iPad Pro: atėjo radikalių permainų laikai

iPad Pro: atėjo radikalių permainų laikai

Pirmasis „iPad“ išvydo pasaulį 2010 m. ir nuo to laiko jo išvaizda keitėsi labai nežymiai. Tačiau vienodų planšečių laikai baigėsi! Niujorke „Apple“ pristatė visiškai naujo dizaino „iPad Pro“ modelius. Kūrėjai sako, kad jie galingesni už 92 proc. nešiojamųjų kompiuterių, visame pasaulyje parduotų per pastaruosius 12 mėnesių!

Retai būna, kad rašant apie „Apple“ naujoves nežinai, nuo ko pradėti… Pokyčių neįtikėtinai daug! Naujų planšečių išvaizda radikaliai pasikeitė. „iPad Pro“ tapo neįtikėtinai plonas! Korpuso storis – vos 5,9 mm. Jei norite pajusti, ką tai reiškia, sudėkite viena ant kitos tris 10 centų monetas… O dabar pabandykite įsivaizduoti, kad tokioje erdvėje turi tilpti ir ekranas, ir korpusas, ir elektroniniai komponentai, ir garsiakalbiai. Tai tikras dizaino stebuklas.

Naujausia kaina: 

Radikaliai pasikeitė ir planšečių forma. Dėmesį iš karto patraukia statmeni korpuso kraštai, kurie primena vartotojų pamėgtą „iPhone 4“ ir „iPhone 5“ laikų dizainą. O ar pastebėjote gerokai suplonėjusį ekrano rėmelį?

Nebeliko tradicinio „Home“ mygtuko su pirštų atspaudų skaitytuvu. Naująjį „iPad Pro“ nuo pašalinių apsaugo „Face ID“ veidų atpažinimo sistema, o pats įrenginys yra valdomas gestais, kurie gerai pažįstami „iPhone X“ serijos telefonų savininkams.

„Apple“ dizaineriai nusprendė pakeisti net jungtis! Tradicinį „Lightning“ kroviklio lizdą jie išmainė į gerokai universalesnę „USB Type-C“ jungtį, o 3,5 mm skersmens ausinių kištukas buvo visiškai išleistas į atsargą.

Ankstesni „iPad Pro“ modeliai turėjo 10,5 ir 12,9 colio įstrižainės ekranus. Naujieji – 11 ir 12,9 colio. Todėl mažesnės versijos korpuso dydis išliko nepakitęs: padidėjęs ekranas užėmė susiaurėjusio rėmelio vietą. O štai didesnysis išlaikė ankstesnę įstrižainę, bet pats gerokai sumažėjo ir, pasak planšetę jau spėjusių išbandyti žmonių, žymiai patogiau guli rankoje.

Pasikeitė ir planšetinių kompiuterių ekranai! Naujieji „iPad Pro“ aprūpinti „Liquid Retina“ IPS technologijos matricomis, palaikančiomis „ProMotion“ ir „True Tone“ technologijas. Analogiškus ekranus galima pamatyti „iPhone XR“ telefonuose. Mažesnysis 11 colių įstrižainės modelis rodo 2388 х 1668 taškų raiškos vaizdą, o didysis 12,9 colio – 2732 х 2048 taškų. Ne mažiau įspūdingas – maksimalus šių ekranų šviesumas. Jis siekia net 600 nitų, todėl „iPad Pro“ savininkai galės mėgautis kokybiškomis HDR transliacijomis, kurios sugeba parodyti šviesiausius ir tamsiausius atspalvius.

iPad Pro“ – ne tik gražūs, bet ir galingi. Juose sumontuoti naujos kartos „A12X Bionic“ procesoriai, pagaminti panaudojant 7 nanometrų technologiją ir turintys po 10 mlrd. tranzistorių.  Šie lustai „paveža“ pačius naujausius 3D žaidimus ir netgi profesionalias grafikos apdorojimo programas. Pristatymo metu žiūrovai galėjo pirmą kartą pamatyti dar neišleistą visavertę „Adobe Photoshop“ nuotraukų redagavimo programos versiją, kuri ypač lengvai susidorojo su labai sudėtingomis užduotimis, ne visada įkandamomis net staliniams ar nešiojamiesiems kompiuteriams!

Bazinis „iPad Pro“ modelis turi 64 GB vidinės atminties, tačiau jei jums reikia daugiau vietos, galite rinktis talpesnį. Pats talpiausias aprūpintas… 1 TB laikmena!

Kartu su naujaisiais „iPad Pro“ buvo pristatyti ir jiems skirti aksesuarai. Atsinaujino „Apple Pencil“ rašiklis. Dabar jo viduje įstatytas magnetas, todėl priglaudus rašiklį prie „iPad Pro“ šono jis „prilimpa“ ir tvirtai laikosi vienoje vietoje. Rašiklis ne tik priglunda prie korpuso, bet ir įkrauna savo vidinę bateriją, naudodamas „iPad Pro“ kaip išorinį belaidį kroviklį. Atsirado ir naujų funkcijų pavyzdžiui, du kartus bakstelėjus rašiklį, pasikeičia piešimo programos instrumentas.

iPad Pro“ pristatyme taip pat buvo pademonstruotas „Smart Keyboard Folio“ dėklas su integruota klaviatūra. Jis paverčia planšetę nešiojamuoju kompiuteriu. Klaviatūra su „iPad Pro“ bendrauja naudodama kontaktinę „Smart Connector“ jungtį.

COMMENTS