iPhone X: Telefonas iš ateities

iPhone X: Telefonas iš ateities

Sunku tuo patikėti, bet nuo pirmojo „iPhone“ pasirodymo praėjo jau dešimt metų! „Apple“ šį jubiliejų pasitiko pristatydama išmanųjį telefoną, kokio pasaulis dar niekada nematė.

Gandai apie „iPhone X“ pasklido likus keliems mėnesiams iki šio modelio pristatymo. Premjeros metu galėjome įsitikinti, kad „žvalgybos“ surinkti duomenys buvo labai tikslūs. Ir vis dėlto tai, ką pamatėme scenoje, privertė mus aikčioti iš nuostabos.

Visiškai naujas dizainas

Tokių telefono išvaizdos pokyčių nematėme nuo „iPhone 4“ laikų! „iPhone X“ nėra panašus nė į vieną iš savo pirmtakų. Nors iš visų trijų šiemet pristatytų modelių šis įrenginys turi didžiausią 5,8 colio įstrižainės ekraną, tačiau jo korpusas yra gerokai mažesnis už „iPhone 8 Plus“. Tai pavyko pasiekti atsisakius ekraną juosiančio rėmelio. „Super Retina“ OLED ekranas atkuria įspūdingai atrodantį 2436 x 1125 taškų vaizdą, kuris nutįsta per visą korpusą. Tik pačiame viršuje ekranas turi nedidelį intarpą. Jame įsikūrė vaizdo kamera ir daugybė įvairiausių jutiklių.

„iPhone X“ ekranas neturi įprasto rėmelio

Netikėti pokyčiai

„iPhone X“ nebeturi įprasto „Home“ mygtuko! Todėl naujasis telefonas valdomas gestais. Pavyzdžiui, perbraukus pirštu iš apačios į viršų atsiveria įjungtų programėlių sąrašas ir galima peršokti iš vienos aplikacijos į kitą.

Nebeliko ir pirštų atspaudų skaitytuvo! Jį pakeitė „Face ID“ trimatė veidų atpažinimo sistema. Naudodama vaizdo kamerą ir jutiklius, ji sukuria trimatį telefono šeimininko modelį, kuris yra nuolat koreguojamas stebint išvaizdos pokyčius. Todėl telefonas atsirakins net tada, kai pakeisime šukuoseną, užsidėsime akinius, užsimaukšlinsime šaliką ir kepurę.

Nebėra „Home“ mygtuko! „iPhone X“ valdome gestais, o pirštų atspaudų skaitytuvą „iPhone X“ pakeitė „Face ID“ veidų atpažinimo sistema

Pasak „Apple“ atstovų, „Face ID“ veikia 200 kartų patikimiau už pirštų atspaudų skaitytuvą. Surinkti tapatybės duomenys yra patikimai šifruojami ir saugomi telefono viduje.

„Face ID“ taip pat talkina pramogaujant. Ji sugeba mūsų veidą paversti animuotu paveikslėliu, įamžindama visus vaido išraiškos ir mimikos pokyčius. Tokį vaizdelį galėsime nusiųsti savo draugams!

Nuo šiol „iPhone“ bus galima įkrauti naudojant bevielį kroviklį

Galingiausias „Apple“  procesorius

„Face ID“ sistema negalėtų veikti be galingo „A11 Bionic“ procesoriaus, sugebančio per sekundę atlikti 600 mlrd. operacijų. Jame panaudota pačios „Apple“ sukurta grafinė posistemė, kuri yra 30 proc. spartesne už pirmtakę, tačiau vartoja dvigubai mažiau elektros energijos. Ši naujovė ypač praverčia žaidžiant 3D žaidimus bei mėgaujantis virtualios realybės pramogomis.

Telefonas taip pat turi belaidžio krovimo funkciją. Nežiūrint naujų galimybių ir galios injekcijos įrenginio baterija laiko apie 2 valandas ilgiau nei „iPhone 7“.

Dvigubas fotoaparatas ir „Apple“ sukurta programinė įranga leidžia koreguoti foną ir net keisti apšvietimo sąlygas

Puikios nuotraukos ir filmukai

Kaip ir „iPhone 8 Plius“, „iPhone X“ turi dvigubą fotoaparatą. Abu 12 megapikselių jutikliai aprūpinti optiniu vaizdo stabilizavimu. F/1.8, ir F/2.4 diafragmą turintys lęšiai ant korpuso išdėstyti vertikaliai. Šis įrenginys taip pat leidžia naudoti naujuosius fotografavimo efektus: sulieti arba užtemdyti foną, koreguoti veido apšvietimą.

COMMENTS