra. Todėl verta įsiklausyti į šiuos vaikų psichologo patarimus:

  1. Prieš pradėdami naudoti prietaisą, būtinai papasakokite vaikui, kaip jis veikia ir išmokykite jį naudotis visomis funkcijomis, pavyzdžiui, skubios pagalbos mygtuku.
  2. Kartu su vaiku susitarkite, kaip įrenginys bus naudojamas. Labai svarbu, kad jis žinotų, jog taisyklės galioja ne tik jam, bet ir jums.
  3. Paaiškinkite, kad su nauju įrenginiu vaikas bus saugesnis ir galbūt galės daryti tai, ko anksčiau jam neleisdavote.
  4. Niekada nenaudokite GPS duomenų kaip argumento, kad vaikas nuo jūsų ką nors slepia, ir nebandykite kontroliuoti kiekvieno jo žingsnio.

Savo bandymų laboratorijoje išbandėme penkis skirtingus įrenginius – GPS seklį ir net keturis vaikiškus išmaniuosius laikrodžius. Tolesnėje apžvalgos dalyje papasakosime, ką jie sugeba.

„Gudrutis P12“ kaina: 

 

Išmanieji laikrodžiai „Gudrutis“

Visi keturi mūsų išbandyti „Gudručio“ modeliai pasižymi žaisminga bei spalvinga išvaizda ir turi daugybę naudingų funkcijų, pavyzdžiui, P12 „apginkluotas“ fotoaparatu ir LED žibintuvėliu, o R10 nebijo dulkių ir vandens.

Su „Gudručiu“ visada žinosime, kur šiuo metu yra mūsų atžala. Šis laikrodis turi SIM kortelės lizdą bei integruotą GPS imtuvą. Informacija apie vaiko buvimo vietą rodoma tėvelių telefonuose įdiegtoje programėlėje. Laikrodis taip pat suteikia galimybę nustatyti saugią teritoriją, ir jei vaikas iš jos išeis, iš karto gausime SMS žinutę.

„Gudrutis R9“ kaina: 

Gudrutis“ leidžia skambinti asmenims, kurių numeriai įrašyti telefonų knygutėje. Taip pat laikrodyje yra fizinis pagalbos mygtukas, jį paspaudus laikrodis iš eilės automatiškai renka tris nurodytus telefonų numerius.

Plačiau su skirtingų modelių galimybėmis galima susipažinti šioje lentelėje:

GPS seklys „TKSTAR Mini“

Šis daikčiukas nebijo vandens ir leidžia visada žinoti vaikų, pagyvenusių žmonių, gyvūnų, krovinių ir bagažo buvimo vietą. Jį taip pat verta pasiimti į kelionę išsiruošusiam turistui. Seklys valdomas SMS žinutėmis ir išmaniąja programėle, skirta „Android“ ir „iOS“ įrenginiams. Prietaisas taip pat turi skubios pagalbos mygtuką, leidžiantį susisiekti su iš anksto nustatytu telefono numeriu.

Be GPS imtuvo, kuris veikia atvirame ore TKSTAR taip pat turi patalpų viduje veikiančią A-GPS sistemą. Ji leidžia nustatyti apytikslę buvimo vietą, paskaičiuojant nuotolį iki artimiausių mobiliojo ryšio stotelių.

Budėjimo režime prietaisas išbūna daugiau nei 10 dienų. Pateikus užklausą, į telefoną atkeliauja informacija apie TKSTAR buvimo vietą su nuoroda žemėlapyje. Galima sužinoti paskutinę buvimo vietą arba stebėti judėjimą realiame laike.

„TKSTAR Mini“ kaina: 

Komentarai

COMMENTS