iPad Air ir iPad mini: naujausios Apple planšetės

iPad Air ir iPad mini: naujausios Apple planšetės

Koks netikėtumas! Kompanija „Apple“ visus nustebino išleisdama naujas „iPad Air“ ir „iPad mini“ planšetinių kompiuterių versijas. Pačiu laiku, nes ištikimų gerbėjų ratą turintys modeliai jau senokai prašėsi atnaujinimo!

Naujausia Apple iPad Air kaina: 

Naujasis „iPad Air“

Pasaulyje yra trys dalykai, kurių neįmanoma išvengti. Tai mokesčiai, Jono Valančiūno tritaškiai ir… nuolat besikeičianti „Apple“ produktų numeracija. Todėl mes nė kiek nenustebome sužinoję, kad trečiosios kartos „iPad Air“ vadinsis ne „iPad Air 3“, o tiesiog „iPad Air“. Išbandę naujoką mes vis dėlto kiek nenoromis pritarėme „Apple“ sprendimui. Mat šį modelį mums dažniausiai norėjosi lyginti ne tiek su tiesioginiu pirmtaku, kiek su 2017 m. išleista „iPad Pro“ planšete.

Vienintelis dalykas, kuris praktiškai nepakito – tai planšetės dizainas: šiųmetis „iPad Air“ kaip du vandens lašai panašus į „iPad Air 2“. Ekrano apačioje puikuojasi tradicinis „Pradžios“ mygtukas su „Touch-ID“ pirštų atspaudų skaitytuvu ir „Lightning“ kroviklio jungties lizdas. Skirtumas išryškėja tik paėmus abu modelius į rankas. Naujasis „iPad Air“ yra 19 g sunkesnis ir 1 cm aukštesnis. Šie pokyčiai buvo reikalingi tam, kad planšetę būtų galima aprūpinti didesnės įstrižainės ekranu. Jei „iPad Air 2“ ekranas buvo 9,7 colio, tai „iPad Air“ (2019) jis išaugo iki 10,5 colio. Pasikeitė ir raiška (nuo 1536 x 2048 iki 1668 x 2224 taškų), tačiau taškelių tankis išliko beveik nepakitęs.

Kažkur tokį ekraną jau buvome matę… Ogi jau minėtame pirmosios kartos „iPad Pro“ modelyje. Per dvejus metus šis profesionaliems darbams pritaikytas planšetės elementas nė kiek neprarado savo aktualumo. „iPad Air“ (2019) ekranas taip yra šviesesnis nei senesnio modelio (500 nitų prieš 415 nitų). Todėl naująją planšetę bus patogiau naudoti saulėtą dieną. Jis aprūpintas „TrueTone“ technologija, kuri ekrane rodomas spalvas pritaiko prie aplinkos apšvietimo sąlygų. Be to, naujojo „iPad Air“ ekranas yra laminuotas, tos sprendimas leidžia iki minimumo sumažinti tarp ekrano ir jį dengiančio stiklo esantį tarpelį ir tuo pačiu pašalina dėl jo atsiradančius spalvų iškraipymus bei atspindžius, kurie ypač išryškėja žiūrint į planšetę iš šono.

Iš „iPad Pro“ „Apple“ pasiskolino ne tik ekraną, bet ir galimybę naudoti pirmosios kartos „iPad Pencil“ rašiklį. Jį galite įsigyti papildomai: jei mėgstate piešti, rašyti ranka, dažnai redaguojate nuotraukas ir dokumentus, toks pirkinys tikrai vertas dėmesio. Korpuso šone atsirado kontaktinė jungtis, skirta išorinei klaviatūrai. Ši jungtis yra šiek tiek mažesnė nei „iPad Pro“, todėl perkant dėklą su klaviatūra, reikia rinktis būtent „iPad Air“ (2019) skirtą versiją. Mūsų išbandytas „iPad Air“ modelis turi 64 GB vidinės atminties. Tiems, pirkėjams, kuriems tokio kiekio neužtenka, „Apple“ siūlo 256 GB variantą. Jis du kartus talpesnis už pačią didžiausią „iPad Air 2“.

Mus labiausiai pradžiugino tai, kad naujajam „iPad Air“ inžinieriai nepašykštėjo galingo „A12 Bionic“ procesoriaus, kurį mes pirmą kartą šiemet išvydome „iPhone XS“, “XS Max“ ir XR telefonuose. Nors jis nėra toks spartus kaip gerokai brangesniame „iPad Pro“ (2018) sumontuotas „A12X Bionic“ lustas, tačiau keliais korpusais lenkia „iPad Pro“ (2017) naudotą „A10X Fusion“ procesorių, jau nekalbant apie „iPad Air 2“ 2014 m. laidos A8X „smegenis“.

Bandymų metu „iPad Air“ be papildomos įkrovos mums veikė daugiau nei 10 valandų. Tai labai geras rezultatas. Visus pokyčius vainikuoja asmenukių „FaceTime“ kamera. Ji dabar yra 7 megapikselių. Pasakysite – nedaug? Tačiau lyginant su ankstesne 1 megapikselio „akimi“ tai milžiniškas žingsnis į priekį!

Naujausia Apple iPad mini kaina: 

„iPad mini“ (2019): kas naujo?

Galingų ir lengvų mažos įstrižainės planšečių šiais laikais reikia su žiburiu ieškoti, todėl ketverius metus po „iPad mini 4“ pasirodymo trukusi tyla jau ėmė spengti ausyse.  Ką gi, pagaliau sulaukėme! Kaip ir „iPad Air“ atveju „iPad mini“ pametė numeraciją ir „Apple A8“ procesorių iškeitė į grafikos darbus tris kartus greičiau atliekantį A12 lustą. Dėl tokios galios injekcijos mažylis pasidarė stebėtinai guvus!

Malonių naujovių sąrašą galime tęsti toliau: laminuotas ekranas, „TrueTone“ technologija, platesnė atkuriamų spalvų gama, 25 proc. didesnis 500 nitų vaizdo šviesumas priartina „iPad mini“ prie aukščiausių „iPad Pro“ serijos standartų. 7,9 colio įstrižainės ekrane įsitenka daugiau nei 3 mln. pikselių (1536 x 2048 taškų). Pagal taškų tankį viename colyje (324 ppi) „iPad mini“ nurungia ne tik savo pirmtaką, bet ir likusius „iPad“ ar netgi „iPad Pro“ modelius!

Nuo šiol su „iPad mini“ galėsite naudoti pirmosios kartos „Apple Pencil“ rašiklį – lygiai kaip ir su „iPad Air“. „iPad mini“ išsaugojo „Pradžios“ mygtuką su integruotu pirštų atspaudų skaitytuvu ir senąją „Lightning“ jungtį. Galinė kamera taip pat liko 8 megapikselių, tačiau bandymų metu ji geriau pasirodė filmuojant ir fotografuojant prieblandoje. Priekinės „FaceTime“ raiška padidėjo nuo 1 iki 7 megapikselių – vėlgi kaip ir „iPad Air“.

Pirkdami „iPad mini“ galėsite rinktis 64 ir 256 GB variantus. Taip pat siūlomi modeliai su „Wi-Fi“ arba su „Wi-Fi“ ir mobiliuoju LTE ryšiu.

COMMENTS