IFA 2019: sugrįžta legendiniai „Nokia“ telefonai

IFA 2019: sugrįžta legendiniai „Nokia“ telefonai

Nokia“ vardas daugeliui vartotojų kelia šiltus jausmus, todėl į mobiliųjų telefonų rinką sugrįžęs gamintojas tuo naudojasi. Prieš keletą metų IFA parodoje buvo pademonstruotas atsinaujinęs „Nokia 3310“ ragelis, o pernai – „Nokia 8110“ „bananas“, primenantis  prieš du dešimtmečius pirmojoje „Matricos“ filmo dalyje matytą Neo telefoną. Ir šiemet „Nokia“ mūsų nenuvylė! Ji pristatė du mygtukinius telefonus, dar kartą primenančius apie kilmingą kompanijos istoriją.

Visi žino, kad „Nokia“ telefonai yra nenužudomi. Paklauskite darželinuko ar hipsterio, savo rankose niekada nelaikiusio nė vieno mygtukinio telefono, kas atsitiks, jei „Nokia 3310“ nukris ant grindinio. Jie nemirktelėję atsakys, kad tokiu atveju nukentės ne telefonas, o grindinys.

Šiai legendai neleidžia numirti IFA 2019 parodoje pristatytas „Nokia 800 Tough“ modelis. Tai mygtukinis telefonas, kuris nebijo dulkių, purvo, smėlio ir vandens. Hermetiškas korpusas gali pusvalandžiui pasinerti į 1,5 metro gylį ir jam nieko neatsitiks!

Tikra „Nokia“ nebūtų „Nokia“, jeigu ji būtų alergiška smūgiams. Gamintojas žada, kad naujasis „Nokia 800 Tough“ be pasekmių atlaikys pasimatymą su betono luitu, net krisdamas 1,8 metro aukščio. Telefonas taip pat pritaikytas dirbti pačiomis atšiauriausiomis oro sąlygomis. Jis gerai jaučiasi ir prie -20 °C šalčio ir prie +55 °C temperatūros.

Korpusas padengtas neslidžia danga, o mygtukai – tokie dideli, kad juos galima spausti net dėvint pirštines. Telefonas turi sagtį, skirtą karabinui tvirtinti, ir netgi LED prožektorių.

„Nokia 800 Tough“ sumontuotas „Wi-Fi“ bei 4G ryšio modulis bei įdiegta „KaiOS“ operacinė, kuri nors nėra visavertė išmanioji sistema, tačiau gali pasigirti nemažu naudingų funkcijų rinkiniu. Pavyzdžiui, „KaiOS“ turi programėlių parduotuvę, iš kurios galima parsisiųsti žaidimų ir naudingų aplikacijų. Jų sąrašas gerokai solidesnis, nei mes tikėjomės. Čia rasite „YouTube“, „Google Žemėlapius“, „Facebook“ ir netgi „WhatsApp“.

„Nokia 800 Tough“ turi 4 GB talpos vidinę atmintį ir atminties kortelių lizdą, į kurį galite įstatyti iki 32 GB dydžio laikmeną. Į atminties kortelės vietą taip pat galima įstatyti antrą „Nano SIM“ kortelę. Taip pat yra GPS/AGPS ir GLONASS vietos nustatymo funkcija. Techninių charakteristikų sąrašą užbaigia kuklus 2,4 colio (6,1 cm) įstrižainės ekranėlis ir dar kuklesnė 2 megapikselių galinė kamera, kurią sutinkame visuose „Nokia“ mygtukiniuose telefonuose… Mes visai nesupyktume, jei „Nokia“ nuspręstų šią tradiciją palaidoti ir pradėtų naudoti funkcionalesnius fotoaparatus.

Dar vienas dalykas, kurį nuolat prisimena senieji „Nokia“ vartotojai – tai ilgai laikanti baterija. Šioje rungtyje „Nokia 800 Tough“ lengvai nušluostytų nosis visiems savo pirmtakams. Su įjungtu 4G internetu baterija laiko 34 dienas, o jį atjungus telefonas išgyvena net 37 paras.

Džiugu, kad gamintojas išklausė vartotojų prašymų ir suteikė galimybę telefoną paversti 4G mobiliuoju maršrutizatoriumi. Todėl jame esančiu mobiliuoju internetu galėsite dalytis su kitais „Wi-Fi“ ryšį naudojančiais prietaisais. 

Kita „Nokia“ naujovė – ne tokia tvirta, bet už tai gerokai elegantiškesnė, mat „Nokia 2720 Flip“ turi atlenkiamą korpusą. Tokią telefono konstrukciją su šypsena prisimena daugelis kiek vyresnių vartotojų.

„Nokia 2720 Flip“ ne mažiau ištvermingas už savo tvirtąjį kolegą, todėl šio telefono baterijos nereikės krauti 28 dienas. „Ragelis“ turi du ekranus. Korpuso priekyje įmontuotas 1,8 colio (3,3 cm) įstrižainės ekranėlis. Jis rodo laiką, į telefoną atkeliaujančius pranešimus bei skambinančio asmens vardą.

Norint atsakyti į skambutį, tereikia atlenkti viršutinę telefono dalį (gaila, bet viena ranka tai padaryti gana sunku). Atvėrus dangtelį prieš akis išnyra kitas – 2,8 colio (7,1 cm) įstrižainės ekranas. Juodas fonas gražiai susilieja su tamsia korpuso plokštuma. Beje, pirkėjams siūlomi du – pilkos ir juodos spalvos – modeliai.

„Nokia 2720 Flip“ valdomas mygtukais. Renkant tekstus praverčia sena gera T9 sistema. Mygtukai – dideli ir patogūs. Todėl šis telefonas turėtų patikti ne tik retro stiliaus gerbėjams, bet ir pagyvenusiems žmonėms.

Lyginant kitas technines charakteristikas, „Nokia 2720 Flip“ praktiškai nesiskiria nuo anksčiau minėto „Nokia 800 Tough“ modelio. Tas pats „Qualcomm 205“ procesorius, tie patys 512 MB darbinės atminties, ta pati „KaiOS“ operacinė sistema. Abu telefonai turi lygiai tos pačios talpos (4G) vidinę atmintį bei lizdus.

Šių ir kitų naujųjų „Nokia“ telefonų kainą ir datą, kai jie pasirodys TECHNORAMA parduotuvėse, pranešime artimiausiu metu.

COMMENTS