JBL Xtreme 2: geriausia JBL kolonėlė?

JBL Xtreme 2: geriausia JBL kolonėlė?

Belaidės JBL kolonėlės užvaldė TECHNORAMA parduotuvių lentynas! Jos būna ir mažos, ir didelės, tačiau visos turi bendrą bruožą – karaliauja savo rinkos segmentuose, siūlydamos išskirtinę garso kokybę ir gerą kainą. O kuri JBL kolonėlė yra pati geriausia? Mes nusprendėme išbandyti rimtą pretendentą į šį garbingą titulą – „JBL Xtreme 2“.

Pirmasis „JBL Xtreme“ modelis buvo puikus! „Bumboksą“ primenantis dizainas, įspūdingi matmenys ir galingas garsas pelnė muzikos gerbėjų simpatijas. Tačiau laikas nestovi vietoje ir JBL nusprendė, kad šį vidutinio dydžio kolonėlė jau reikalauja pamainos.

Jei lyginsime abiejų modelių išvaizdą ir konstrukciją, radikalių pokyčių neišvysime. Kam keisti tai, kas ir taip tobula. Kaip ir daugelis kitų JBL belaidžių kolonėlių „Xtreme 2“ turi cilindro formos korpusą. Galuose yra ertmės, pro kurias sklinda žemieji garsai, o apačioje – dvi nedidelės kojelės, neleidžiančios kolonėlei apvirsti ant šono. Kadangi kolonėlė yra pakankamai masyvi, džiugina dizainerių sprendimas aprūpinti ją diržu su tvirtomis metalinėmis sagtimis, nes nešiotis „JBL Xtreme 2“ užsimetus ant peties daug maloniau ir patogiau nei rankoje.

Naujausia kaina nuo: 

Nebaisios dulkės ir vanduo

JBL Xtreme 2“ atrodo labai solidžiai. Jos korpusas pagamintas iš ypač kokybiškų medžiagų. Metalinis rėmas, guminiai apvadai ir itin stiprus garsiakalbius dengiantis audinys buvo panaudoti neatsitiktinai. Viskas tam, kad kolonėlė būtų atspari smūgiams, dulkėms ir vandeniui. Prietaisas atitinka IPX7 standarto reikalavimus, todėl jam nieko neatsitiks, nei jei „Xtreme 2“ trumpam panardinsite po vandeniu!

Garso kokybė

Lyginant su pirmuoju „Xtreme“ modeliu, naujosios kolonėlės svoris padidėjo gana pastebimai – 2,4 kg vietoje ankstesnių 2,1 kg. Beveik visas „atsvoris“ atiteko visiškai naujam garso įrangos komplektui. Viduje slepiasi du žemadažniai 7 cm skersmens ir du aukštus bei vidutinius garsus atkuriantys garsiakalbiai.

Šis membranų koncentratas kala iš visų jėgų, vos tik pasigirsta pirmieji muzikos garsai. „Xtreme 2“ pasižymi gerokai galingesniu skambesiu už savo pirmtakę. Bandymų metu mums retai tekdavo peržengti 50 proc. garsumo ribą. Tačiau net tada garsas skambėjo itin sutelktai ir švariai. Naujieji garsiakalbiai lengvai pakelia didelį krūvį, o korpusas gerai sugeria jų sukeliamas vibracijas, gesindamas skambesio iškraipymus.

JBL garsą iš principo sunku supainioti su kitais gamintojų. Galingi pulsuojantys bosai „vaikšto“ drauge su intensyviai vibruojančiais aukštaisiais garsais, kurie paryškina muzikos kūrinio detales. Galima atskirai girdėti kiekvieno instrumento partiją, o vokalas ir vidutiniai dažniai – neutralus ir malonus ausiai. Visa tai sukuria platų ir gerai subalansuotą muzikinį paveikslą. Tinka ir ritmingai muzikai ir akustiniams kūriniams.

Valdymas

Korpuso viršutinėje dalyje matomi guminiai mygtukų siluetai. Vienas skirtas „Bluetooth“ ryšiui užmegzti, kiti kontoliuoja garsą, paleidžia ir sustabdo muziką bei valdo „Connect+“ funkciją, apie kurią papasakosime šiek tiek vėliau. Norėdami praleisti dainą, tiesiog du kartus spaudžiate paleidimo mygtuką. Viskas paprasta ir patogu.

Visos „JBL Xtreme 2“ jungtys slepiasi specialiame skyrelyje, kurį dengia sandarus guminis dangtis, apsaugantis lizdus nuo dulkių ir vandens. Čia galite prijungti kroviklio laidą, išorinį kietąjį diską ar USB atmintinę. Be to, yra 3,5 mm lizdas. Jo prireiks, kai sumanysite pasiklausyti muzikos iš laidą naudojančių įrenginių.

Talpi baterija

JBL Xtreme 2“ turi net 10 000 mAh talpos ličio jonų akumuliatorių, Jo mums pakako daugiau nei 15 muzikos klausymo valandų. Kai sumanėme šią bateriją įkrauti, procedūra užėmė kiek daugiau nei 3 valandas. Gaila tik, kad norint tai padaryti reikalingas kroviklis su specialiu antgaliu.

Kolonėlę taip pat galima naudoti kaip išorinį akumuliatorių. USB laidu prijungus prie jos telefoną ar planšetę mobilusis įrenginys iš karto pradeda krautis.

Programėlė

Kaip ir daugumą belaidžių kolonėlių ir „Bluetooth“ ausinių „JBL Xtreme 2“ galima valdyti naudojant specialią programėlę, įdiegtą jūsų telefone. „JBL Connect“ aplikacija nieko nekainuoja ir tinka „Android“ bei „iOS“ įrenginiams.  Ji leidžia atnaujinti kolonėlėje įdiegtą programinę įrangą, keisti įvairius nustatymus bei valdyti laisvų rankų įrangą.

Didžiausią įspūdį paliko „Connect+“ funkcija. Ji leidžia prie vieno mobiliojo įrenginio prijungti kelias skirtingas JBL kolonėles. Tokiu būdu suporuoti garsiakalbiai gali veikti stereo arba vakarėlio režimu. Pasirinkus vakarėlio režimą, kolonėlės vienu metu gros visų garso kanalų muziką, o stereo režimas leidžia garso takelius paskirstyti taip, kad atsirastu erdvės efektas ir būtų galima pajusti, iš kurios pusės sklinda vieno ar kito instrumento garsai.

Naudotis „Connect+“ funkcija tikrai nesudėtinga. Tereikia, kad viena iš jūsų turimų JBL kolonėlių būtų sujungta su telefonu „Bluetooth“ ryšiu. Paleidus muziką ir kai ji pasigirs iš vienos kolonėlės jums beliks vienu metu paspausti ant kolonėlių esančius „Connect+“ mygtukus. Po kelių sekundžių jos suras viena kitą, ir garsas ims sklisti iš visų garsiakalbių.

Išvados

Jeigu ieškote tvirtos, patikimos, galingą ir kokybišką garsą atkuriančios kolonėlės, tuomet „JBL Xtreme 2“ jums bus pats tinkamiausias pasirinkimas. Bene vienintelis priekaištas, kurį mes sugebėjome sugalvoti, – tai palyginti nemaža kaina. Tačiau mums patiko tai, jog kurdama šį modelį JBL nusprendė nesipiginti. Pigių kolonėlių ir taip yra pakanka, o išskirtines galima ant pirštų suskaičiuoti.

Tai, ar „Xtreme 2“ galima pavadinti geriausia JBL „Bluetooth“ kolonėle? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo pasirinkimo kriterijų. Mes į jį atsakome teigiamai. O jūs?

COMMENTS