iMac 2019: net dvigubai spartesni „Apple“ staliniai kompiuteriai

iMac 2019: net dvigubai spartesni „Apple“ staliniai kompiuteriai

Pavasaris dar tik prasideda, o „Apple“ jau raško naujų „obuoliukų“ derlių! Ką tik buvo atnaujinta visa legendinė „iMac“ kompiuterių serija. Mes papasakosime, kokias naujoves joje pamatysite.

iMac“ kompiuterių gretos ne tik atsinaujino, bet ir išsiplėtė. Pirmą kartą joje galima išvysti modelius su „Intel i9“ procesoriais ir galingomis „Vega“ vaizdo plokštėmis. Todėl nuo šiol „iMac“ bus patrauklūs ne tik paprastiems vartotojams, bet ir profesionalams.

Naujausia Apple iMac 21,5″ (2019) kaina nuo: 

Naujausia Apple iMac 27″ (2019) kaina nuo: 

Klasikinis dizainas

Pažintį su naujaisiais „iMac“ reikėtų pradėti nuo jau pažįstamų dalykų. Jau įpratome, kad „Apple“ nebijo eksperimentuoti, kai reikia į rinką įvesti naujus produktus, tačiau juos sukūrusi ir ištobulinusi ilgai nekeičia įrenginių dizaino. „iMac“ – ne išimtis. Dabartinę formą šie staliniai kompiuteriai įgijo dar 2012 m., tačiau ir šiandien ji atrodo šiuolaikiška. Be to, konservatyvus dizainas turi vieną neabejotiną privalumą: prieš kelerius metus įsigytas „iMac“ atrodo lygiai taip pat šviežiai kaip ką tik iš dėžutės ištrauktas modelis.

Kaip ir anksčiau, „Apple“ pirkėjams siūlo dvi stalinių kompiuterių serijas. Jos visų pirma skiriasi ekrano dydžiais: mažesnieji „iMac“ turi 21,5 colio įstrižainės 4K, o didieji – net 27 colių 5K raiškos „Retina“ ekranus. Pastarasis modelis ypač gerai tinka grafikos darbams. Jūsų paslaugoms 500 nitų šviesumas, milijardas atspalvių ir 14,7 megapikselio nuotraukai detalumu prilygstantis vaizdas!

Kaip ir anksčiau, „iMac“ žavi įspūdinga išvaizda. Grakštus, iš vientiso aliuminio lydinio suformuotas korpusas, lakoniškas stovas ir po ekranu esančioje juostoje įsikūręs logotipas neabejotinai pažįstami kiekvienam kompiuterio vartotojui.

Daug galingesni procesoriai

Svarbiausios naujovės slepiasi „iMac“ viduje. Nuo šiol juose montuojami 8-tos ir 9-tos kartos „Intel Core“ procesoriai. Aštuntosios kartos lustai buvo rezervuoti mažesniems „iMac“ modeliams, o patys naujausi devintosios kartos „Coffee Lake“ procesoriai keliauja į 27 colių įstrižainės kompiuterius.

21,5 colio „iMac“ komplektuojami su šiais procesoriais:

 • Keturių branduolių 3,6 GHz dažnio „Intel Core i3“
 • Šešių branduolių 3,0 GHz dažnio „Intel Core i5“ ( su „Turbo Boost“ iki 4,1 GHz)
 • Šešių branduolių 3,2 GHz dažnio „Intel Core i7 (su „Turbo Boost“ iki 4,6GHz)

27 colių „iMac“ siūlomi su šiais devintosios kartos lustais:

 • Šešių branduolių 3,0 GHz „Intel Core i5“ (su „Turbo Boost“ iki 4,1 GHz)
 • Šešių branduolių 3,1 GHz „Intel Core i5“ (su „Turbo Boost“ iki 4,3 GHz)
 • Šešių branduolių 3,7 GHz „Intel Core i5“ (su „Turbo Boost“ iki 4,6 GHz)
 • Aštuonių branduolių 3,6 GHz „Intel Core i9“ (su „Turbo Boost„ iki 5,0 GHz)

Naujos vaizdo plokštės

Grafinių posistemių sąraše karaliauja „AMD Vega“ plokštės. Vėlgi, galingiausi „vaizdeliai“ nukeliavo į „iMac“ modelius su didelės įstrižainės 5K raiškos ekranais.

21,5 colio „iMac“ versijos:

 • „AMD Radeon Pro 555X“ su 2 GB GDDR5 grafinės atminties
 • „AMD Radeon Pro 560X“ su 4 GB GDDR5 grafinės atminties
 • „AMD Radeon Pro Vega 20“ su 4 GB HBM2 grafinės atminties

27 colių „iMac“ versijos:

 • „AMD Radeon Pro 570X“ su 4 GB GDDR grafinės atminties
 • „AMD Radeon Pro 575X“ su 4GB GDDR5 grafinės atminties
 • „AMD Radeon Pro 580X“ su 8 GB GDDR5 grafinės atminties
 • „AMD Radeon Pro Vega 48“ su 8 GB HBM2 grafinės atminties

Jei bazinius modelius galima įsigyti iš karto, tai „iMac“ versijas su galingesniais procesoriais bei vaizdo plokštėmis reikia užsisakinėti.

Darbinė atmintis ir kietieji diskai

Baziniai 2019 m. laidos „iMac“ modeliai yra aprūpinti 8 GB DDR4 2666 MHz dažnio darbine atmintimi. Perkant 21,5 colio „iMac“ taip pat galima pasirinkti versijas su 16 arba 32 GB „ramo“, o 27 colių „iMac“ siūlomi su 16, 32 arba 64 GB darbinės atminties.

Perkant 21,5 colio įstrižainės kompiuterį papildomą darbinės atminties porciją verta užsisakyti iš karto, nes atminties praplėsti jau nebegalėsite. Tuo tarpu 27 colių „iMac“ leidžia šiek tiek sutaupyti. Mat šios versijos galinėje korpuso sienelėje slepiasi keturi SDRAM lizdai. Į juos galėsite patys įstatyti keturias papildomas „ramo“ plokšteles, kurių bendra talpa siekia iki 64 GB.

Kietųjų diskų pasirinkimas – ne mažiau platus: tradiciniai magnetiniai (21,5 colio modelis su 1 TB), mišrieji „Fusion“ (21,5 colių „iMac“ – 1 TB; 27 colių – 1, 2 arba 3 TB) ir spartieji SSD (21,5 colių „iMac“ – 256, 512 GB ir 1 TB;  27 colių – 512 GB, 1 arba 2 TB).

Nors magnetiniai ir „Fusion“ diskai kainuoja mažiau ir pasižymi didesne talpa, vis dėlto mes rekomenduojame rinktis judančių dalių neturinčius SSD diskus. Mat jie užtikrina žymiai didesnį duomenų įrašymo ir nuskaitymo greitį ir tuo pačiu – aukštesnę visos sistemos spartą, o vidinės atminties stygių lengva kompensuoti prijungiant išorinį diską. Didelės talpos  išorinės laikmenos kainuoja mažiau ir palengvina gyvenimą, kai ateina laikas keisti seną kompiuterį arba gedimo atveju perkeliant jame saugomus duomenis.

Išvados

Nors „iMac“ išvaizda nepasikeitė, 2019 m. atnaujinimas tapo vienu didžiausių per visą šios legendinės „Apple“ kompiuterių serijos istoriją. Gamintojas nepabijojo pasiūlyti galingų komplektacijų, kurios savo našumu priartėja prie profesionalaus „iMac Pro“ galimybių.

COMMENTS