JBL Bar 5.1: erdvinis garsas be laidų

JBL Bar 5.1: erdvinis garsas be laidų

Gamintojai neriasi iš kailio, kurdami vis lieknesnius televizorius. Tačiau įspūdingas dizainas ne visada „draugauja“ su kokybišku garsu. Geriems garsiakalbiams plonuose įrenginiuose dažniausiai nebelieka vietos. Filmų ir muzikos klipų mėgėjams į pagalbą atskuba išorinės namų kino sistemos. Tačiau ir jos turi trūkumų! Ne kiekvienas vartotojas gali ir nori gaišti laiką vedžiodamas maitinimo laidus! Galbūt šią problemą padės išspręsti „JBL Bar 5.1“? Tai garso sistema, kuri – kaip teigia jos kūrėjai – sujungia geriausias namų kino ir „soundbar“ tipo garso sistemų savybes.

Pirmą kartą „JBL Bar 5.1“ išvydome Berlyne vykusioje IFA 2017 parodoje. Trumpa pažintis su šiuo įrenginiu mums paliko gerą įspūdį. Praėjus vos keliems mėnesiams JBL naujovė pasiekė TECHNORAMOS parduotuvių lentynas ir atsirado galimybė ją išbandyti gerokai atidžiau.

Naujausia kaina:

Techninės charakteristikos

  • bendra sistemos galia: 510 W
  • maks. garso spaudimo lygis (SPL): 104 dB
  • atkuriami dažniai: 35 Hz – 20 KHz
  • vaizdo įvestys: 3 HDMI (4K)
  • vaizdo išvestis: 1 HDMI (ARC)
  • HDMI turinio apsaugos standartas: HDCP 2.2
  • Garso įvestys: 1 analoginė, 1 skaitmeninė, „Bluetooth“
  • „Soundbar“ modulio svoris: 3.9 kg
  • Žemadažnės kolonėlės svoris: 13 kg
  • Kolonėlės su akumuliatoriumi svoris: 0,6 kg

Šonines kolonėles galima atjungti ir pastatyti bet kurioje patalpos vietoje

Šalin laidus!

Belaidės technologijos užkariauja mūsų namus, tačiau kambarys įdiegus jame erdvinio garso įrangą atrodo tarsi po sprogimo makaronų fabrike! Net „belaidės“ sistemos, perduodančios garsą „Bluetooth“ ryšiu ar kitu radijo bangų standartu, turi maitinimo laidus. „JBL Bar 5.1“ – maloni išimtis. Tai viena nedaugelio garso sistemų, kurią be išlygų galima pavadinti belaide.

„JBL Bar 5.1“ labai primena įprastą, prie sienos tvirtinamą „soundbar“ tipo kolonėlę. Komplektą sudaro pailgame korpuse sumontuotų garsiakalbių rinkinys ir masyvus žemadažnis „subvūferis“. Tačiau atidžiau apžiūrėję horizontalią garsiakalbių juostą pamatysite, kad jos galuose esančius garsiakalbius galima atjungti, ir jie tampa visiškai savarankiškomis belaidėmis kolonėlėmis.

Šias kolonėles galima pastatyti bet kurioje kambario vietoje. Joms nereikia jokių papildomų laidų. Atjungiami garsiakalbiai turi akumuliatorius ir su likusia sistema bendrauja bevieliu ryšiu, kurį taip pat naudoja ir ant grindų stovinti žemadažnė „dėžė“.

Atjungiamos kolonėlės be papildomos įkrovos dirba 10 valandų. O ką daryti, kai jos išsikraus? Tiesiog įstatykite jas į lizdus, esančius ant sienos kabinamo horizontalaus korpuso galuose. Įkrova užtrunka apie 4 valandas. Kol baterijos pildo elektros energijos atsargas, garsiakalbius galima naudoti kaip įprastą „soundbarą“.

Mobiliosios kolonėlės įkraunamos per 4 valandas, prijungiant prie garso sistemos šonuose esančių lizdų. Įkrovos pakanka 10 darbo valandų

Garso sistemos konstrukcija ir garso kokybė

JBL Bar 5.1“ – tai visavertė šešių kanalų (5.1) erdvinio garso sistema. Centrinėje „soundbaro“ dalyje įstatyti trys garsiakalbiai: šoniniai atkuria priekinių kanalų garsą, o centrinis garsiakalbis užtikrina skaidrų vokalo ir filmų dialogų skambesį. Stacionari „soundbaro“ dalis taip pat atlieka nuimamų kolonėlių kroviklio vaidmenį. Dėl patikimos tvirtinimo sistemos ji gerai priglunda prie sienos.

Atjungiamos kolonėlės atsako už du galinius kanalus, o sodriu „bosų“ skambesiu rūpinasi 10 colių (250 mm) skersmens žemadažnis garsiakalbis. Bendra „JBL Bar 5.1“ galia siekia 510 W ir viršija daugelio „soundbar“ tipo sistemų pajėgumus. Todėl su šiuo garsiakalbio komplektu vidutinio dydžio kambarį lengvai paversite tikrų tikriausiu kino teatru.

JBL Bar 5.1“ garsas – stiprus ir dinamiškas. Didžiausias jo privalumas – įtaigus erdvės pojūtis, kurio dažnai pasigendame bandydami į vieną korpusą sumontuotas garsiakalbių sistemas.

Kadangi nereikia vargti su laidais, nedideles galinių kanalų kolonėles galima nesunkiai sustatyti tinkamiausiose patalpos vietose, atsižvelgiant į klausytojų skaičių ir jų sėdėjimo vietą. Erdvės efektą dar labiau sustiprina galinga žemadažnė kolonėlė, tačiau jos dundėjimas skamba natūraliai, neužgoždamas žmonių balsų.

Belaidės kolonėlės užtikrina įtaigų erdvės efektą

Jungčių komplektas

Šios garso sistemos dalies korpuse yra keturi HDMI lizdai. Trys skirti vaizdą atkuriantiems įrenginiams (televizijos imtuvams, „Blu-ray“ leistuvams, žaidimų konsolėms bei kompiuteriams) prijungti ir palaiko maksimalią 4K raišką. Ketvirtasis HDMI lizdas sujungia garso sistemą su televizoriumi. Jis palaiko ARC standartą, leidžiantį visus įrenginius valdyti vienu nuotoliniu pulteliu.

JBL Bar 5.1“ „draugauja“ su mobiliaisiais įrenginiais. Išmaniuosius telefonus ir planšetes prie garso sistemos galima prijungti naudojant bevielį „Bluetooth“ ryšį. Įrenginyje įdiegta „JBL SoundShift“ funkcija leidžia lengvai pasirinkti garso šaltinį.

Išvados

JBL Bar 5.1“ puikiai tinka tiems vartotojams, kurie nenori vargti diegdami iš daugybės elementų sudarytų namų kino sistemų, tačiau nepasitenkina „soundbar“ kolonėlių siūloma garso kokybe. Bandymų metu įsitikinome, kad JBL pavyko sukurti išties universalų garsiakalbių komplektą, kuris sujungė geriausias šių skirtingų įrenginių savybes.

COMMENTS